שתף קטע נבחר

צילום: עופר עמרם

נדחתה בשעה סגירת הקלפיות בפריימריז בליכוד

פרסום התוצאות יידחה: הקלפיות בכל הארץ ייסגרו רק ב-22:00. מרבית המתפקדים נשארו בבית ביום השני להצבעה, חברת קלפי בבאר שבע הסבירה: "רוב הציבור התאכזב אתמול. הם כועסים". מ-22:00: שידור חי ב-ynet של רגעי ההכרעה

הישורת האחרונה בפריימריז בליכוד  התארכה: אחרי התקלה במערכת המחשוב ביום הראשון להצבעה, נרשמה ביום השני תנועה דלילה של מצביעים, אולם במפלגה מעריכים שמצביעים רבים יגיעו לאחר סיום יום העבודה. עם סגירת הקלפיות אמש בחצות עמד אחוז ההצבעה על 51.5, ואילו הערב (יום ב') הגיע ל-58% נכון ל-20:00. החל מ-22:00 יועבר ב-ynet שידור חי מרגעי ההכרעה.

 

פריימריז בליכוד - כתבות נוספות:

 

פרסום התוצאות יידחה בשעה לפחות, בגלל שוועדת הבחירות של הליכוד החליטה להאריך את זמן ההצבעה בכלל הקלפיות. בעקבות עתירה, הוחלט כי קלפי יהודה ושומרון תיסגר ב-22:00 במקום ב-21:00, ולאחר מכן הוחלט לדחות בשעה את סגירת הקלפיות גם בשאר האזורים. 

 

בניגוד לכישלון הארגוני שנרשם אתמול עם קריסתה של מערכת המחשבים, הקלפיות בליכוד נפתחו ב-11 בבוקר כסדרן, אולם פעילים מטעם המתמודדים התלוננו לאורך היום על מיעוט המצביעים וטענו כי מיותר היה להוסיף יום הצבעה. המתמודדים ניסו גם היום להמריץ את הפעילים והמתפקדים באמצעות ביקורים בקלפיות הפרושות בכל רחבי הארץ.

 


כך בוחרים בליכוד. לחצו להגדלה

 

"טפטופים של אנשים", הקלפי ברמת גן (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
"טפטופים של אנשים", הקלפי ברמת גן(צילום: ירון ברנר)

"באים אנשים שהתקשרו אליהם ונדנדו להם". הקלפי בדימונה (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
"באים אנשים שהתקשרו אליהם ונדנדו להם". הקלפי בדימונה(צילום: חיים הורנשטיין)

 

אמש חששו בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו שאחוז הצבעה נמוך ישרת את הגורמים הקיצוניים בליכוד, אך היום טענו גורמים בליכוד שיום הצבעה נוסף משרת דווקא את חברי הכנסת שאינם כלולים ב"דילים" ובמפקדים המאורגנים.

 

"מתפקד בודד שאיש לא איגד אותו הגיע להצביע אתמול ומצא מערכת בקריסה", אמר אחד מחברי הכנסת, "סביר להניח שלא היה חוזר באותו יום שוב. אם לא היו מאפשרים יום נוסף, היתה נפגעת בעיקר ההצבעה בפריפריה שקולה לא היה נשמע".

 

"תנועה דלילה, טפטופים של אנשים"

מחוץ לקלפי בבאר שבע המתינו מתנדבי המתמודדים השונים. "אנשים באים להצביע", מנסה אוהד בוכריס להתעודד נוכח התנועה הדלילה, "אבל רואים שזה קצת מסחרה, אנשים מדברים בינם לבין עצמם על כל מיני הסכמים שעשו בחוגים שונים".

 

גני התערוכה, לפני הדרמה (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
גני התערוכה, לפני הדרמה(צילום: ירון ברנר)

מי יהיה מספר 2 אחרי נתניהו? (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מי יהיה מספר 2 אחרי נתניהו?(צילום: ירון ברנר)

מחכים למצביעים שלא הגיעו (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מחכים למצביעים שלא הגיעו(צילום: ירון ברנר)

 

אחת מחברות ועדת הקלפי, מרים בן זינו, אמרה כי "התנועה ממש דלילה. טפטופים של אנשים. היום בעיקר באים אנשים שהתקשרו אליהם ונדנדו להם להגיע. רק שיפסיקו כבר עם הטלפונים.

רוב הציבור אתמול היה מאוכזב. הם כועסים".

 

מנהל האתר בבאר שבע, יוסי שובל, ציין כי "חלק מהבוחרים אתמול היו תקועים מאחורי הפרגוד 40 דקות, אבל היום אין תקלות, הכל רץ".

 

חברי כנסת ציינו אתמול עם בדיקת אחוזי ההצבעה כי קיימים מקומות כמו יקנעם, נהריה, בית שאן, וערים נוספות בהן כמעט לא התרחשה הצבעה. היום עם סגירת הקלפיות בשעה תשע בערב מקווים חברי הכנסת שמי שחשש אתמול מתורים ארוכים ובאגים במערכת המחשוב יספיק בכל זאת להגיע היום לקלפי. התוצאות אמורות להתפרסם במהלך הלילה.


פורסם לראשונה 26/11/2012 18:26

 

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תנועה דלילה בקלפיות, ירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים