שתף קטע נבחר

שטייניץ: מאז המבצע - מתקפת סייבר ללא תקדים

שר האוצר סיפר בישיבת הממשלה כי יותר מ-44 מיליון התקפות על אתרים ממשלתיים נהדפו מאז תחילת מבצע "עמוד ענן". הוא התייחס גם לנזק לעובדים והבטיח: "כל מי שעובד בטווח של כ-40 קילומטר מהאזור ונאלץ להישאר בביתו לפי הוראות פיקוד העורף יקבל את שכרו"

חזית נוספת של לחימה בין ישראל לפלסטינים. שר האוצר יובל שטייניץ אמר הבוקר (יום א') בישיבת הממשלה כי "בשעה שכוחות צה"ל נלחמים ואזרחי ישראל עומדים בגבורה במתקפה, מתנהלת חזית משנית של לוחמת סייבר נגד ישראל". הוא התייחס גם לשכר העובדים בדרום שבשל ירי הרקטות לא מגיעים למקומות העבודה ואמר כי שכרם של התושבים בטווח של 40 קילומטרים ישולם.

 

מבצע "עמוד ענן " - כל העדכונים,התמונות והפרשנויות

 

"כל מי שעובד בטווח של כ-40 קילומטר מהאזור ונאלץ להישאר בביתו לפי הוראות פיקוד העורף יקבל את שכרו, גם במגזר הציבורי וגם בפרטי. הגענו להבנות בין היתר מול ההסתדרות וגם שכרם של הורים שנאלצים להישאר עם ילדיהם עקב סגירת המוסד החינוכי - ישולם", אמר שר האוצר.

 

נתניהו בישיבת הממשלה. "ערוכים להרחבת המבצע" (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
נתניהו בישיבת הממשלה. "ערוכים להרחבת המבצע"(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

פגיעת רסיס ברכב באזור חולון, הבוקר (צילום: גיא חן) (צילום: גיא חן)
פגיעת רסיס ברכב באזור חולון, הבוקר(צילום: גיא חן)

פגיעה באשקלון, היום (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
פגיעה באשקלון, היום(צילום: עידו ארז)
 

בנוגע להתקפות הסייבר על אתרי ממשלה אמר שטייניץ: "אגף התקשוב הממשלתי במשרד האוצר הדף מאז תחילת המבצע 44 מיליון התקפות על אתרים ממשלתיים בלבד - מספר חסר תקדים. היה מקרה בודד שבו אתר מסוים - לא אנקוב בשמו - נפל. הוא הורד לשבע דקות בלבד ואז הושב. הנחיתי להכין אתרים חלופיים".

 

לשאלה האם הוא מתחרט על קריאותיו לקצץ בתקציב הביטחון בשנים האחרונות השיב שטייניץ כי "אעסוק בתקציבים רק אחרי הלחימה. כעת אנו מגבים את הרשויות והאזרחים. אחרי המלחמה תגיע השאלה של הכרעות כלכליות. אין לי ספק שכלכלת ישראל חזקה מאוד ונדע איך לגבות אותה ולצלוח את המשבר הזה בהצלחה כפי שצלחנו אחרים". השר סיפר על המשך המבצע: "גבינו כבר מחיר כבד מאוד וצריך להחליט אם להרתיע או להרחיב את הלחימה ולעבור להכרעה".

 

נתניהו: ערוכים להרחבה משמעותית

בפתח ישיבת הממשלה עסק גם ראש הממשלה בנימין נתניהו באפשרות של הרחבת המבצע. "המבצע ברצועת עזה נמשך ואנחנו נערכים להרחבתו. אני מעריך את ההתגייסות המהירה והמרשימה של אנשי המילואים שבאו מכל חלקי הארץ. צה"ל תקף עד עכשיו יותר מאלף יעדי טרור ברצועת עזה והוא ממשיך בפעולתו ברגעים אלה. הוא גורם לפגיעות משמעותיות בנשק שמכוון לעבר אזרחי ישראל, במפעיליו ובמשלחיהם. אנחנו גובים מחיר כבד מהחמאס ומארגוני הטרור, וצה"ל ערוך להרחבה משמעותית של הפעולה", אמר נתניהו.

 

מילואימניק בדרום (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מילואימניק בדרום(צילום: אוהד צויגנברג)

מילואימניקים שגויסו בצו 8 (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
מילואימניקים שגויסו בצו 8(צילום: זיו ריינשטיין)

 

"בשיחות עם מנהיגי העולם אני מדגיש את המאמץ שישראל עושה להימנע מפגיעה באזרחים,

 וזה בשעה שהחמאס וארגוני הטרור עושים כל מאמץ לפגוע במטרות אזרחיות בישראל. אנחנו ממשלה אחראית, ממשלה אחראית מחויבת מעל הכול לביטחון אזרחיה, ואנחנו פועלים בהתאם למחויבות הזאת".

 

"בסוף השבוע שוחחתי שוב עם נשיא ארה"ב ברק אובמה. הודיתי לו על תמיכתו בזכותה של ישראל להגן על עצמה, וכן על התרומה שלו ושל העם האמריקני לפיתוח כיפת ברזל. אני חוזר ומשבח את האיפוק, הנחישות והעמידה של אזרחי ישראל בעורף, ואני חוזר ומבקש מכל אחד ואחת מכם להישמע בקפדנות להנחיות פיקוד העורף, זה מציל חיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
מתקפת סייבר. שטייניץ
צילום: אוהד צויגנברג
הפגנה נגד "עמוד ענן" בקהיר
צילום: AFP
תופסים מחסה ליד יד מרדכי
צילום: AFP
ישיבה ממשלה בנימין נתניהו ביבי מבצע עמוד ענן
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים