שתף קטע נבחר

לראשונה: ארבע מכונאיות הוכשרו בחברת החשמל

חברת החשמל הכשירה ארבע מכונאיות טורבינות בקורס האחרון שקיימה, לצד 17 גברים. שכרן ההתחלתי יעמוד על כ-8,500 שקל בחודש. השכר הממוצע בחברה עומד על 23.5 אלף שקל

כבר לא לגברים בלבד: יש מקצועות בהם ישנו יתרון מספרי לאחד המינים העוסקים בו. למרות זאת לפעמים ניתן למצוא מיעוט מהמין השני המחזיקים במשרות הללו: מוסכניקיות, נהגות משאית, גנן ילדים ממין זכר וכדומה. בענף המכונאות להרכבת טורבינות חשמל, לדוגמה, היתרון המספרי הוא לטובת הגברים.

 

 

בחברת החשמל הציגו הבוקר תמונות של ארבע מכונאיות להרכבת טורבינות שהוכשרו בפעם הראשונה בתולדות החברה ונקלטו בה לעבודה. הארבע עברו קורס בן 3 חודשים במתקני חברת החשמל בו הוכשרו עוד 17 גברים.

 

המכונאיות החדשות בחברת החשמל (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל) (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)
המכונאיות החדשות בחברת החשמל(צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)

 

מבחינת השכר, מסיימות הקורס עדיין לא יזכו לתנאים הממוצעים בחברה שעומדים על כ-23.5 אלף שקל בחודש. השכר ההתחלתי של הנשים ינוע בין 8,000-9,000 שקל בחודש, וזאת לאחר שבזמן ההכשרה החברה מימנה עבורם דמי מחייה.

 

למתעניינות בתפקיד, כדאי לציין כי הארבע שירתו בחיל האוויר כטכנאיות מטוסים והן בעלות תואר הנדסאי מכונאות או חשמל ובקרה. שלוש מהן צפויות לעבוד בהקמת פרויקט החירום שלב ב' של מחזור משולב בתחנת הכוח אשכול באשדוד והרביעית תעבוד בהקמת פרויקט החירום שלב ב' בתחנת הכוח ברמת חובב כמרכיבת טורבינה.

 

בוגרי קורס המכונאות של חברת החשמל (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל) (צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)
בוגרי קורס המכונאות של חברת החשמל(צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל)

 

צעד זה הוא המשך ישיר של צעדים בוני אהדה ציבורית כלפי חברת החשמל, לאור הביקורות והחשש משבירת המונופול בתחומם. "קידום נשים לתפקידים הנתפסים כגבריים הן ברמת השטח והן ברמת תפקידי ניהול הם מאבני הדרך של מדיניות החברה בשנתיים האחרונות", אמר אלי גליקמן, מנכ"ל חברת החשמל.

 

אריה המפל, סגן מנהל האגף למינהל ומנהל משאבי אנוש של האגף לביצוע פרויקטים בחברת החשמל, הוסיף כי לא מדובר בתופעה חד פעמית. "הכשרת המכונאיות להרכבת מערכות טורבינה לעבודה בחברת החשמל הינה יישום מדיניות החברה לקידום והעצמת נשים. לאחרונה סיימנו לראשונה, קורס ייעודי להכשרת חשמלאיות, ונמשיך לקדם פתיחת קורסים במקצועות נוספים, תוך מתן העדפה לנשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל
לא לגברים בלבד, 4 המכונאיות החדשות
צילום: יוסי וייס, דוברות חברת החשמל
מומלצים