שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הישרדות הזכירה לי את מלחמת העולם השנייה"

  היא טיפסה את שביל הנחש במסגרת פרויקט "תגלית", אבל שום דבר לא הכין אותה לערמומיות של "הישרדות הפיליפינים" המשודרת בימים אלה בארצות הברית. רוברטה סיינט-אמור, המושבעת הראשונה של העונה ה-25 בראיון. זהירות, ספוילרים

  קצת לפני שרוברטה סיינט-אמור (או כמו שהיא מוכרת יותר לצופי "הישרדות", RC) ניגשה לאודישנים של העונה ה-25 של הגרסה האמריקנית, היא חרשה את ישראל בטיול שטח בן שבועיים במסגרת פרויקט "תגלית". היא טיפסה למצדה, ירדה לים המלח, שוטטה ברמת הגולן, שחתה בכינרת ועשתה הרבה קמפינג ציוני. כל זה הרשים את המפיקים של "הישרדות", שהחליטו שאם RC שרדה את ישראל, סיכוי טוב שהיא תשרוד גם את הפיליפינים.

   

  מה עוד קורה בערוץ הטלוויזיה של ynet:

  הגרמנים נגד בר רפאלי: "לא מקצועית"

  ראיון בלעדי עם כוכב הסדרה "קאסל"

  אקס פקטור: שירי מימון כבריטני ספירס?

   

  "כששאלו אותי באודישנים אם שהיתי פעם תקופה בטבע, אמרתי ש'עשיתי את ישראל'", היא מספרת מביתה בניו יורק, "ואני חושבת שזה מה שגרם להם ללהק אותי, והאמת היא שהשתמשתי שם בהרבה מיומנויות שרכשתי בישראל".

   

  שוטטה בישראל. RC ()
  שוטטה בישראל. RC

   

  למרבה הצער המיומנויות האלה לא לקחו אותה מספיק רחוק, כמו שרוב הצופים היו רוצים (לפחות הגברים שבהם, אם לסמוך על התגובות שהיא מקבלת), והיא היתה הראשונה לעזוב את המשחק אחרי האיחוד, מה שהפך אותה למושבעת הראשונה בעונה.

   

  מאחר שהצילומים נגמרו כבר במאי 2012, RC בת ה-27 הספיקה לחזור לעבודה שלה בוול סטריט, לחליפות, למספרים, לירידות ולעליות, לחייה בקהילה היהודית בניו יורק. "אתם בהחלט בני מזל בכל מה שקשור למזג אוויר", היא אומרת ומתייחסת לימים שאחרי הסופה "סנדי", אז נערך הראיון עמה.

   

  לפחות לכם יש את אובמה.

   

  "אתם אוהבים את אובמה בישראל?", היא שואלת תוך כדי שהיא מעקמת הפנים.

   

  לא מעט אנשים פה מחבבים אותו.

   

  "בקהילה היהודית פה חושבים שהוא לא תומך מספיק בישראל, ואני באופן אישי מאוד רגישה לענייני ישראל. ארבע שנים, נראה מה יהיה".

   

  די קצרים ודי רעים היו ימיה של RC בפיליפינים, ואחראית לזה בעיקר בחורה אחת, אַבִּי-מריה, שמיררה לה את החיים. אַבִּי, או כמו ש-RC מגדירה אותה, "בחורה בת 34 שעדיין לא סיימה קולג' קהילתי", היתה הבחירה הטרגית של RC כשהתלבטה עם מי לכרות ברית בתחילת המשחק.

   

  מאחר והעונה הזאת התחילה עם שלושה שבטים – בניגוד לשניים ברוב העונות – האופציות שעמדו בפניה היו מצומצמות. כמה דקות אחרי שכרתה ברית עם אַבִּי, וחשפה בפניה את הרמז שמצאה לפסלון החסינות, אַבִּי התחרפנה לחלוטין והתפרקה על RC בטענה שהיא עומדת לבגוד בה.

   

  מיררה לה את החיים. אבי מריה ()
  מיררה לה את החיים. אבי מריה

   

  מפה לשם, אבי חברה לשחקן אחר בשם פיט, ומצידה המשיכה לצרוח על RC ולבודד אותה משאר השבט. נחמתה היחידה היו שני שחקנים מבוגרים יחסית – ליסה וולצ'ל, המוכרת בעיקר כבלייר מהסדרה "עובדות החיים", ומייקל סקופין, שחקן עבר מהעונה השניה של "הישרדות", ממנה נאלץ לפרוש אחרי שנפל מחוסר הכרה למדורה וחטף כוויות בכל הגוף.

   

  "גם ככה היה לי מאוד קשה חודשיים בלי המשפחה שלי", משחזרת RC. "בקהילה היהודית העניין המשפחתי מאוד דומיננטי, וממילא במשחק אתה נמצא על האי בלי בנאדם אחד שאתה באמת יכול לסמוך עליו. אתה למעשה לבד, גם כשאנשים הולכים מסביבך".

   

  עדיין לא הבנתי איך אבי רדתה בכם ככה.

   

  "לאבי היה פה גדול. היא פשוט הסתובבה וצעקה על כולם, ויצרה כאוס, אבל כולם השלימו עם זה ורצו לקחת אותה לגמר, כי היא בחיים לא תנצח. היא פשוט בנאדם שלילי ומרושע. היו לה כל מיני תירוצים, אבל בסופו של דבר היא פשוט רצתה שאני אודח, ואני מבינה למה. אני כל מה שהיא לא תהיה לעולם. היא לא רצתה לעמוד לידי בביקיני, למשל".

   

  עד כמה קיצוני היה הבידוד?

   

  "מאוד קיצוני. אנשים לא דיברו איתי, אפילו לא האנשים שחיבבו אותי, כדי שהברית החזקה לא תחשוד בהם בבגידה. הייתי מאוד פעילה בשבט, עזרתי לזכות באתגרים ועבדתי המון במחנה, אבל במקום להסתכל עלי כעל יתרון, הסתכלו עלי כעל איום. מאוד קשה להתנהל ככה, שבט של שישה אנשים שאף אחד מהם לא מדבר איתך על בסיס יומי. אפילו להיות נחמד אלי או סתם לדבר איתי או לזרוק לי עצם היה מסוכן, כי אז הם היו הופכים למטרה הבאה".

   

  הלפיד כבה. ההדחה של RC ()
  הלפיד כבה. ההדחה של RC

   

  "היה הרבה פחד, וזה הזכיר לי את מלחמת העולם השניה, שם היו היהודים בגרמניה והיהודים באיטליה והיהודים בארצות אחרות, ואף אחד מהם לא עזר לשני כי הם לא רצו להיות חלק מזה, אבל אז הגיע תורם, וכשהם פנו לבני הברית שלהם הם גילו שלא נשארו להם בני ברית.

   

  "זו המנטליות של הפחד, 'אני שמח שזה לא אני אלא מישהו אחר', אבל בסופו של דבר זה יהיה אתה, אז כדאי שתעמוד מאחורי מה שאתה מאמין בו. בסופו של דבר ההיסטוריה חוזרת על עצמה, אפילו ב'הישרדות'. תודה לאל שזה רק 'הישרדות' וזאת לא השואה, אבל יש נקודות של השקה מבחינת הטבע האנושי".

   

  לא יכולת לדבר בהגיון אל האנשים האלה?

   

  "לא. הפחד חזק יותר מכל הגיון. וניסיתי, שוב ושוב, בעיקר כשניסיתי לעבור צד. הסברתי לשבט השני שאני רוצה לתת להם את הקול שלי, אבל אפילו ג'ף קנט, שהוא שחקן בייסבול די ותיק, לא היה מוכן לשמוע שום דבר הגיוני. הוא היה אובססיבי בקשר להדחה של פנר. זאת האסטרטגיה היחידה שהיתה לו. זה היה כמעט מצחיק".

   

  החלוקה לשלושה שבטים לא בהכרח עבדה לטובתכם.

   

  "נכון, כי לא היו הרבה אופציות לבריתות. כשאתם שבט של שישה אתה לא יכול להתחבא בשום מקום, כל הקלפים על השולחן, אין הרבה עסקאות שנרקמות, אין הרבה מהלכים. אז אמנם לא הפסדנו באתגרים, אבל ידעתי איפה אני ממוקמת בשבט.

   

  "זה מאוד מתסכל, אני חכמה מספיק כדי להבין את הסיטואציה והדינמיקה, אבל לא היה לי אדם אחד בשבט שהיה חכם מספיק כדי להזיז משהו, או היה אמיץ מספיק. אחרי האיחוד התקרבתי לג'ונתן (פנר), שגם הוא יהודי שגדל בניו יורק, היה לנו מכנה משותף רחב וניסינו לעבוד יחד, אבל זה היה כבר מאוחר מדי".

   

  אם היו עוד מתמודדים מניו יורק היה לך קל יותר להתקדם במשחק?

   

  "לחלוטין. אני הייתי הטייפקאסט של הבחורה האורבנית המקצוענית, ולצערי לא היה אף אחד שם כמוני. מעולם לא חוויתי אנשים כאלה לפני כן. גדלתי בניו יורק, הלכתי לקולג' ואני עובדת בוול סטריט, אז תמיד הייתי עם אנשים מאוד מצליחים ואינטליגנטים. ככה שלפגוש אנשים שמעולם לא הייתי יוצרת איתם קשר בחיים האמיתיים היה מרגש, אבל בעצם לא יכולתי לתקשר איתם. ואם היה עוד מישהו עירוני ומשכיל כמוני היה לי קל יותר".

   

  בואי נקווה שפנר ימשיך בשם העם היהודי.

   

  "כן, הם לא מלהקים אותנו יותר, אנחנו חכמים מידי לסדרות ריאליטי".

   

  מזכיר את השואה. RC שורדת ()
  מזכיר את השואה. RC שורדת

   

  זה כמו פצע פתוח

  מהפיליפינים חזרה RC היישר להישרדות המוכרת לה – עבודתה כאשת פיננסים בוול-סטריט. אם היא חשבה שהאגרסיביות שכרוכה בעבודה שלה תשרת אותה על האי, היא התבדתה. "כדי לשרוד כבחורה בעסקי הכספים בוול סטריט את חייבת להיות אגרסיבית", היא אומרת, "וכשצפיתי ב'הישרדות' בבית הייתי בטוחה שעל האי כולם רוקמים אסטרטגיות כל הזמן וכורתים בריתות וכל הזמן פתוחים לשנות כיוון, ועל האי הבנתי שזה לא באמת ככה. ההפקה גורמת לזה להיראות ככה כדי לשמור על הדרמה. כשאתה הולך למועצת שבט אנשים כבר יודעים למי הם יצביעו, אז שיחות במועצה לא באמת משפיעות על ההצבעה שלהם".

   

  חוץ מהמועצה הראשונה שאת ראית מספסל המושבעים.

   

  "זה היה מטורף. בפועל הצילומים של המועצה לקחו שלוש שעות. זה המון. כולם היו בסכנה, ואני חושבת שזה מה שהופך את העונה שלנו לטובה – השחקנים לא באמת שחקנים טובים, במובן הזה שהם לא כורתים בריתות ושומרים עליהן. אז בשביל הצופים בבית זה מעולה, כי הם לא יכולים לדעת מה יקרה. על האי זה מאוד מסוכן מאותה הסיבה".

   

  איך היתה חווית המושבעים?

   

  "מאוד כואבת. אחרי ההדחה לוקחים אותך למקום אחר, אבל אתה עדיין חי את זה שוב ושוב ומנסה להבין איפה טעית, ומצד שני מנסה להניח את זה מאחוריך, להחלים מהחוויה. אלא שכל שלושה ימים אתה חוזר למועצת שבט ואתה רואה את האנשים שהדיחו אותך ואתה לא רוצה להיות שם, אבל זה חלק מהעבודה שלך עכשיו. זה כמו פצע שלעולם לא מחלים, כי אתה חייב לשבת שם ואסור לך לדבר".

   

  ואיך פרובסט בחיים האמיתיים?

   

  "הוא מאוד מאוד נאה. אחת המודחות לפני האיחוד ניסתה לנשק אותו במועצת השבט, אני הייתי צריכה לחשוב על זה," היא צוחקת. "הוא נבון והוא מאוד טוב בלהוציא את האמת מאנשים. אם את מנסה לשקר לו, הוא ימשיך עד שהוא יחשוף את האמת במועצת השבט, אז פחדתי ממנו קצת".

   

  נבון מאוד. מנחה התוכנית ג'ף פרובסט (צילום: פנאי פלוס) (צילום: פנאי פלוס)
  נבון מאוד. מנחה התוכנית ג'ף פרובסט

   

  הישראלים יותר סקסים

  בעוד ש"הישרדות ישראל" סבלה מתנודות די קיצוניות ברייטינג, בארה"ב מגמת הירידה ברייטינג איטית אך בטוחה (לנתונים וסיפורים נוספים לחצו כאן). העונה הנצפית ביותר היתה השניה (כמעט 30 מיליון צופים), בעוד שהעונה ה-24 כבר הסתפקה בכ-11 מיליון צופים. במסגרת ההכנות שלה לעונת הפיליפינים, צפתה RC בעונה השלישית הישראלית שצולמה באותו לוקיישן. "הגרסה הישראלית ליהקה אנשים יותר סקסיים מאשר אצלנו", היא מחייכת.

   

  דווקא במקרה שלך הרבה מההתיחסויות מהצופים היו למראה שלך. נתקלתי גם בתקוות להצעות מ"פלייבוי".

   

  "אין הצעות מ'פלייבוי', אבל זה באמת מחמיא כי בחיים הרגילים אני הולכת עם חליפות עסקים ככה שהכל מכוסה ומטושטש. אז מאוד נהניתי מהתגובה של הקהל כי אני לא רגילה אליה. ההערכה העצמית שלי בהחלט גדלה מדי שבוע. שמרתי את הכל ואם יש לי יום רע אני פותחת את זה וקוראת דברים טובים על עצמי".

   

  "הישרדות" עדיין פופולרית אצלכם? אנשים מזהים אותך ברחוב?

   

  "כן, מזהים אותי בניו יורק, שזה מוזר, כי אנשים פה לא נוהגים בדרך כלל ללטוש עיניים באנשים אחרים, אבל לפעמים ניגשים אלי ומבקשים חתימה או נועצים עיניים. אתמול הלכתי לבר מקומי ומישהו ניגש אלי ואמר לי 'את נראית לי מוכרת'. אז השורה הזאת כבר לא עובדת עלי יותר. כן, הייתי בטלוויזיה אז כנראה שאני נראית מוכרת. תצטרך לבוא עם משהו יותר מוצלח".

   

  איך לדעתך תשתנה חווית הצפייה שלך בעונות הבאות של "הישרדות"?

   

  "אני כבר מרגישה שהקסם קצת נעלם. אני יודעת מה קורה מאחורי הקלעים, ואני יודעת שקורים עוד המון דברים שהם פשוט לא יכולים להראות לך, וזה

  הקטע הקשה. הם מתמקדים בדמויות מסוימות הרבה יותר מאחרות. אני תמיד אמשיך לצפות, אבל זה כבר לא יהיה קסום כמו בפעמים הקודמות".

   

  אבל לא תסרבי לעוד צ'אנס על האי.

   

  "אני חושבת שזה תלוי איפה אני בדיוק אהיה. השקעתי הרבה מאמץ להתכוננות ל'הישרדות', אימוני כושר ופתירת פאזלים ובעצם שמתי את החיים שלי בהמתנה. ויש המון מתח שאתה חווה גם אחרי שאתה חוזר מהצילומים, במיוחד אם אתה לא מנצח. חזרתי עם כל כך הרבה שאלות לגבי מה היה יכול להיות אם הייתי עושה אחרת, אז התשובה הראשונית שלי לעוד עונה היא 'לא'. בכל מקרה מארק (ברנט, המפיק) יצטרך להבטיח לי שהוא לא ישים אותי על אותו האי עם אבי".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוברטה סיינט-אמור. שוטטה ברמת הגולן
  לאתר ההטבות
  מומלצים