שתף קטע נבחר

פתרון למצוקת החניה בת"א: חניון בבסיס הקריה

מיום ראשון יפתח משרד הביטחון את שערי בסיס הקריה בת"א לחניית 400 כלי רכב אזרחיים בשעות הערב ובסופי השבוע. בעתיד צפוי האזור שהיה ברובו צבאי עד לפני שנים אחדות להתפתח למוקד מרכזי בילוי ומגדלי מגורים

משרד הביטחון מתגייס לטובת פתרון מצוקת החניה במרכז תל אביב: החל מיום ראשון הקרוב פותח משרד הביטחון את החניון של בסיס הקריה ומעמידו לרשות כלל הציבור. מדובר על חניון לאונרדו והכניסה אליו תהיה מרחוב לאונרדו דה-וינצ'י המחבר בין רחוב קפלן לשדרות שאול המלך.

 

הכניסה האזרחית לחניון תהיה מבודדת מכניסת הרכבים של המשרתים בבסיס, כך שהדבר לא צפוי להוות לבעיה ביטחונית.

 

 

החניון מצוי במרחק פסיעות אחדות מנקודות מרכזיות בתל אביב: כ-50 מטרים ממרכז לונדון מיניסטר ברחוב אבן גבירול, כ-100 מטרים ממרכז ביכורי העתים, כ-300 מטרים מבתי המשפט בתל אביב ובמרחק דומה לקניון עזריאלי. בעתיד צפוי האזור להתפתח עוד ובדרום הקריה, שהיה ברובו צבאי עד לפני שנים אחדות, מתרוממים היום עוד ועוד מגדלים.

 

העבודות להרמת המגדל הרביעי של דוד עזריאלי, בן 50 קומות, שיוקם במתחם שרונה, ויכיל גם מרכז מחסרי תחתיו-כבר החלו לפני מספר חודשים. באותה שכונה עובדים גם על הקמת מגדלי מגורים ומשרדים נוספים, ובקרן הקריה, בקטע שבפינת הרחובות שאול המלך ומנחם בגין, צפויים להיבנות עוד מגדלים.

 

החניון יהיה פתוח לכלי רכב החל מהשעה 19:00 בערב ועד לשעה 6:00 בבוקר, לאחר שבשעות היום יאכלס כלי רכב של חיילים ואזרחים המשרתים במקום. בנוסף, צפוי החניון להיות פתוח לקהל הרחב גם בסופי השבוע. החלטת משרד הביטחון צפויה להקל משמעותית על תושבי תל אביב וכן על המבקרים והמבלים בעיר, שכן החניון צפוי להציע כ-400 מקומות חניה.

 

צה"ל חושב נדל"ן

המהלך הנוכחי של משרד הביטחון היא עוד נדבך בדו שיח המתקיים בין גורמים צבאיים לאזרחיים, באשר להסרת חסמים והקלה במטרדים השונים שיוצרים בסיסי צה"ל במרכזי הערים.

 

מגדלי דרום הקריה ומתחם שרונה - הדמיה (צילום: באדיבות עיריית תל אביב יפו) (צילום: באדיבות עיריית תל אביב יפו)
מגדלי דרום הקריה ומתחם שרונה - הדמיה(צילום: באדיבות עיריית תל אביב יפו)

 

בשנים האחרונות מקודם נושא פינוי מחנות צה"ל במרכז הארץ לטובת פרויקטים למגורים, ובתקופה האחרונה הוא מתחיל לרקום עור וגידים לאחר שנים של דיונים. בסיס הקריה בתל אביב, ככל הנראה, לא צפוי להיות חלק מרשימת הבסיסים שינדדו, וככזה הוחלט כנראה לפחות להפכו להיות ידידותי יותר לסביבתו.

 

"כחלק מפתרונות הנדל"ן שאנו מייצרים במהלך השנה ברחבי הארץ ובעקבות רצוננו לסייע לתושבי העיר ככל שניתן, חניון לאונרדו ובו מאות מקומות חניה ייפתח לכלל הציבור החל מהשעה 19:00 בערב ועד השעה 06:00 כבר מיום ראשון הקרוב. עד כה שימש החניון אזרחים וקצינים המשרתים בבסיס הקריה", אמר גורם במרד הביטחון.

 

"הנושא הזה דרש מאיתנו התאמות רבות בהתנהלות הבסיס ואף התקנו מערכת אוטומטית שתזהה כל רכב מורשה כניסה לחניון (מערכת LPR). החל מהשעה 06:00 בבוקר ועד שעות הערב החניון יהיה שוב זמין לאזרחים והקצינים שחונים בו דרך קבע, כך שציבור המשרתים לא ייפגע", הוסיף אותו גורם.

 

המהלך הזה, כאמור, מצטרף לשורת מהלכים נדל"ניים שיזם וקידם משרד הביטחון בתקופה האחרונה, וביניהם: הסכם להסטת קרן הלייזר - משרד הביטחון הגיע להסכם עם עיריות תל אביב ועיריית נתניה ויסיט לים את הקרן המרחפת מעל גוש דן, בעלות של 60 מיליון שקל.

 

הסטת הקרן נועדה לאפשר בנייה של מגדלים שיביאו לעוד 2,000 יחידות דיור בנתניה. בתל אביב ההסטה של הקרן תאפשר את בנייתם של ארבעה מגדלים במרכז כיכר המדינה.

 

עיריית תל אביב מסרה כי החניון יהיה פתוח לכל ולא ייגבה תשלום בעבור החניה. עם זאת, למרות שמשרד הביטחון הודיע כי יפתח את החניון ביום ראשון, בעיריה טוענים כי ההסכם עם משרד הביטחון עדיין לא הושלם. "מתנהל משא ומתן בין העירייה למשרד הביטחון, במטרה להרחיב את מספר מקומות החניה הזמינים לתושבים ולמבקרים בחינם, בשעות הערב ובסופי השבוע", נמסר מדוברות עיריית תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסיס הקריה
צילום: דנה קופל
מומלצים