שתף קטע נבחר

בקרוב בת"א: קניון בוטיק מול דיזינגוף סנטר

לא רק גן העיר וכיכר המדינה: בכיכר מיכאליס שמול דיזינגוף סנטר בת"א עומד כיום חניון מוזנח. יזמי נדל"ן החליטו לנצל את השטח ולהקים קניון יוקרה בהשקעה של 20 מיליון שקל תוך שנה

הביקושים לדירות בתל-אביב גדולים, אבל נראה שההיצע גדל דווקא בענף הנדל"ן המסחרי. הוועדה המקומית בעיריית תל-אביב אישרה פה אחד השבוע את הקמתו של מרכז מסחרי יוקרתי בכיכר מיכאליס, מול דיזינגוף סנטר, בקרן הרחובות שדרות בני ציון-בוגרשוב-קינג ג'ורג'.

 

המרכז יהיה חד מפלסי ויכיל 1,200 מ"ר למסחר. כעת משמש המקום כחניון פרטי מקורה המאכלס כ-50 כלי רכב. במצבו הנוכחי המקום נחשב למוזנח יחסית. השלמת הפרויקט והתחלת פעילותו תסתיים תוך שנה. על פי התוכנית, המרכז יושק בסוף שנת 2013. הסיבה ללוח הזמנים המהיר היא שמדובר בהסבת מבנה - ולא בבנייה מחדש.

 

מאחורי היוזמה עומדת חברת ר.ברונפמן גרופ, בראשותו של חבר הכנסת לשעבר, ד"ר רומן ברונפמן, יחד עם  היזם אלון קסטיאל. לדבריהם, ההשקעה בפרויקט תעמוד על כ-20 מיליון שקל והעבודות צפויות להתחיל תוך חצי שנה.

 

עוד מוסיפים השניים כי כשני מיליון שקל יוקצו לטובת תשלום לקרן חניה במקום 33 מקומות החניה שכבר לא יהיו במקום. 

 

כיכר מיכאליס בתל-אביב, כיום (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
כיכר מיכאליס בתל-אביב, כיום(הדמיה: יח"צ)

 

הדמיה של קניון הבוטיק (הדמיה: יח"צ) (הדמיה: יח
הדמיה של קניון הבוטיק(הדמיה: יח"צ)

 

הדיירים לא רוצים ריח של מסעדות

מעל לקניון המיועד עומד מגדל בן 6 קומות, שמרבית הדירות בו מושכרות. ישעיהו גוטליב, דייר ותיק מהקומה השנייה המשמש גם כוועד הבית של הדיירים, מספר ל-ynet כי התנגד לבקשה, מכיוון שחשש ממפגעי ריח של מסעדות ומהתגברות הרעשים.

 

"הבנתי שאישרו בית קפה. נראה איך זה יהיה", אומר גוטליב ומוסיף כי בשנת 1973, עת הוקם הבניין, החניון היה אמור לשמש את הדיירים. אולם לאחר מכן החניון לדיירים נדד לקומה העליונה". היזמים מסרו בתגובת לדברי גוטליב כי הם קיבלו בהבנה את עמדת הדיירים המתנגדים - והוסיפו כי במקום לא יהיו מסעדות אלא רק בית קפה.

 

"יש פה winwin אמיתי לכולם", אומר צביקה ברונפמן, בנו של רומן ברונפמן שמשמש כשותף המנהל בקבוצה ומוביל את הפרויקט. "בראש ובראשונה, יש פה בשורה אמיתית של התחדשות עירונית קלאסית, מקץ עשרות שנים של פספוס הפוטנציאל. הנהנים המיידים והישירים יהיו תושבי העיר בכלל והעוברים והשבים בפרט, שכן זו אחת הפינות המרכזיות בתל-אביב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: יח"צ
הדמיית המרכז המסחרי החדש. ממש מול הסנטר
הדמיה: יח"צ
מומלצים