שתף קטע נבחר

יאיר לפיד: הצעתי ללבני להיות מס' 2 שלי

אחרי שהכריז שפוליטיקאים לא יהיו במפלגתו, לפיד הצטרף ליחימוביץ' בקריאה ללבני להצטרף אליו ולא לפצל את גוש המרכז. היא לא צפויה להיענות - אלא לרוץ בראש רשימה חדשה

יומיים אחרי שראה בסקרים את כוחו נחלש עקב חזרתה הצפויה של ציפי לבני למערכת הפוליטית, יאיר לפיד מודיע שניסה לצרפה למפלגתו - אבל כמו שלי יחימוביץ' במפלגת העבודה, כמספר 2. "בימים האחרונים היו לי לא מעט שיחות עם ציפי ליבני", כתב היום (א') לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. "היא קיבלה הצעה להיות מס' 2 ברשימת 'יש עתיד' ולהיות שותפה מלאה בכל ההחלטות החשובות. פיצול גוש המרכז אינו טוב לישראל ואני קורא לה לבוא, לשלב ידיים וכוחות, ולשנות ביחד את המדינה".

 

 

לפני יותר מחצי שנה, אחרי שהקים את מפלגתו ולבני פרשה מקדימה, לפיד הכריז ש"אף פוליטיקאי מכהן" לא יהיה במפלגתו והדגיש: "בכל העולם כשפוליטיקאים נכשלים מחליפים אותם באנשים חדשים עם רעיונות חדשים". לבני אמנם אינה מכהנת, אך לפני פחות משנה עוד קיוותה להוביל את קדימה - והפסידה לשאול מופז בקרב על ראשות המפלגה.

 

 

לבני אמורה להודיע בקרוב על חזרתה לזירה הפוליטית - ככל הנראה במפלגה חדשה, שאמורה לנגוס מכוחו של לפיד ולפצל עוד יותר את גוש המרכז-שמאל. אתמול קראה יו"ר העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', ללבני להצטרף למפלגתה.

 באחרונה אף נשקלה האפשרות לשריין ללבני את המקום השני אחרי יחימוביץ' בעבודה, אך מקורבי לבני העריכו שלא תקבל את ההצעה. 

 

"אל תפצלי את המרכז, הצטרפי אלינו, למפלגה הגדולה בגוש, ויחד נשים קץ לשלטון נתניהו", כתבה יחימוביץ' בפייסבוק. "מגלה: מאז פרישתה של לבני, הצעתי לה מיוזמתי, כמה וכמה פעמים, לחבור אליי. ההצעות שהצעתי לה היו מאוד מכבדות ומכובדות".

 

לאחרונה התקיימו בין יחימוביץ' ולבני מגעים ושיחות סביב האפשרויות העומדות לריצה משותפת. במפלגת העבודה סבורים כי לבני לבדה אינה יכולה להפיל את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וריצה שלה לבד עלולה לפגוע בגוש המרכז שמאל.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לבני ולפיד. ארכיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים