שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז

ליברמן שמע אזעקה ואמר לשר היפני: חוזר אליך

הירי לאזור ירושלים תפס את שר החוץ בטלפון עם מקבילו מיפן. כשהשיחה חודשה הוא אמר: "תאר לעצמך שהיית יושב במשרד החוץ בטוקיו ונאלץ לצאת באמצע שיחה. אי אפשר להמשיך ככה"

האזעקה באזור ירושלים תפסה את שר החוץ אביגדור ליברמן במהלך שיחת טלפון עם שר החוץ היפני קואיצ'ירו גמבה בעניין מבצע "עמוד ענן". ליברמן קטע את השיחה ואמר לעמיתו: "אני מצטער אבל יש אצלנו כרגע אזעקה בירושלים. אני נאלץ ללכת למרחב מוגן. אני אחזור אליך".

 

עמוד ענן - כל הדיווחים, הפרשנויות, הסרטונים והתמונות

 

כעבור כמה דקות כאשר אפשר היה לצאת מהמרחב המוגן, ליברמן חזר ללשכתו והמשיך את השיחה שנקטעה. שר החוץ אמר לגמבה: "תתאר לעצמך שהיית יושב במשרד החוץ בטוקיו והיית צריך לצאת באמצע פגישה או שיחה עם שר חוץ. בגלל זה נאלצנו לצאת למבצע הזה. אי אפשר להמשיך ככה".

 

 

לפי דיווחי המשטרה, שתי רקטות שוגרו ונפלו בשטחים פתוחים באזור גוש עציון - אחת מהן לפחות בין כפרים פלסטיניים. מעט לאחר מכן, באחת מתקיפות צה"ל חוסלו בשכונת זייתון שני פעילי טרור שהיו מעורבים בירי רקטות. לא ברור אם הם שיגרו לכיוון ירושלים.

 

בהמשך נפגש ליברמן עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון שהגיע לירושלים היישר מנמל התעופה בן גוריון.

 בזמן האזעקה המזכ"ל שהה בנזיעה לכיוון ירושלים באזור נתב"ג ולא שמע את האזעקה. עם זאת, בפתח השיחה עידכנו אותו.

 

בשיחה עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון אמר לו השר גלעד ארדן שקיבל את פניו כי בלי ערבויות בינלאומיות ברורות ישראל לא תפסיק את המבצע וכי "הישראלים שואלים ובצדק למה לעצור אם זה יחזור שוב? מה יקרה בטיל הבא?".

 

השר ארדן ביקש מהמזכ"ל שיבקר בבאר שבע, אשקלון ואשדוד אבל באן השיב לו שהוא חוזר למצרים ככל הנראה עוד הלילה - ולצערו לא יספיק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
שר החוץ ליברמן
צילום: אוהד צויגנברג
ארדן ובאן בנתב"ג
מומלצים