שתף קטע נבחר

בגלל הרקטות: המטפלת ברחה, הקשיש נותר לבד

המטפלת הפיליפינית של משה כהן, בן 82 מאשדוד, לא יכלה כנראה להתמודד עוד עם הירי - ונעלמה בלי להשאיר עקבות. "אנחנו לא כועסים עליה", אמר בנו, "אנחנו רוצים לאתר ולהביא אותה אלינו"

משה כהן, בן 82 מאשדוד, התאלמן לפני 14 שנה ובשנתיים האחרונות הוא תלוי לחלוטין במטפלת הפיליפינית שלו שנמצאת איתו 24 שעות ביממה. בימים כתיקונם, המטפלת לנה בביתו ודואגת לכל צרכיו, אלא שהירי הבלתי פוסק מרצועת עזה כנראה היה יותר מדי בשבילה, וביום ראשון היא פשוט הסתלקה בלי להשאיר עקבות.

 

עמוד ענן - הכתבות האחרונות ב-ynet:

אש בלי הפסקה: צה"ל כותש יעדים ברצועה

חמאס: מחכים לישראל, הפסקת אש - אולי מחר

הפגיעה בראשון לציון: רצה לראות יירוט - ונפצע

עוד רקטה ליד פלסטינים: "לא כועסים על חמאס"

 

"למזלנו, אבא שלי הוא אדם מוכר ואהוב בשכונה והשכנים התקשרו אלינו ואמרו שאבא שלי נשאר לבד בבית יממה שלמה", סיפר עזרא, בנו של כהן. "אחרי הלילה, כשהם הבינו שהוא נשאר לבד יותר מ-12 שעות והעוזרת נעלמה ולא הלכה לכמה שעות, הם החליטו ליצור אתנו קשר. אחד השכנים נכנס לבית של אבא ושאל אותו היכן העוזרת. אבא שלי אמר לו שהיא נעלמה, פחדה ונכנסה לפניקה".

 

בית שנפגע באשדוד. "אפשר להבין את הפחד" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בית שנפגע באשדוד. "אפשר להבין את הפחד"(צילום: AFP)

 

בני המשפחה פתחו מיד במאמצים לאתר את המטפלת הנעדרת, עד כה ללא הצלחה. "היא לא עונה לטלפון וגם בחברה שדרכה היא הגיעה אלינו לא ממש יודעים היכן היא", סיפר עזרא, "עכשיו אבא שלי נמצא איתנו, בחיק המשפחה, ועד שהמצב בדרום יירגע הוא יישאר איתנו".

 

"רוצים את מה שטוב לאבא" 

לדברי הבן, כהן מתגעגע למטפלת ושואל כל הזמן היכן היא ומה איתה. "אנחנו רוצים לאתר אותה ולהביא אותה אלינו", אמר, "אנחנו לא כועסים עליה. אם היא פחדה ולא יכלה יותר זה דבר שאני באופן אישי יכול להבין. אבל קודם חשוב לנו להבין למה היא לא יצרה איתנו קשר. אנחנו בכל אופן נסלח לה כי אנחנו רוצים את מה שטוב לאבא שלנו, הוא זה שחי איתה יום יום".

 

למזלם של בני משפחת כהן, ברגע שהם קיבלו את ההודעה מהשכנים

על היעדרות המטפלת, היו מי שהגיעו מיד לביתו כדי לטפל באב הקשיש - אנשי הקרן ההומניטרית לסיוע בינלאומי עבור ישראל, Israel in Crisis Fund, שהוקמה על-ידי השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים ויצאה במבצע גיוס כספים בינלאומי נרחב למען תושבי הדרום ועוטף עזה.

 

הקרן כבר העבירה עשרות אלפי שקלים לארגון "יד עזר לחבר", שהוא למעשה הזרוע המבצעת שלה בשטח אשר נותן מענה ראשוני למשפחות שבתיהן נפגעו ולקשישים וילדים בדרום. מנהל קשרי החוץ והתקשורת של השגרירות הנוצרית הבינלאומית, דיוויד פרסון, סיפר: "אנו פועלים מהשבוע שעבר במבצע גיוס כספים בינלאומי רחב היקף על מנת לספק ל'יד עזר לחבר' את המימון הנדרש להמשך מתן מענה הומניטרי מיידי ורצוף לתושבי הדרום ועוטף עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה כהן. השכנים הבינו שהוא ננטש
צילום: יעקב כהן
מומלצים