שתף קטע נבחר

צילום: מוטי קמחי

הח"כ של ברק לא ידע כלום: "אהוד לא חזר אליי"

ח"כ שכיב שנאן מסיעת העצמאות של שר הביטחון סיפר כיצד התבשר על ההחלטה הדרמטית: "חבר התקשר אליי ושאל אותי אם שמעתי על הדיווח באינטרנט". לדבריו, ברק הבטיח לחזור אליו אחרי מסיבת העיתונאים, אבל "עד עכשיו הוא לא חזר"

את הידיעה על ההודעה הדרמטית שמסר הבוקר (יום ב') שר הביטחון אהוד ברק במסיבת העיתונאים שמע חבר הכנסת שכיב שנאן (עצמאות) בסביבות 9:00. הוא לא שמע אותה מברק, גם לא מאחד מעמיתיו לסיעה - אלא מחבר שהתעדכן באינטרנט. הדוגמה של שנאן מלמדת משהו על דרך קבלת ההחלטות של ברק וההתנהלות שלו מול חברי סיעתו.

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"חבר התקשר אליי ושאל אותי אם שמעתי את הדיווחים באינטרנט", סיפר ח"כ שנאן, שהושבע בפברואר האחרון בכנסת במקומו של מתן וילנאי, שמונה לשגריר בסין. "אמרתי לו שלא ונכנסתי לקרוא את הכתבה. התקשרתי בסביבות רבע לעשר לאהוד ברק עצמו ושאלתי: 'אהוד, מה קורה?', 'אני לא יכול לדבר עכשיו', ענה לי ברק, 'אחזור אליך אחרי מסיבת העיתונאים', ועד עכשיו הוא לא חזר".

 

שנאן, שהיה הבוקר בעיצומה של פגישה עם פעילים מעראבה בנוגע לכנס בחירות גדול שהיה אמור להתקיים בימים הקרובים, אמר כי הוא "מצטער על ההחלטה שלו, למרות שאני מכבד אותה. אני בטוח שהיו לו התלבטויות רבות. אהוד ברק תרם רבות לביטחון המדינה ולמרות הכול אני רק מאחל לו אריכות חיים ואושר".

 

אחת השאלות המרכזיות שנשאלו היום בנוגע לפרישתו של ברק הייתה מה בכוונת חברי סיעתו לעשות כעת כשנותרו רק שבועות ספורים לסגירת הרשימות של המפלגות בבחירות לכנסת ה-19. "מצבנו לא טוב. יכול להיות שנמשיך בלעדיו".

 

בצהריים פרסמו ארבעת חברי הסיעה הודעה ובה נאמר שהיום נפגשו עם ברק. השר שלום שמחון יוביל את המגעים הפוליטיים בעקבות פרישת ברק ו"המפלגה בודקת היבטים שונים כאשר כל האפשרויות פתוחות",

כך לפי הודעת העצמאות.

 

ח"כ עינת וילף אמרה בתגובה לפרישת ברק: "לצערי עד היום נותר פער ניכר בין האדם לבין דימויו הציבורי, ואני שמחה שניתנה לי ההזדמנות לעמוד על טיבו החיובי של האדם ולא ליפול קורבן לדימוי המוטעה. אין לי ספק שברק ימשיך לתרום עוד רבות לאסטרטגיה המדינית והבטחונית של ישראל"

 

לאחר הודעתו של ברק, נפגשו חברי הסיעה והעלו מספר אפשרויות. גורמים בסיעה אמרו שהאופציה העדיפה היא חבירה למפלגה אחרת. "אהוד ברק הוא הדמות המוכרת והבכירה במפלגה והוא לא הצליח להפוך אותה להיות רלוונטית", אמרו. ארבעת חברי הסיעה מביאים עמם יחידת מימון לא מבוטלת לכל מפלגה שאליה יבחרו לחבור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
ברק לא חזר עד עכשיו. ח"כ שכיב שנאן
צילום: מיכאל קרמר
אהוד ברק. יתקשר או לא?
צילום: מוטי קמחי
מומלצים