שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הרשות השניה: על ורדה רזיאל ז'קונט להתנצל

  הרשות השניה תבחן הטלת קנס כספי על רדיו ללא הפסקה, בעקבות התבטאות של השדרנית והפסיכולוגית ורדה רזיאל-ז'קונט כלפי מאזינה שסיפרה שבחור כפה עצמו עליה

  הרשות השניה לטלוויזיה ורדיו ולתחנת הרדיו פתחה בהליך הפרת הכללים מול תחנת "רדיו ללא הפסקה", בעקבות התבטאות מעוררת מחלוקת של השדרנית והפסיכולוגית ורדה רזיאל-ז'קונט. בנוסף, דרשה הרשות מהתחנה להתנצל בשידור בפני מי שנפגע מאמירותיה. בימים הקרובים יוחלט אם להטיל על התחנה קנס כספי או לנטול ממנה דקות פרסום. 

   

  ההחלטה התקבלה לאחר שאתמול (ג') הוגשה תלונה נגד רזיאל ז'קונט על ידי איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, בעקבות תשובה שניתנה לצעירה שטענה כי בחור עימו יצאה כפה עצמו עליה.

   

  ביום ראשון האחרון הקריאה רזיאל ז'קונט בתוכניתה מכתב שנשלח אליה על ידי בחורה בשם ליטל ובו נכתב: "לפני כחודש יצאתי עם מישהו. הייתי איתו רק חודש, אולי אפילו קצת פחות, אבל לפני שיצאנו היינו ידידים במשך שלוש שנים. זה נגמר כשהוא לחץ עליי לשכב איתו. סירבתי, עד שפעם אחת, בלי לשאול אותי, הוא פשוט עשה את זה. למרות שאמרתי לו לא באופן מפורש, והפסיק רק כשהתחלתי לצעוק. מאז די קשה לי. אני לא מבינה איך הוא עשה את זה. יש לי סיוטים לפעמים ואני נזכרת בזה. אני אפילו לא יודעת אם אני בתולה עכשיו או לא".

   

  בתגובה למכתב אמרה רזיאל ז'קונט בתוכניתה: "נניח שהבחור כבר לא היה יכול לעמוד בפני יצרו. הוא חשב שאת אומרת לו לא, אתם יודעים, סליחה, יש עדיין גברים כאלה מטומטמים, 'כשאת אומרת לא למה את מתכוונת'. נניח שהוא אידיוט, מה שאני לא מבינה, מה הסיפור שלך? אוקיי, יש לך סיוטים, את לא יודעת אם את בתולה, המחשבה למצוא זוגיות נראית לך מופרכת לחלוטין... סליחה, תראי, יש כאן בכל זאת, בכל זאת, סליחה, משהו אצלך גם יצא מפרופורציות. זה לא שמישהו התנפל עלייך. שלוש שנים ידידים, חודש יוצאים, אמרת לו לא, הוא ניסה, את צעקת עליו והוא הפסיק... נו טוב. אז זרקת אותו, אני חייבת להגיד לך שהמכתב שלך הוא קצת אגוצנטרי וקצת היסטרי".

   

  ז'קונט המשיכה ואמרה: "הוא רוצה איתך משהו יותר וברגע שאת לא רוצה, הוא מבין שכבר לא יהיה כאן כלום. תרשי לי להגיד לך, כשאת אומרת "יש לי סיוטים", את לא מגזימה קצת? המחשבה למצוא זוגיות נראית לי מופרכת לחלוטין? הלו, סליחה, אני אומרת להיפך. את צריכה לצאת עם הרבה גברים, את צריכה להשתחרר קצת מבחינה מינית. תאמיני לי, כמה שאת תצאי יותר ויהיו לך יותר חוויות מיניות, הסיטואציה ההיא תימחק".

   

  איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית הזדעזע לשמוע את הדברים. בתלונה שהגיש לנציב קבילות הציבור ברשות השניה נכתב: "עצוב לראות כיצד, כאשר מישהי המתהדרת בתואר 'אשת מקצוע' כד"ר רזיאל ז'קונט, נתקלה בקריאה נואשת לעזרה של קורבן תקיפה מינית ובמקום לסייע לה ולתמוך בה היא מאשימה אותה, את הקורבן, ואף יוצרת תקדים מסוכן שבמסגרתו היא מכשירה אלימות מינית חמורה כלפי נשים בשם 'היצר הגברי שאי אפשר לעמוד בו'. אמירה כזו היתה אולי לגיטימית בשנות החמישים של המאה שעברה, אך נדמה שמאז עברנו כברת דרך. חבל שד"ר רזיאל ז'קונט לא היתה שותפה לכברת דרך זו".

   

  ליאת קליין, היועצת המשפטית של מרכזי הסיוע לתקיפה מינית סיפרה בשיחה עם ynet כי "פנינו לתחנת הרדיו בה משדרת רזיאל ז'קונט, וגם לרשות השניה בקריאה להשעות ולגנות אותה. הסיבה לתלונה שלנו היא האמירות הפוגעניות שלה ויכולותיה לעודד אלימות מילולית. מהרגע שהתוכנית שלה שודרה קיבלנו עשרות תלונות קשות. צריך לזכור שהרבה מאוד נשים לא פונות לעזרה כי הן מפחדות. הצעירה שאזרה אומץ ופנתה נתקלה באמירות שאין להן מקום ובסך הכל רק מציפות את הטראומה מחדש". 

   

  "אני נגד אלימות מינית", מסרה רזיאל ז'קונט ל-ynet. "בתשובתי ברדיו ניסיתי להכניס את האירוע לפרופורציות על מנת שלא להפוך מקרה מגעיל לטראומה מכוננת שמנהלת את החיים".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי תורג'מן
  ורדה רזיאל ז'קונט. עניין של פרופורציה
  צילום: רועי תורג'מן
  לאתר ההטבות
  מומלצים