שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

תסכול בליכוד: "אנשים לא יכולים לבוא ולחזור"

מתפקדי הליכוד שרצו לממש את זכותם במפלגת השלטון, התאכזבו לגלות שהמחשבים קרסו. הידיעה כי שעות ההצבעה הוארכו לא מנחמת אותם. "לא משנה מה יהיה, מישהו יערער", הם אומרים על האפשרות שההצבעה תימשך ביום אחר. ואיך פתרו את הבעיה באור עקיבא? הסיפורים מאחורי הבלגן

התקלות בנקודות ההצבעה של הפריימריז בליכוד אמנם הובילו את ועדת הבחירות להאריך את זמן ההצבעה עד לחצות, אולם לפני כן היו כאלה שניסו את מזלם יותר מפעם אחת והתאכזבו. בשעה שבע בערב עמד אחוז ההצבעה על 28 בלבד, אולם המצביעים הם האחרונים שאפשר להאשים בכך.

 

 

שרון בכר, בעל חנות תכשיטים ממגדל העמק, סיפר כי ביקר היום (א') בקלפי לא פחות מחמש פעמים, אבל לא הצליח לממש את זכותו. "הלכתי ב-9:10 ואמרו שיש תקלה במחשב", סיפר. "אחר כך באתי שוב בעשר וחצי, בסביבות אחת ושוב בארבע. בכל פעם אמרו שיש תקלה. אני אלך שוב, ואם לא אצליח – הם יכולים להאשים רק את עצמם. אנשים לא יכולים לבוא בכל פעם ולחזור כלעומת שבאו. אני עושה את זה למען המדינה".

 

בחיפה השתרכו תורים ארוכים מחוץ למרכז הקונגרסים, שם הוצבו הקלפיות. בחלק מהזמן עבדו רק שתיים מתוך 30 הקלפיות שהוצבו במרכז, והזעם היה רב. בבית שאן, שם כלל לא פעלה הקלפי רוב שעות היום, החלה ההצבעה רק בארבע אחר הצהריים.

 

ח"כ מירי רגב. המשך יבוא? (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ח"כ מירי רגב. המשך יבוא?(צילום: גיל יוחנן)

הקלפיות בלוד. הצבעות לא נקלטו (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
הקלפיות בלוד. הצבעות לא נקלטו(צילום: אבי מועלם)

 

באור עקיבא אירעו תקלות במחשבים ובעיר בה 457 חברי ליכוד החליטו לעשות מעשה ולשלוח אנשים לזכרון יעקב. העוברים והשבים סירבו להודות כי הוכנו מבעוד מועד רשימות מסודרות, אולם קשה היה להתעלם מכל העסקנים ובידיהם רשימות המתפקדים והמועמדים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

"כל אחד בוחר לפי מה שהוא רוצה", אמרה פעילת הליכוד אילנית חפוטה. "גם אם מישהו נותן לו רשימת מועדפים, בפנים הוא יכול לבחור במי שהוא רוצה. העסקנים כולם יושבים מדברים ביניהם אך בליכוד אין דילים. חוץ מזה, דילים זו לא מילת גנאי. אנשים פה פיקחים, לא חמורים".

 

שדרות: "יערערו על כל החלטה"

בנוסף לתקלות הטכניות, בשדרות השתלט גם חוסר הוודאות. השמועות לפיהן ייתכן וההצבעה תוארך ביום לא התקבלה בצורה יפה בעיר. "אני חושב שאם בסופו של דבר תתקבל החלטה לבטל את הפריימריז הזה ולערוך אותו ביום אחר, אנשים פשוט לא יבואו להצביע. אף אחד הוא לא משועבד של הליכוד ויש לאנשים עוד דברים לעשות חוץ מלהצביע", אמר המצביע יובל.

 

בית שאן. המחשבים נפלו   (צילום: חגי אהרון) (צילום: חגי אהרון)
בית שאן. המחשבים נפלו (צילום: חגי אהרון)

 

חבר הליכוד שמעון אדרי טען כי חיכה למעלה מחצי שעה בקלפיות כדי להצביע, ומתקשה להאמין שאנשים יבואו להצביע שוב ביום אחר. "אני לפחות קיבלתי את האישור שההצבעה שלי התקבלה אבל אני שומע עכשיו כל מיני הצעות מה לעשות עם הפריימריז, שלדעתי מגיעות מחברי כנסת ושרים שנשארו מחוץ לדילים", מעריך אדרי.

 

"לדעתי, על כל החלטה שתתקבל מישהו יערער ואף אחד לא יודע איך זה יסתיים.

 בגלל שהפריימריז היו ממוחשבים כבר בסוף היום יהיה אפשר לראות מי מוביל. אם ימשיכו יום נוסף זה עלול לעורר בעיות".

 

מוקדם יותר, כשיו"ר הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו הצביע במתנ"ס בגבעת זאב, הכול עוד נראה מבטיח. אברהם, אחד הפעילים בסניף, הודה ש"יש דילים בליכוד וצריך כמה מיליונים להיבחר - כדי לשלם משכורות ולממן קמפיין". הוא הדגיש עם זאת: "לא מדובר בשוחד למצביעים אלא בהוצאות בחירות שקיימת בכל מפלגה. יש מאה אלף מצביעים אז לקבלני הקולות יש השפעה מוגבלת".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד, נרי ברנר, רענן בן צור ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחשב ההצבעה. נתקע
צילום: מוטי קמחי
מחר יהיה טוב?
צילום: אבי מועלם
מומלצים