שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

איום על חיים כץ: מאסר על שימוש במשאבי תע"א

אחד העובדים התלונן, המבקר הזהיר ויו"ר ועדת הבחירות המרכזית מבהיר לח"כ חיים כץ ולתעשייה האווירית: אל תשתמשו במשאבי הארגון לצורכי בחירות, זו עבירה על החוק

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, שלח היום (א') מסר חד וברור לעבר ח"כ חיים כץ ולמנהלי התעשייה האווירית, שנועד למנוע שימוש במשאבי התעשייה במהלך הפריימריז לליכוד. רובינשטיין הסביר כי האחריות חלה בעיקר על מנהלי התעשייה, וכי עבירה על החוק גוררת עמה חצי שנת מאסר וקנס.

 

בחירות 2013  ב-ynet

 

בשבוע שעבר התלונן אחד מעובדי התעשייה האווירית בפני מבקר המדינה, יוסף שפירא, והתריע לגבי פעילותו של כץ בבחירות המקדימות בליכוד. המתלונן טען כי כץ - יו"ר עובדי התעשייה האווירית שמחזיק בידיו מפקד מאורגן של כעשרת אלפים עובדים ושכר עשרות כלי רכב כדי להוביל את מצביעיו לקלפיות - מנהל את הפריימריז תוך שימוש במשאבי התעשייה האווירית.

 

"רשימת חיסול" לעובדי התעשייה ()
"רשימת חיסול" לעובדי התעשייה

 

מוקדם יותר היום, פנה המבקר באופן חריג ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ולרובינשטיין עצמו, והתריע מאפשרות לעבירות שעלו מהתלונה. המבקר כתב כי שימוש במערכות המחשב של התעשייה האווירית לשם קידום מועמדותו של כץ יכול להיחשב כבלתי חוקי. שפירא ציין כי האישור שניתן על ידי הנהלת התעשייה האווירית יכול להיחשב כתרומה בלתי חוקית. בנוסף, הזהיר את התעשייה האווירית כי ההתנהלות הזו יכולה להיחשב כבלתי חוקית וככזו שמוטלות עליה סנקציות פליליות.

 

יו"ר ועדת הבחירות אישר את קבלת פניית המבקר וביקש ממנהלי התעשייה את תגובתם. מנכ"ל התעשייה, יוסי וייס, טען כי הנהלת הארגון ערה להוראות חוק הבחירות וכדי להבטיח שלא ייעשה שימוש במשאביה, הנחתה את העובדים לא לעשות כל הפסקה יזומה של העבודה הסדירה ולהדפיס כרטיס נוכחות בעת היעדרות לשם השתתפות בפריימריז.

 

"תכלית האיסור היא למנוע ממי שנמצא בעמדת שליטה על נכסים וכספים שייעודם הוא לשרת את הכלל, לנצל את מעמדו ולעשות שימוש בנכסים שבשליטתו לטובתה של מפלגה מסוימת", הסביר רובינשטיין בהודעה שציטטה את חוק התעמולה והדגישה כי אסור לעשות שימוש בכספים של גוף מבוקר במהלך תעמולת בחירות.

 

רובינשטיין הבהיר כי החוק חל גם על הפריימריז, והזהיר את המעורבים ממאסר במקרה של מעבר על החוק. "האחריות להבטיח כי דברים יהיו כהלכתם", הוסיף רובינשטיין באיום מרומז כלפי מנהלי התעשייה האווירית, "מוטלת כמובן על שכם ההנהלה ומועצת המנהלים".

 

רובינשטיין שיבח את הנחיות התעשייה לעובדיה והבהיר כי אי קיום ההוראה מהווה עבירה פלילית. הפרת החוק, על פי היו"ר, תעמוד לנגד עיניהם של מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, ועלולה לגרור חצי שנת מאסר וקנס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים כץ
צילום: באדיבות דוברות הליכוד
צילום: ניב קלדרון
אליקים רובינשטיין
צילום: ניב קלדרון
יוסף שפירא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים