שתף קטע נבחר

ח"כית לעתיד: כץ טען שלפיד בחר בי בגלל המראה

ד"ר עדי קול, התשיעית ברשימת "יש עתיד", טוענת שח"כ חיים כץ אמר שלפיד בחר בה לרשימתו רק בגלל המראה החיצוני שלה. בסביבת כץ מכחישים: "הוא דיבר על פגמים שיכולים ליפול בגיבוש רשימות ללא פריימריז, ולא התכוון אליה ספציפית"

ד"ר עדי קול עדיין לא נבחרה לכנסת, וכבר מגיעה לעימות ראשון עם הקולגות מבית המחוקקים: הצעירה המוצבת במקום התשיעי במפלגת "יש עתיד" של יאיר לפיד, טענה היום (ב') כי יו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת העליב אותה, כשאמר כי היא נבחרה לשמש כמועמדת רק בשל המראה החיצוני שלה.

 

עוד עדכוני בחירות - באתר הבחירות של ynet

 

כץ, מנגד, גייס נוכחים נוספים באולם שבו נאמרו לכאורה הדברים כדי להכחיש את טענתה. הוא טען כי קול לא הבינה את דבריו, לפיהם כשהרשימה נקבעת לפי ועדה מסדרת ולא במסגרת פריימריז ניתן לבחור אנשים רק לפי המראה - מבלי שהתייחס אליה באופן ספציפי.

 

עדי קול (מימין) עם יו"ר המפלגה לפיד ועם קרין אלהרר (צילום: מוטי קימחי) (צילום: מוטי קימחי)
עדי קול (מימין) עם יו"ר המפלגה לפיד ועם קרין אלהרר(צילום: מוטי קימחי)

 

התקרית התרחשה אתמול במהלך פאנל מועמדים שהתקיים בבית ספר תיכון בשהם. קול כתבה לאחר האירוע: "עברתי חוויה מטלטלת. ח"כ חיים כץ מהליכוד פגש אותי, וכשהבין שאני משתתפת איתו בפאנל מיהר לומר שחבל שלא שלח את העוזר שלו. מיד אחר כך אחד מעוזריו שאל אותי אם נבחרתי בוועדה מסדרת (בניגוד לפריימריז הדמוקרטיים בליכוד). כשעניתי שכן, ושהוועדה בחרה אותי על פי מעשיי, ח"כ כץ התערב ואמר שבחרו אותי רק בגלל איך שאני נראית".

 

אלא שכץ ומקורבים נוספים שנכחו במקום דווקא מכחישים כי הדברים נאמרו כך. הם הסבירו כי קול פשוט לא הבינה את הדברים: "היא הגיעה לשם כדי לייצר פרובוקציה ולריב עם כולם לצורך קידום שמה ומפלגתה", טען אחד ממקורבי כץ, "היא

התעמתה עם יצחק (בוז'י) הרצוג ועם יוחנן פלסנר, לא רק איתנו. היא צריכה לדעת שאלו אנשים שהיא תצטרך בסופו של דבר לעבוד איתם כדי לחוקק יחד, ולא צריך לריב עם כולם כבר במפגש אחד".

 

לדבריו, "התייחסנו לכך שאצל יאיר לפיד לא הציבור בחר את המועמדים, אלא הוא בחר אותם בעצמו. אמרנו שוועדה מסדרת היא שיטה פחות טובה, כי אפשר לבחור אנשים גם לפי שיקולים פסולים כמו מראה חיצוני. היא משום מה חשבה שהתכוונו אליה". גם כץ עצמו דחה היום את טענות המועמדת, ואמר כי "הדברים נאמרו בשיחה שנגעה להבדלים בין פריימריז לוועדה מסדרת, ולא נגעו אליה ישירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדי קול. "עברתי חוויה מטלטלת"
צילום: מוטי קימחי
ח"כ חיים כץ. "לא ברור למה היא חושבת שהתכוון אליה"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים