שתף קטע נבחר

משדר ynet: אהוד ברק מטיל פצצה פוליטית

התפטרותו של אהוד ברק שמה קץ להשערות בדבר חבירתו לציפי לבני או לכל גוף פוליטי אחר. זאת, כשבוע לפני סגירתן הסופית של הרשימות לקראת הבחירות לכנסת הבאה

על רקע הדיווחים כי שר הביטחון, אהוד ברק, ימסור בהמשך הבוקר הצהרה לגבי עתידו הפוליטי, ישוחחו כתבי ynet על ההשפעות הפוליטיות האפשריות של המהלך. בימים האחרונים נפוצו שמועות על כך שברק יחבור לציפי לבני או לשר החוץ אביגדור ליברמן אולם לשכתו הכחישה זאת, וברק עצמו הודיע על פרישה סופית מהחיים הפוליטיים, כשבוע לפני סגירת הרשימות לכנסת הבאה. 

 

כתבתנו מורן אזולאי הוסיפה, כי ברק צפוי להודיע כי לא יתמודד במסגרת סיעת עצמאות, שכלל לא עוברת את אחוז החסימה על פי הסקרים האחרונים. הבוקר נתניהו שידר לשר הביטחון מסר שלפיו אם בכוונתו לחבור לגוף פוליטי אחר, עליו להתפטר מתפקידו כשר ביטחון. היחסים בין ברק לנתניהו מוגדרים כלא פשוטים. 
 
כתבנו יובל קרני הזכיר כי רק לפני יומיים הכחישו גם לבני וגם ברק את הידיעות על אודות שיתוף פעולה פוליטי ביניהם. בתחילה הועלו השערות כי ברק יחבור לציפי לבני בהקמת רשימה חדשה. שר החינוך גדעון סער, הסביר בשיחה טלפונית לאולפן כי הודעתו של שר הביטחון "לא מעלה ולא מורידה. לבני וברק משתייכים לאותו מחנה פוליטי. אנשי הליכוד, אנשי המחנה הלאומי, לא מועמדים להצביע לא לברק, לא ללבני ולא לשניהם יחד. מבחינה אלקטורלית יש לזה משמעות אולי לגוש השמאל".

  
המשדר יעסוק גם בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד, שהחלו אתמול, אך נוכח התקלות הטכניות נאלצו להמשיך בבחירות גם היום. ועדת הבחירות המרכזית של המפלגה החליטה לקיים הצבעה בכ-50 מתוך 132 המוקדים בין השעות 11:00 ל-21:00. קלפיות שבהן לא נרשמו תקלות מחשוב, לא ייפתחו שנית. אתמול נרשמו 51.6 אחוזי הצבעה.
 
גורמים בכירים בליכוד העריכו אמש, כי ההחלטה על יום בחירות נוסף נועדה להחליש את הקבוצות המאורגנות ואת המועמדים שהתבססו על דילים שייפגעו ככל שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים יותר. בכיר בליכוד, שהתנגד לדחיית הפריימריז, רמז לקונספירציה. "שרים מסוימים נלחצו מהתוצאה של הבחירות ונלחמו כמו אריות כדי לבטל את הפריימריז", אמר. "הם הבינו שמעמדם בסכנה והעדיפו לבטל את הפריימריז באמצעות תחבולות וטריקים".

 

איפור: האדקמיה לאיפור מיקי בוגנים, שירי סמברנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק
צילום: הרצל יוסף
סער מצביע. הפריימריז גם היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים