שתף קטע נבחר

"בימים הקרובים - ניסוי קריטי בשרביט קסמים"

העיתון "בוסטון גלוב" דיווח כי בימים הקרובים ייערך בנגב ניסוי "קריטי" במערכת שאמורה ליירט טילים. "עובדים קשה כדי להפוך את המערכת למבצעית"

אחרי ההצלחה של כיפת ברזל במהלך מבצע עמוד ענן ברצועת עזה, בצה"ל נערכים לניסוי קריטי במערכת שרביט קסמים שאמורה ליירט טילים לטווח קצר ובינוני - כך דיווח היום (שבת) העיתון האמריקני "בוסטון גלוב". בישראל טרם אישרו או הכחישו את הדיווח.

 

עוד בערוץ החדשות:

חמאס: ירינו לת"א, תחשבו שוב לפני תקיפת איראן

"הלכתי לחוף וצרחתי": השקט שב לאשקלון

 

לפי ה"בוסטון גלוב", הניסוי יתקיים בימים הקרובים בנגב. מערכת שרביט קסמים, שמפותחת על-ידי רפאל בסיוע החברה האמריקנית רייתאון, אמורה להיות המרכיב החשוב ביותר במערך ההגנה של ישראל ולתת מענה לטילים בליסטיים לטווח קצר, רקטות בעלי קוטר גדול וטילי שיוט.

 

בניגוד לכיפת ברזל, טילי היירוט של שרביט קסמים מסוגלים לשנות את כיוונים גם לאחר ששוגרו. "הם עובדים קשה כדי להפוך את מערכת שרביט קסמים למבצעית", אמר בעילום שם גורם בחברת רייתאון, "התקווה היא שהמערכת תוכל ליירט מגוון מטרות".

 

עלות טיל: מיליון דולר 

שרביט קסמים אמורה לתת הגנה לכל שטח מדינת ישראל, ממספר בודד של אתרים שבהם יוצבו המשגרים והמערכות התומכות בה. אם יתממשו ציפיות המתכננים, תהיה המערכת

מסוגלת ליירט כל דבר שבא ממרחק העולה על 70 ק"מ ומאיים להסב נזק ואבידות בשטח מדינת ישראל.

 

היא תיירט לא רק רקטות כבדות וארוכות טווח, אלא גם טילי שיוט וראשי נפץ של טילים בליסטיים ("סקאד", "שיהאב" ו"סיג'יל"), שמערכות ה"חץ" לא יצליחו ליירט בחלל. הטיל המיירט של המערכת, המבוסס על טכנולוגיה חדשנית ביותר, יעלה כמיליון דולר.

 

במאי 2011 העריכו במערכת הביטחון כי מערכת שרביט קסמים תיכנס לפעילות מבצעית בשנת 2014. ישראל עובדת עם חברת בואינג על מערכת יותר מתוחכמת, חץ 3, שאמורה לתת מענה לטילים לטווח ארוך ולהיכנס לפעילות מבצעית ב-2016.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרביט קסמים. עוד נדבך במערכת ההגנה
צילום: יריב כץ
מומלצים