שתף קטע נבחר

הפריימריז בליכוד: המבקר מזהיר את חיים כץ

המבקר פנה באופן חריג ליועמ"ש וליו"ר ועדת הבחירות המרכזית והתריע מהאפשרות שח"כ חיים כץ ישתמש במשאבי התעשייה האווירית לקידום מועמדותו בפריימריז. הוא גם הזהיר את התעשייה האווירית עצמה. כץ בתגובה: "מדובר בתלונת שווא"

ביום הבחירות המוקדמות לליכוד, מתייחס מבקר המדינה באופן חריג לשימוש אפשרי במאגרי מידע אסורים: המבקר יוסף שפירא פנה היום (א') ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית השופט אליקים רובינשטיין והתריע מהאפשרות שח"כ חיים כץ ישתמש במשאבי התעשייה האווירית לקידום מועמדותו בבחירות המוקדמות. בסביבת כץ אמרו בתגובה כי "התלונה תתגלה כתלונת שווא".

 

הפריימריז בליכוד - דיווחים נוספים ב-ynet

שאמה: עברו ימי סאלח שבתי, חיים כץ לא יחסל אותי

הפריימריז בליכוד: תקלות במוקדי הצבעה רבים

מילון הפריימריז בליכוד: תימנים, כצים וש"סניק

 

המבקר כתב כי שימוש במערכות המחשב של התעשייה האווירית לשם קידום מועמדותו של כץ - יו"ר עובדי התעשייה האווירית - יכול להיחשב כבלתי חוקי. שפירא ציין כי האישור שניתן על ידי הנהלת התעשייה האווירית יכול להיחשב כתרומה בלתי חוקית. בנוסף, הזהיר את התעשייה האווירית כי ההתנהלות הזו יכולה להיחשב כבלתי חוקית וככזו שמוטלות עליה סנקציות פליליות. את הסיפור פרסם לראשונה עידן קוולר בגלי צה"ל.

 

תחת הכותרת "התרעה על פעילות צפויה של ח"כ חיים כץ בבחירות המקדימות לליכוד", ציין המבקר שפירא במכתבו כי הוא מבוסס על תלונה של עובד התעשייה האווירית ועל חומר מהעבר שהצטבר במשרד המבקר. שפירא ציין כי "יותאם כי שימוש במשאבי תאגיד כגון מערכות המחשוב לצורך קידום מועמדות של מתמודד או אישור הנהלת התאגיד להפסקות במהלך העבודה לצורך יציאת עובדים רבים להצבעה עשוי להוות קבלת תרומה שאינה חוקית זאת מעבר להפסד שעלול להיגרם לתאגיד עצמו. מצאנו לנכון להזהיר מראש את התעשייה האווירית כי התנהלות כאמור עשויה להיות בלתי חוקית שחלות עליה סנקציות פליליות כלפי התורם".

 

המבקר ציין כי עיקר האכיפה אינה בידו ולכן הוא מגלגל את הכדור ליועץ המשפטי וליושב ראש ועדת הבחירות: "אשר על כן אני מעביר את הפנייה לתשומת לבכם ולטיפולכם הדחוף". בהמשך הוסיף המבקר: "אציין כי ממצאי מבקר המדינה בעבר כפי שבאו לידי ביטוי בדו"חות מבקר המדינה מחלקים את החשש של הפונה ומדגישים את הצורך בפעולת מניעה מבעוד מועד". 

 

אילן מרציאנו, יועצו של ח"כ כץ, מסר בתגובה כי "כדאי להסתכל בארכיון מלפני ארבע שנים, שם תצאו תלונה דומה שהתבררה כתלונת שווא. גם הפעם התלונה הזו תתגלה

 כתלונת שווא. העובדים מבקשים לממש את זכותם הדמוקרטית להצביע ולהשפיע על הרשימה בכנסת ואף אחד לא ימנע מהם זכות זו".

 

כץ מחזיק בידיו מפקד מאורגן של כעשרת אלפים עובדי החברה, אף שחלקם כלל לא אנשי ליכוד. לקראת הפריימריז הוא שכר עשרות אוטובוסים וכלי רכב אחרים כדי להוביל את מצביעיו לקלפיות.

 

מוקדם יותר היום התייחס ח"כ כרמל שאמה-הכהן לסכסוך הפוליטי שלו עם ח"כ כץ והודיע כי "אף אחד לא אוהב להיות מאוים ואף אחד לא אוהב להיות בלחץ. זו הפוליטיקה. כץ פיצח את השיטה שאזרחי ישראל לא פיצחו. הוא לא יחסל אותי. יש 123 אלף חברי ליכוד, ימי סאלח שבתי זה בשנות ה-50".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים