שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפראולר חוזרת

  הטירוף יוצא הדופן של פלימות' קם לתחייה ומאיים להפוך למכונית פולחן. תסתכלו למה

  את תערוכת דטרויט ניצלה בסוף השבוע קרייזלר כדי להצהיר רשמית על חזרתה לייצור של הפראולר. כזכור, ייצור הפראולר הופסק עם ההחלטה בקונצרן על סוף חייה של חטיבת פליימות'. פראולר הייתה עוד אחת מיצירות הקונצרן האמריקני, שהחלו את דרכן כמכוניות תצוגה והפתיעו את כולם כשהגיעו לפס הייצור. המראה, שכאילו נלקח ממירוצי הרחובות של "אמריקן גרפיטי", הזכיר בבירור את מכוניות ההוט-רוד של שנות החמישים והשפיע אפילו על ה-PT קרוזר.
  ההחלטה לייצר את הפראולר היתה ניסיון נוסף בדרך לשיפור הדימוי הזקן והמשעמם של פלימות', אך אפילו היא לא הצליחה לסייע, למרות תשומת הלב העצומה לה זכתה. הפראולר נחשפה לראשונה ב-93', ב-96' הוצגה הגרסה הסדרתית אך הייצור החל רק באמצע 97'. עד סוף שנת 2000 נמכרו 6,775 מכוניות כאלה שמחירן נע סביב ה-45,000 דולר.

  משפחה טובה

  אולם מנהלי קרייזלר היו מודעים היטב לכך שהפראולר טרם מיצתה את הפוטנציאל הגלום בה, לכן גם החליטו לשנות לה את שם המשפחה ולהחזירה לחיים. מעתה אימרו קרייזלר פרואלר.
  כך יחל ביום שלישי הקרוב הייצור המחודש במפעלי קרייזלר בדטרויט. כדי לחגוג את האירוע, מציגה קרייזלר גרסה חדשה בייצור מוגבל (כאילו שייצור הפראולר הוא המוני) אשר מכונה מלהולנד. זאת על שם כביש מפורסם בלוס-אנג'לס, ששימש תפאורה לסרטים רבים. גרסה זו תזכה לכחול כהה ותעוטר ידנית בפס כחול בהיר באזור המפתנים. מחירה יהיה 46,000 דולר. תמורת 4000 דולר נוספים ניתן לקבל עגלת הובלה מקורית ולפי קרייזלר, 20% מהלקוחות מזמינים זאת.
  הפראולר הראשונה של קרייזלר תוצג ביום ראשון הקרוב בתערוכת דטרויט לכבוד טקס הנעילה. הפראולר מצוידת במנוע V6 בנפח 3.5 ליטר שמייצר 257 כ"ס. היא מגיעה ל- 210 קמ"ש ומאיצה ל-97 קמ"ש ב-6.5 ש'. לפי קרייזלר, זו המכונית האמריקנית שמשולב בה האחוז הגבוה ביותר של חלקי אלומיניום. הפראולר תיוצר בקצב של 14 ליום לצד הוייפר.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זו הגרסה המקורית תחת פלימות`
  זו גרסת הקרייזלר
  ההבדלים, עיניכם הרואות, אינם גדולים...
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים