שתף קטע נבחר

המבקר: לשקול להגביל כהונת ח"כ כיו"ר ועד

לאחר ששלח מכתב בנוגע לבעייתיות הנוגעת לפעילותו של ח"כ חיים כץ כיו"ר ועד העובדים בתעשייה האווירית, הבהיר המבקר כי יבחן את ההתרחשויות בליכוד, ואף ימליץ לכנסת לבחון אם יש להגביל כהונת ח"כ כיו"ר ועד עובדים למספר קדנציות קצוב

מבקר המדינה הבהיר היום (ג') כי יבחן את הפריימריז בליכוד, ויציג את הממצאים בפומבי. "אנחנו מלווים כל הליך פריימריז. נציגים שלנו הסתובבו בשטח בבחירות המקדימות של הליכוד. כשיגיעו הממצאים נתייחס להליך לגופו של עניין", אמר יוסף שפירא כשסייר בעוטף עזה. 

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים בחדשות ynet

 

עוד הוסיף המבקר, כי על הכנסת לבחון אם יש להגביל כהונת ח"כ כיו"ר ועד עובדים למספר קדנציות. הדברים נאמרו על רקע הפריימריז בליכוד, שבהן נשמעו טענות בנוגע לפועלו של ח"כ חיים כץ, המכהן כיו"ר ועד התעשייה האווירית.

 

המבקר הזכיר את המכתב ששלח בנוגע לחיים כץ ולקשריו עם ועד העובדים של התעשייה האווירית: ביום הבחירות המוקדמות לליכוד התייחס שפירא באופן חריג לשימוש אפשרי במאגרי מידע אסורים, ופנה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וליושב ראש ועדת הבחירות המרכזית השופט אליקים רובינשטיין. הוא התריע מהאפשרות שח"כ חיים כץ ישתמש במשאבי התעשייה האווירית לקידום מועמדותו בבחירות המוקדמות.

 

המבקר כתב כי שימוש במערכות המחשב של התעשייה האווירית לשם קידום מועמדותו של כץ יכול להיחשב כבלתי חוקי. שפירא ציין כי האישור שניתן על ידי הנהלת התעשייה האווירית יכול להיחשב כתרומה בלתי חוקית. בנוסף, הזהיר את התעשייה האווירית כי ההתנהלות הזו יכולה להיחשב כבלתי חוקית וככזו שמוטלות עליה סנקציות פליליות. בסביבת כץ אמרו בתגובה כי "התלונה תתגלה כתלונת שווא". 

 

שפירא ציין כי לא נעשה לבסוף שימוש באוטובוסים של הוועד להסעת בוחרים לקלפיות הפריימריז. הוא אמר כי אנשי משרדו עקבו אחרי התנהלות הבחירות המקדימות בליכוד והם בודקים את ההתרחשויות בקשר לכך. 

 

מוקדם יותר אמר ח"כ כרמל שאמה-הכהן במשדר באולפן ynet כי הצליח להיבחר למקום ה-21 בליכוד חרף ניסיונו של כץ "לחסל" אותו. "הוכחנו שאפשר גם אחרת. אפשר בלי דילים לעבור את רשימות החיסול הכי חזקות". הוא התייחס לשיטה של כץ ואמר כי זו שיטה בעייתית, "זו אווירה של הפחדה. לוקחים את העובדים כמו כבשים להצביע". לדבריו, המתפקדים לא כולם מצביעי ליכוד, "הם באים כי הם רוצים לשמור על הפרנסה שלהם. צריך לזכור מדובר בחברה ממשלתית. יש פה בעיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים כץ. יו"ר הוועד
צילום: באדיבות דוברות הליכוד
"רשימת חיסול" של כץ
שפירא. בוחן הפריימריז במפלגות
צילום: יצחק הררי, הכנסת
מומלצים