שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שובתת רעב באבו כביר: 'איפה האיברים של אחי?'
  יאן שושן מקריית אתא, שנחקרה בעבר בחשד שאיימה על פרופ' היס, טוענת שרקמות אחיה המנוח עדיין נמצאות במכון הפתולוגי: "פניתי למשרד הבריאות אבל מתחמקים ממני. לא אזוז מכאן". משרד הבריאות: "היא מעכבת את קבורת הרקמות"

  יאן שושן, תושבת קריית אתא בת 52, פתחה היום (א') בשביתת רעב מול המכון לרפואה משפטית באבו כביר ודורשת להביא לקבורה איברים של אחיה המנוח, שלטענתה עדיין שמורים במקום. לפני כחודש וחצי היא נעצרה ונחקרה בחשד שאיימה על חייו של מנהל המכון לשעבר, פרופ' יהודה היס, שלטענתה אחראי לכאורה לכך שלא כל הרקמות של אחיה הובאו לקבורה. לדבריה הוצא לה צו הרחקה מהמכון המשפטי, אולם היא לא מתכוונת לעזוב את המקום.

   

   

  אני פה כדי לקבל את הרקמות של אחי", אמרה. "אני חושדת שהוסתרו פה איברים נוספים שלו. אין לי אמון בפרופ' היס ואני דורשת שייקחו ממני דגימות DNA ויבדקו אם נשארו פה עוד רקמות שלו". 

   

  עורך דינה. "מעשיה מהווים זעקה לעזרה" (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
  עורך דינה. "מעשיה מהווים זעקה לעזרה"(צילום: עופר עמרם)

   

  כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

   

  אחיה של שושן היה חייל צה"ל שלקה בהלם קרב אחרי שירה במחבל. הוא שם קץ לחייו ב-2005, בגיל 33, והובא למנוחות באילת. "בדו"ח הפתולוגי כתוב שנלקחו ממנו רקמות אבל אני מאמינה שלקחו מגופתו יותר מזה", הוסיפה. "פניתי למכון לרפואה משפטית ולמשרד הבריאות. הבטיחו לי תשובות אבל מתחמקים ממני. אני קוראת לכל המשפחות לעשות מצור על המכון עד שנקבל מה שמגיע לנו".

   

  עורך דינה, ליאור בר זהר מהסנגוריה הציבורית: "מדובר בבחורה נורמטיבית וללא עבר פלילי. מעשיה מהווים זעקה לעזרה אחרי שכל מאמציה לאתר את שרידי גופתו עלו בתוהו.  אני מקווה שתצליח להביא את שרידיו של אחיה למנוחת עולמים".

   

  מאבקה של שושן, כמו של משפחות אחרות מרחבי הארץ, קשור ב"פרשת הרקמות", שנחשפה על ידי מחלקת התחקירים של "ידיעות אחרונות". התחקיר העלה בין היתר כי במכון לרפואה משפטית נותרו רקמות של אלפי מתים ללא ידיעת המשפחות. על רקע זה פוטר פרופ' היס מהמכון על ידי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

   

  ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: "כידוע, במסגרת מבצע 'מנוחה בכבוד' הופעל מוקד מידע לטובת המשפחות שאויש על ידי גורמי מקצוע שונים ובכלל זה פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים משפטיים וגורמי הלכה. אל מוקד המידע הגיעו פניות רבות של אחות המנוח, אשר טופלו במסירות. במהלך שיחות איתה היא הביעה את רצונה שהדגימות יקברו בקבר המנוח.

   

  "בהתאם לבקשתה זו, פנו אליה לאחרונה נציגי המכון על מנת לתאם את הליך הקבורה. מועד הקבורה תואם עמה, אלא שמשיקולים כאלו ואחרים היא בחרה

  בשלב זה לעכב את הקבורה תוך שפתחה במתקפה פוגעת כנגד המכון ועובדיו. משרד הבריאות והמכון לרפואה משפטית משתתפים בצערה ובכאבה וימשיכו להידבר עמה על מנת להביא את דגימות המנוח לקבורה בכבוד בהקדם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שושן, היום מול המכון לרפואה משפטית. "לעשות מצור על המכון"
  צילום: עופר עמרם
  מומלצים