שתף קטע נבחר

מי מספר 1? דרעי דחה פגישה עם נתניהו

ימים ספורים לפני גיבוש רשימתה הסופית לבחירות, נדמה כי האידיליה בש"ס מתפוגגת. אריה דרעי שמע שנתניהו נפגש עם אלי ישי, ודחה פגישה שלו שנועדה למוצ"ש. אנשי דרעי נגד ישי: "אי אפשר לעבוד ככה. הם מנסים לפגוע במפלגה"

מתח בצמרת ש"ס לקראת קביעת הרשימה לכנסת והקרב על המקום הראשון: אריה דרעי, אחד ממנהיגי המפלגה, דחה ברגע האחרון פגישה שנקבעה לליל אמש (מוצאי שבת) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבה אמורים היו השניים לעסוק בהרכב הממשלה העתידית, אם אכן נתניהו יהיה מי שירכיב אותה. הפגישה נקבעה כבר לפני כמה ימים, אולם ביום שישי נפגש נתניהו בביתו עם אלי ישי ונועד עמו ארוכות. אחרי ששמע דרעי על הפגישה הזו, הודיע כי בשל אילוצי לוח זמנים לא יוכל לפגוש את ראש הממשלה.

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

בחירות 2013 - כל הכתבות בעמוד המיוחד

 

בש"ס רואים במהלך של דרעי של דחיית הפגישה עם נתניהו ניסיון ברור לאותת מי "בעל הבית" במפלגה. ניסיון נוסף הוא מסר שהעביר לאחרונה דרעי לאנשי הרב עובדיה יוסף, ולפיו אם לא יוצב במקום הראשון ברשימה, לא יוכל להביא את ש"ס להישג אלקטורלי משמעותי, כהגדרתו.

 

ישי, דרעי ואטיאס. אחדות על הנייר (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
ישי, דרעי ואטיאס. אחדות על הנייר(צילום: גיל יוחנן )
 

לקראת המועד האחרון להגשת הרשימות לכנסת ביום חמישי, מתחדשים הקרבות בצמרת ש"ס וכבר עתה ברור כי האידיליה שניסו לשדר ראשי התנועה אינה מבוססת דיה. מועצת חכמי המפלגה צפויה להתכנס בהמשך השבוע בבית הרב יוסף ולהכריז על הרכב הרשימה, אך זהותו של העומד בראשה עדיין אינה ידועה. המקום הובטח לישי במסגרת המשא ומתן על החזרת דרעי, אולם האחרון מחזיק בהבטחה אחרת, לכהן כיו"ר הרשמי, תואר שחולק לבסוף בינו, בין ישי ובין אריאל אטיאס.

 

בכפוף לכך, מנהלים בימים האחרונים דרעי וישי מסע שכנועים ולחצים על כל המעורבים בהחלטה. ביום שישי ביקר ישי אצל הרב שמעון בעדני בבני ברק בניסיון לשכנעו, ושני הבכירים מקפידים להגיע בכל יום לרב יוסף.

 

"תוקעים מקלות בגלגלים"

מבחינות רבות, מצבו של דרעי כיום רע משהיה ערב האחדות. הוא כבר לא יכול לנופף באיום של הקמת מפלגה מתחרה, וגם עשרות המינויים שכבר ביצע בש"ס לא מבטיחים לו את המקום הראשון. לפי דיווחים מבית הרב, דרעי מנסה להפוך החלטה קיימת, שלפיה המקום הראשון יילך לישי. בלשכת דרעי מסרבים להתייחס לנושא, אך מצביעים על כך שגם אנשי הפרסום ששכרה המפלגה ממליצים על הצבת דרעי בראש.

 

בינתיים, בסביבת דרעי מאשימים את אנשי ישי בהכשלה מכוונת של מהלכים פנימיים במפלגה. "כמעט כל מה שאריה מנסה לעשות, תוקעים לו מקלות בגלגלים", אמר גורם בש"ס. "אי אפשר לעבוד ככה. הם מנסים לפגוע במפלגה, העיקר שאריה לא יביא הישג".

 

בסוף השבוע פגש הפרשן החרדי הבכיר יעקב ריבלין את דרעי. "יש מחבריך להנהגה שמייחלים שתקבלו עשרה מנדטים

בלבד, כדי שניתן יהיה להאשים אותך בכישלון", אמר לו ריבלין. דרעי חייך חיוך מריר. "אתה טועה. הם מקווים מאוד שנקבל רק שבעה מנדטים", השיב.

 

גיבוש הרשימה יביא עמו סוף גם לבורסת הניחושים הרוחשת בש"ס לגבי זהות המצטרפים החדשים, כשכל אחד מהמנהיגים רוצה לצרף את נאמניו. השבוע עלתה הצעה להכניס שלושה נציגים צעירים בעשירייה הראשונה, ולדחוק שלושה חברי כנסת מכהנים במורד הרשימה. בכל מקרה, בבית הרב יוסף מתעקשים שכל המצטרפים יהיו כאלה שהרב מכיר אישית, זאת כהפקת לקחים ממקרה ח"כ חיים אמסלם, שיצא נגד הרב בעודו מכהן.

פורסם לראשונה 01/12/2012 21:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים