שתף קטע נבחר

בגין: מתנגד לניסיונות לשריין לי מקום ברשימה

פעילים מרכזיים בליכוד עתרו בדרישה לשלב ברשימה לכנסת את השר שהגיע למקום לא ריאלי בפריימריז, אולם בגין עצמו מתנגד למהלך: "בעקבות הפריימריז לא אכלל ברשימה. אני מבקש לחדול מהניסיונות של הפעילים לשנות את הרשימה"

השר בני בגין הודיע בצהריים (יום ה') כי הוא מתנגד לשריון ברשימת הליכוד לכנסת ה-19. בגין אמר את הדברים בעקבות עתירה שהגישו ראשי רשויות, ראשי סניפים ופעילים מרכזיים בליכוד לוועדת הבחירות המרכזית של המפלגה. העותרים דרשו להכניס לרשימה את השר שהגיע למקום לא ריאלי בפריימריז. בגין הביע מורת רוח גדולה בעקבות היוזמה ואמר כי "בעקבות תוצאות הבחירות לרשימת הליכוד לכנסת ה-19 אני לא אכלל ברשימה. אני מבקש לחדול מהניסיונות של החברים והפעילים לשנות את הרכב הרשימה".

 

בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

 

היוזמה החדשה קובעת כי במסגרת חילוקי המקומות ברשימה המשותפת של הליכוד וישראל ביתנו (הנקבעת באמצעות "ריץ'-רץ'") יינתן גם מקום ריאלי לשר בני בגין. את היוזמה

 מוביל ראש עיריית מעלה אדומים בני כשריאל. ועדת הבחירות של הליכוד תבחן כאמור את הבקשה בתחילת השבוע הבא.

 

כשריאל סיפר כי לא שוחח עם בגין לפני הגשת העתירה. "בכוונה לא שוחחתי איתו", אמר כשריאל, "כי אם הייתי שואל אותו - הוא בוודאי היה מתנגד". לדבריו, בגין עצמו לא ניהל בכלל קמפיין בפריימריז: "בגין לא עשה קמפיין, לא דילים ועסקאות והוא לא ביקש קולות. הוא לא רץ ממקום למקום כדי שיבחרו בו. יש לו יושרה ולכן הוא חייב להיות בכנסת. נתניהו חייב לתקן את הרשימה".

 

על השאלה מה יקרה אם יו"ר ישראל ביתנו ליברמן יתנגד, השיב כשריאל כי נתניהו וליברמן יצטרכו למצוא יחד את הפתרון. לדבריו, "אם ליברמן יתנגד, שיישב עם נתניהו והם יחליטו על זה יחד".

 

בעתירה שעליה חתמו עשרות פעילים בליכוד וראשי רשויות נכתב: "בנימין זאב בגין, אשר על מורשתו ותרומתו האדירה לתנועה אין צורך להכביר במילים, ואשר מסמל בעינינו את הציונות האמיתית תוך השרשת ערכיה הנצחיים של מסורת ישראל והקמת חברת איכות בארץ ישראל, חייב להיות במקום ריאלי ברשימת החברים לכנסת ה-19".

 

העותרים מציינים כי בסמכותו של יו"ר המפלגה וראש

הממשלה בנימין נתניהו להציב אותו במקום ה-21 ברשימת הליכוד לכנסת ולדחוק במקום אחד את המקומות של הנבחרים במחוזות. אולם בפועל, מהעתירה עולה כי נתניהו יכול "לרווח" את הרשימה בעקבות שיבוץ מועמדים של הליכוד וישראל ביתנו - ולהכניס ביניהם את בגין ברשימה.

 

יצוין כי מדובר ביוזמה שעלולה לסבך את שיבוץ חברי הכנסת ברשימה המשותפת, מאחר שכל מועמד ברשימה של הליכוד או של ישראל ביתנו שייפגע מההחלטה עשוי לעתור נגד החלטה כזו, אם תתקבל. בכיר בליכוד העריך כי השר בני בגין לא ישתף פעולה עם יוזמה לשריין אותו במקום ריאלי ברשימה לכנסת לאחר שלא הצליח להיבחר בפריימריז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא רוצה להיכנס מהדלת האחורית. בגין
צילום: גיל יוחנן
מומלצים