שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מתה בעת שיעור החייאה; הוריה תרמו איבריה

  במשך שמונה ימים נאבקו הרופאים בבית החולים רמב"ם על חייה של עביר עובד בת ה-15 משפרעם, אך כל המאמצים כשלו. הוריה החליטו לתרום את איבריה, ואלה הושתלו בשלושה חולים. "רצינו למנוע את הכאב מהורים אחרים", אומרת אמה

  במותה, והיא עוד לא בת 15 - הצילה עביר שלושה אנשים: לפני כשלושה שבועות התמוטטה במפתיע עביר עבוד, נערה צעירה משפרעם, דווקא באמצע קורס החייאה שבו השתתפה בבית הספר הקתולי האפיסקופלי בעיר. לאחר שאיבדה את הכרתה היא הובהלה במצב קשה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם נאבקו הרופאים על חייה במשך שמונה ימים, אך כל המאמצים עלו בתוהו.

   

  חודש בלבד לפני יום הולדתה ה-15 מתה עביר, והנס שלו קיוו בני משפחתה ששהו כל העת במחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים לא אירע.

   

  למרות כאבם, החליטו הוריה של עביר לחולל את הנס המיוחל עבור מישהו אחר, והסכימו לתרום את איבריה של בתם לחולים אחרים הזקוקים להשתלה דחופה.

   

  תרמו חיים במותם:

   

  "זאת החלטה לא פשוטה", מתארת סמר, אמה של עביר, את הרגעים הקשים, "אבל קיבלנו אותה כדי לעזור להורים ולילדים אחרים שנמצאים באותו מצב שבו היינו. לא קל לראות את הילד שלך שוכב בבית החולים מבלי שתוכל לעזור לו, ורצינו למנוע את הכאב הזה מהורים וילדים אחרים. אנחנו מקווים בכל לבנו שהצלחנו לעשות את זה". 

   

  למנוע כאב מהורים אחרים. עביר עבוד ()
  למנוע כאב מהורים אחרים. עביר עבוד

   

  מותה הפתאומי של עביר הכה את בני המשפחה וחבריה בתדהמה, והם מספרים על ילדה בריאה ופעילה שעסקה בתחומי ספורט רבים: בלט, שחייה, רכיבה על אופניים ועוד. עדיין לא ידוע מה גרם להתמוטטותה של הנערה, אך ככל הנראה היא סבלה מהפרעת קצב בלבה.

   

  חותמים עכשיו:

   

  "עביר האמינה מאוד בכל מה שקשור לתרומה ולעזרה לזולת", מספר מאלק עבוד, בן דודו של האב אכרם, המלווה את המשפחה ברגעיה הכואבים. "חברות שלה כתבו באינטרנט אחרי מותה שהיא אהבה לעזור לחברים וזו הסיבה שאלוהים לקח אותה אליו, כדי שתעזור לו.

   

  "בשפרעם יש נציגים של כל העדות. הרבה פעמים אנחנו רבים בינינו לבין עצמנו ולא תמיד מסתדרים, אבל בלוויה של עביר שפרעם הפכה לבית אחד ולמשפחה אחת. אנחנו מקווים שאיבריה הושתלו ביהודים, דרוזים, נוצרים ומוסלמים, כך שהיא תוכל לעזור לקרב לבבות, לפייס ולהביא אהבה בין כולם".

   

  זמן קצר לאחר מותה של עביר הושתלו איבריה בשלושה חולים: בבית החולים הדסה בירושלים בוצעו השתלות כליה וכבד, ובבית החולים בילינסון הושתלה כליה נוספת.

   

  "הכאב קשה מנשוא", אומרת האם סמר. "יש נחמה מסוימת ביכולת לעזור למשפחות אחרות ואולי למנוע מהן את הכאב הזה, בהבנה שאולי עזרנו לאחרים להמשיך לחיות".

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האמינה בעזרה לזולת. עביר עבוד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים