שתף קטע נבחר

שמעון קופר מואשם ברצח: 'חיים שלמים של שקר'

הפרקליטות הגישה כתב אישום בגין רצח ג'ני מור-חיים נגד "האלמן הסדרתי" ששתיים מנשותיו הלכו לעולמן: "שקריו של המשיב ואופיו האפל הינם כאין וכאפס אל מול העובדה שבמועד אשר אינו ידוע גמלה בלבו ההחלטה להביא למותה"

"שמעון קופר ניהל חיים שלמים כשהוא משקר לכל מי שבא איתו במגע לרבות ילדיו", כך טוענת הפרקליטות שהגישה הבוקר (יום ב') כתב אישום חמור נגדו לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד. הוא נאשם שרצח את רעייתו ג'ני מור-חיים.

 

 

"האלמן הסדרתי" - דיווחים נוספים ב-ynet

 

הפרקליטות מבקשת לעצור את קופר עד תום ההליכים וטוענת כי יש בידיה ראיות להוכחת אשמתו שכוללות הודעה של ד"ר מריה זקוטסקי, בת זוגו ורופאה מרדימה במקצועה, שהעידה שקופר פנה אליה זמן קצר לפני מותה של ג'ני ובתואנות שווא ביקש ממנה לאתר עבורו חומר קטלני שאינו מותיר סימנים בבדיקה טוקסיקולוגית.

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה על ידי עורכת דין רונית פוזננסקי, מפרקליטות מחוז מרכז, נכתב כי במשך שנים רבות נהג קופר לנהל מערכות יחסים כפולות, להציג מצג שווא בנוגע לעיסוקו המקצועי ולמסור מידע שגוי לבני משפחתה של בת זוגו באותה עת בנוגע למצבה הבריאותי והנפשי.

 

ג'ני מור-חיים. התיק נפתח אחרי 15 שנה ()
ג'ני מור-חיים. התיק נפתח אחרי 15 שנה

 

"שקריו של קופר ואופיו האפל הינם כאין וכאפס אל מול העובדה שבמועד שאינו ידוע גמלה בלבו ההחלטה להביא למותה של רעייתו ג'ני והוא לא בחל בכל אמצעי להשגת מטרה זו", טוענת הפרקליטות.

 

בין יתר העדים נמצא גם בנו של קופר שסיפר בניגוד לגרסת אביו כי כאשר ראה את גופתה של ג'ני לפני הגעתו של צוות מד"א למקום לא היו פזורים סביבה כדורים. לפי עדויותיהם של אנשי מד"א, עם הגעתם לזירה נאמר להם מקופר כי סביב גופה היו פזורים כדורים ואותם אסף לשקית.

 

הפרקליטות טוענת כי ד"ר זקוטסקי העידה כי בחודש אוגוסט 2009 הייתה אמורה לעבור להתגורר בביתם של ג'ני וקופר בקיבוץ ובסמוך למועד זה אף הועברה תכולת דירתה לחצר הבית בקיבוץ. עם זאת, לנוכח העובדה שג'ני התגוררה בבית ובניגוד להבטחותיו של קופר היא נאלצה למורת רוחה לעבור להתגורר בבית הוריה.

 

קופר שיקר לנשותיו: "עובד בשירות כוחות הביטחון"

הפרקליטות טוענת כי בני משפחה וחברים של ג'ני שהעידו תיארו מצב בריאותי תקין לפני מותה, בניגוד לקופר עצמו שהציג מצב שווא שנוגע למצבה הבריאותי והנפשי הלקוי. לדברי הפרקליטות קיימים מסמכים משפטיים רבים וחריגים שנועדו להבטיח את זכויותיו של קופר ברכושה של ג'ני לאחר מותה, זאת אף שהייתה אישה צעירה וללא מחלות מיוחדות.

 

בכתב האישום נכתב כי "במהלך שנות חייו הבוגרות נהג הנאשם לקשור קשרים רומנטיים עם נשים שונות, במקרים רבים אף ניהל מערכות יחסים כפולות, תוך שהוא מציג מצג שווא לפיו הוא עובד בשירות כוחות הביטחון, ולכן נדרש לכאורה לנסיעות רבות לחו"ל ולהיעדרויות תכופות מן הבית.

 

עוד כותבת הפרקליטות בכתב האישום כי "במהלך ניהול מערכות היחסים הכפולות, נהג הנאשם מעת לעת לספר בכזב למשפחתה ולחבריה של בת זוגו באותה עת, כי מצבה הרפואי אינו תקין, על מצב דיכאוני שממנו סבלה בת הזוג, על נטילת תרופת ולעיתים אף דיווח על כוונות אובדניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמעון קופר, ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים