שתף קטע נבחר

נענו לקריאה, תרמו ותורמים לניצולי השואה

לרגל "יום המתנדב הבינלאומי" המצוין היום ברחבי העולם, סיפור קטן על עשייה חיובית ששיפרה את חייהם של אלו שבאמת זקוקים לעזרה

בקיץ האחרון פורסמה בערוץ המעורבות של ynet   כתבה על קשישים ניצולי שואה והצורך שלהם בסיוע מיידי ברכישת מזגנים.  איתי (השם המלא שמור במערכת) ראש היחידה לאבטחה פיזית הפועלת במסגרת יחידת הממונה על הביטחון במשרד הביטחון, קרא את הכתבה והחליט שהוא חייב להירתם לטובת הנושא.

 

תוך זמן קצר התאגדה יחידת האבטחה של משרד הביטחון, שבימים רגילים אחראים על אבטחה של אישים וסוגיות רגישות, למען משימה אחת: גיוס כספים לאותם קשישים הזקוקים לסיוע.

"ההענות הייתה מאד מרשימה ומרגשת והצלחנו לגייס כ-400 משתתפים שתרמו מכיסם ומזמנם בחפץ לב, נוכח הבנת חשיבות ורגישות הנושא", מספר איתי. 

 

הצוות הצליח לגייס עובדים רבים ממשרד הביטחון והגיע לסכום של כ-10,000 שקלים. בהתייעצות עם העמותה ל"עזרה מיידית לניצולי השואה", המורכבת ממתנדבים בלבד ללא מקבלי שכר,   הוחלט לרכוש עבור הניצולים סלי מוצרי מזון לחגים, דבר שעל פי העמותה היה נחוץ יותר מתרומת ציוד אחר.

 

החיבור בין מאבטחי משרד הביטחון ועמותת המתנדבים התחיל בגיוס הכספים, אך למעשה נמשך עד היום. צוות מאבטחים ביחידה לאבטחה פיזית במשרד הביטחון נרתם למשימות נוספות בהתאם לבקשת נציגת העמותה ונמצא עם העמותה בקשר שוטף.

 

בין היתר אחראים המתנדבים על:

 

  • חלוקת מזון בת"א לבתים של ניצולי שואה, לרבות איסוף קודם מבתי עסקים שונים.
  • קיום שיחות טלפון לביתם של ניצולים קשישים הנמצאים במצב נפשי קשה במטרה להעניק להם אוזן קשבת ולרומם את רוחם.  
  • העברת חתולים המטופלים על ידי ניצולי שואה לעיקור וטרינרי והחזרתם לביתיהם.  
  • העברת כספים או תלושי מזון שנתרמו לבתי הניצולים, על פי הנחיית העמותה.

 


אוספים אוכל מבתי עסק ומעבירים לבתי הניצולים.

 

בואו גם אתם לסייע

"בתור נכד לסבתא וסבא ששרדו את השואה, הרגשתי חובה לעזור". מספר טל, אחד המאבטחים. "סוג של צמרמורת מלווה בעצב וכעס עוברת בי כשאני רואה את מצבם של הניצולים כיום.. זוהי הרגשה שונה, לא של שמחה, כי הרי עוזרים לאדם במצוקה, ההרגשה היא של שליחות וחובה מוסרית לנסות לגרום להם קצת נחת, לנסות להקל עליהם ולתת להם הרגשה שלמישהו באמת איכפת מהם, מהצד שלי זוהי חובה וסיפוק. לשמוע את התודה רבה לראות את הניצוץ בעיניים כשמסתכלות בהתרגשות, זה שווה הכל".

 

חברו רועי מוסיף "הרגשתי שאני עושה משהו משמעותי למען אנשים ששרדו את השואה. זה המעט שיכלתי לעשות עבורם, מתוך סולידריות וערבות הדדית. ההתרגשות של הניצולים גרמה לי להתרגש".

 

סר״צ איליה מסכם "זוהי מחויבות של כל אזרח ישראלי לעזור לניצולי שואה, בתור ילד

שגדל עם סבא וסבתא שהם ניצולי שואה שמעתי הרבה סיפורים על הזוועות שעברו בתקופת השואה ועכשיו אני מרגיש סיפוק עצמי גדול לעזור לניצולי שואה וכולי מלא הערכה לכוחות הרבים שיש בידיהם לשרוד גם בימים אלו".

 

אנשי העמותה ל"עמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" מלאי תודה לאיתי וחבריו ועסוקים בהמשך סיוע שוטף ויומיומי לקשישים ניצולי שואה.

 

"כרגע דרושים מתנדבים חובבי בישול להכנת מנת חג מיוחדת בחנוכה לניצולי שואה בהתאמה לדרישות רפואיות כמו סוכרת ומחלות אחרות", הם מספרים, "בנוסף דרושים מתנדבים, אנשי מקצוע בתחום החשמל והאינסטלציה לתיקונים בבתי ניצולי שואה".

 

  • לפרטים והתנדבות ב"עמותה לעזרה מיידית לניצולי השואה" פנו במייל: helpline77@hotmail.com  .
  • קיבלתם השראה? רוצים להתנדב? עמותת רוח טובה מחברת בין עמותות וארגונים המגייסים מתנדבים לאנשים המעוניינים להתנדב, בהתאם לאיזור מגורים שעות פנאי ותחומי עניין. מלאו טופס התנדבות באתר רוח טובה   .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות משרד הביטחון
לפעמים יש צורך באוזן קשבת
צילום: באדיבות משרד הביטחון
צילום: באדיבות משרד הביטחון
מאכילים חתולים יחד
צילום: באדיבות משרד הביטחון
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים