שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בניגוד לווינשטיין, לדור תמך באישום לליברמן
  לדור התלבט ממושכות במסגרת עמדתו בתיק, אך לבסוף ככל הנראה הגיע למסקנה כי ניתן להגיש כתב אישום בפרשה המרכזית בעניינו של שר החוץ. מנגד, היועץ המשפטי לממשלה צפוי לסגור את התיק

  בצל החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לסגור את התיק המרכזי בפרשת שר החוץ אביגדור ליברמן, החלטה שתתפרסם ככל הנראה בסוף השבוע או בשבוע הבא, מסתמן כי פרקליט המדינה משה לדור דווקא האמין כי יש סיכוי להרשעה בתיק המרכזי, שבמסגרתו היה אמור השר להיות מואשם בהלבנת הון, במרמה והפרת אמונים ובקבלת דבר בנסיבות מחמירות. התיק המרכזי נוגע לחברות שאליהן הועברו לכאורה כספים בהיקף של מיליוני דולרים בשנים 2001-2008 לתאגידים שהיו בשליטתו של ליברמן, גם במהלך כהונתו כחבר כנסת וכשר.

   

  הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  בחירות 2013 - כל הדיווחים ב-ynet

   

  אביגדור ליברמן. יש סיכוי להרשעה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  אביגדור ליברמן. יש סיכוי להרשעה(צילום: רויטרס)
   

  פרשת ליברמן - כתבות נוספות ב-ynet:

   

  ככל הנראה את ההחלטה של וינשטיין תלווה חוות דעת שתסביר את המניעים והנימוקים השונים לסגירת התיק, בדומה לחוות דעת שיצאה עם סגירת תיק בל"ל בעניינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. גם הפעם, ככל הנראה, חוות הדעת תקבע כי בוצעה עבירה פלילית, אך הקושי להרים את נטל ההוכחה גדול מדי.

   

  לדור התלבט ממושכות במסגרת עמדתו בתיק, אך לבסוף הגיע ככל הנראה למסקנה כי ניתן להגיש כתב אישום. פרקליט המדינה אינו היחיד שחשב כי יש סיכוי להרשעה, ולצדו עמדו בכירים ופרקליטים נוספים.

   

  הקשיים המרכזיים בתיק ליברמן, כפי שגם לדור העיד בפומבי כשדיבר על תיקי שחיתות שלטונית רק ביום שישי האחרון, הינם באיסוף ראיות בהעדר מתלוננים ועדים. לדבריו, גם כאשר ישנם עדים - הם לרוב חלק מהקנוניה ויש להם אינטרס לשתוק,

  או לחלופין הם חוששים להיפגע בהמשך.

   

  לדור ציין גם שלעיתים עד מגיע ללב החקירה בבית המשפט ולפתע "לא לגמרי זוכר ויכול לעגל פינות, והתמונה תיראה קצת אחרת ממה שמסר במשטרה". קושי נוסף שהעלה פרקליט המדינה, שהינו רלוונטי במיוחד לפרשת ליברמן חובקת היבשות, קשור במאמצים לאסוף ראיות ועדויות במדינות שונות בחו"ל, כשההליכים דורשים אישור מהרשויות המקומיות והשלמת כל צעד אורכת זמן רב. 

   

  לצד כל אלה ציין לדור כי בישראל המשפט נמשך זמן רב יותר מרוב מדינות העולם: "בסופו של דבר, כשאתה מסתכל לאחור ושואל מתי העניין הזה התחיל, אתה אומר: 'וואו, זה לא מתקבל על הדעת'. אתה כמעט לא יכול לתת הסבר".

   

  במקביל, כפי שפורסם בשבוע שעבר ישנה סבירות לא מבוטלת שנגד ליברמן יוגש כתב אישום בעניין זאב בן-אריה, השגריר לשעבר בבלארוס. בן-אריה הורשע שדיווח לליברמן - עוד לפני שהיה שר החוץ - על פרטים הנוגעים לחקירתו במדינה שבה כיהן. מדובר היה במסמך של משטרת ישראל, שבו בקשה לסיוע משפטי לרשויות המוסמכות בבלרוס. המסמך הכיל פרטים מהותיים על אודות החקירה, לרבות נושאים שלגביהם נדרש אותו הסיוע.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים