שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קהיר: עונש מוות ל-8 מאנשי הסרט הלועג למוחמד
  בית משפט בקהיר הרשיע בהיעדרם שמונה נוצרים שהיו מעורבים בסרט "תמימות המוסלמים" שבו הוצג מוחמד כפדופיל, רודף שמלות ושוטה. הסרט עורר מהומות אלימות בעולם המוסלמי, שבהן נהרגו יותר מ-50 בני אדם

  בית משפט בקהיר גזר היום (ד') עונש מוות על שמונה נוצרים שהיו מעורבים בסרט "תמימות המוסלמים" הלועג לנביא האיסלאם מוחמד. הסרט פורסם בספטמבר השנה, ועורר מהומות אלימות ברחבי העולם המוסלמי שבהן נהרגו יותר מ-50 בני אדם ומאות נפצעו. עונש המוות שנגזר על שמונת הנוצרים במצרים היום הוא סמלי בעיקרו, משום שהם נשפטו בהיעדרם.

   

  עוד חדשות מהעולם :

   

  מפגינים נגד הסרט הלועג למוחמד באפגניסטן (צילום: AP)
  מפגינים נגד הסרט הלועג למוחמד באפגניסטן(צילום: AP)

   

  "שמונת הנאשמים הורשעו בפגיעה בדת האיסלאמית על-ידי כך שהשתתפו ביצירת והפצת הסרט הפוגע באיסלאם ובנביאו", אמר השופט סאיף אל-נאסר סולימאן. הסרט דל התקציב הופק באופן פרטי בקליפורניה, ובו בין השאר הוצג הנביא מוחמד כפדופיל, כרודף שמלות וכשוטה. בעקבות פרסום הסרט הותקפו בין השאר שגרירויות ארה"ב במדינות איסלאמיות.

   

  בין שמונת האנשים שהורשעו היום במצרים גם המפיק האמריקני-מצרי נקולה בסלי נקולה, המרצה בימים אלה שנת מאסר בכלא בלוס אנג'לס, אחרי שבית משפט אמריקני הרשיע אותו בהפרת תנאי תקופת המבחן שלו. הוא כבר נכלא בעבר בגין עבירות הונאה.

   

  "חיי למען מוחמד", מפגינה בפקיסטן. שחקנים טענו: "לא ידענו על מה הסרט" (צילום: EPA)
  "חיי למען מוחמד", מפגינה בפקיסטן. שחקנים טענו: "לא ידענו על מה הסרט"(צילום: EPA)

   

  יצוין כי המשתתפים בסרט "תמימות המוסלמים" הבהירו מיד לאחריו כי בעת הצילומים לא ידעו מה מטרת הסרט, וכי הבמאי נקולה רימה אותם. לדבריהם, הם חשבו בכלל שהם מצטלמים לסרט הרפתקאות עם גוון דרמטי בשם "לוחם המדבר". נקולה הוא נוצרי קופטי, והכנסייה

  הקופטית האורתודוכסית במצרים נמנעה מלפרסם הודעה רשמית בעקבות הפסיקה.

   

  עם זאת, מקור בכנסייה הקופטית שביקש להישאר בעילום שם אמר: "הכנסייה גינתה את הסרט, ואין לה שום קשר אליו. באשר לפסיקה היום, זו פסיקה של בית המשפט והכנסייה אינה מגיבה על פסיקות של בית המשפט". הנוצרים במצרים, רובם קופטים, מהווים 10% מאוכלוסיית ארץ הנילוס, המונה 83 מיליון בני אדם. רבים מהם מתלוננים על אפליה בקבלה לעבודה וביחס שמעניקה להם החברה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קהיר: עונש מוות ל-8 מאנשי הסרט הלועג למוחמד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנות זעם נגד הסרט בקשמיר
  צילום: EPA
  המפיק נקולה בסלי נקולה בעת מעצרו בארה"ב
  צילום: רויטרס
  מוצר השנה
  מומלצים