שתף קטע נבחר

אסם עוברת לירוק: מפעל סלטי צבר יקבל גז טבעי

קבוצת אסם חתמה על הסכם להובלת גז טבעי למפעל סלטי צבר בקריית גת, שיחליף את השימוש בדלקים מזהמים. בכך היא תהיה יצרנית המזון הראשונה בארץ שעוברת לשימוש בגז טבעי

אסם תהיה יצרנית המזון הראשונה בארץ העוברת לשימוש בגז טבעי : הקבוצה חתמה השבוע על הסכם עם חברת גז דרום להקמת קו הולכה לגז טבעי עבור מפעל סלטי צבר בקרית גת. המפעל יוסב לשימוש בגז טבעי ועתיד להתחבר לקו הולכה החל מאוגוסט 2014.

 

עוד בכלכלה ירוקה:

 

מהחברה נמסר כי הסבת המפעל מהווה פילוט, שבהתאם להצלחתו יוסבו גם מפעלי אסם בשדרות ומפעל גלידות נסטלה בקרית מלאכי לשימוש בגז. בסך הכל הצריכה הצפויה של מפעלי אסם צפויה כרגע להסתכם בכ-4 מיליון מ"ק גז טבעי - המחליפים את השימוש במזוט ובדלקים מזהמים אחרים ויקרים יותר.

 

עוד נמסר כי בהמשך מתכוונת הקבוצה לעבור לשימוש בגז גם במפעלי הייצור שלה ביוקנעם, בבית השיטה ובמפעל מטרנה שבקיבוץ מעברות. עם זאת יש גם מפעלים שלא מתכניים להסב אותם כרגע לשימוש בגז: מפעל טבעול בלוחמי הגטאות מכיוון שתשתית הגז עוד לא מוכנה, וכן מפעלי בונז'ור בקרית גת ומפעל במבה חולון, מאחר שיש להם פוטנציאל קטן לצריכה של גז.

 

צפי ההשקעה הראשונית במעבר החברה לגז עומד על כ-13 מיליון שקל. מאיר אימבר, משנה מנכ"ל לתפעול של אסם, מסר כי המעבר לשימוש בגז טבעי ייאפשר התייעלות אנרגטית משמעותית וצפוי להניב לה חיסכון משמעותי בעלויות האנרגיה.

 

על פי הודעת החברה, העסקה מתבצעת במתווה שנקבע למשק הגז: חברת ההולכה נתיבי גז מקימה תשתיות ומוליכה את הגז אל המפעלים, כאשר אסם תרכוש את הגז עצמו ממשווק מורשה בהסכם נפרד. לאחרונה חתמה אסם הסכם גם עם חברת דוראד במסגרתו תספק יצרנית החשמל הפרטית כ-20 מגה וואט לאסם במשך 12 שנה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות אסם
אח ממפעלי אסם
צילום: באדיבות אסם
מומלצים