שתף קטע נבחר

תומכי פרס: לא נפסיק לפעול למען מועמדותו

בכנס של נוער העבודה פנה אמש פרס לתומכיו וציין כי אין זה הזמן לטפל במועמדותו, אבל הפעילים טוענים כי הוא אמר מה שחייבו אותו לומר והיום הם מפרסמים מודעה חריפה במיוחד, הקוראת להחלפת ברק

תומכיו של שמעון פרס הודיעו אמש (א'), כי לא יחדלו מפעילותם למען הצבתו כמועמד לראשות הממשלה במקום אהוד ברק. הדברים נאמרו לאחר שבכנס של נוער העבודה בתל אביב הכריז פרס: "אני רוצה להבהיר שאין לי כל קשר לדיון במועמדותי, ואינני מוכן שייחסו לי זאת. אני פונה לאנשים שמבקשים לשמוע להפסיק את הטיפול במועמדותי. זה לא הזמן". יו"ר מטה ההסברה של ברק, ח"כ אלי גולדשמיט, אמר בתגובה להצהרה זו: "אני משבח את פרס. הוא גילה אחריות".
ואולם הפעילים חושבים אחרת. "אני לא שמעתי את מה שאנשי ברק רוצים שאשמע", ציינה שמרית אור. "לא שמעתי 'תפסיקו'. שמעתי את מה שפרס חייב היה לומר". איש יחסי הציבור זיו ברנע הוסיף: "פרס הוא לא אדם פרטי כרגע. יש לו תפקיד ושליחות, מתוקף היותו מנהיג ציבור".
גם ח"כ יוסי כץ שב וטען אתמול, כי אם בסוף השבוע יישאר מצב הסקרים כפי שהיה, יפנו כמה שרים וח"כים לברק בדרישה לפרוש מהמירוץ, או לפחות יבקשו ממזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, לכנס את מוסדות המפלגה.

"אין לי מתחים עם בן עמי"

בכנס של נוער העבודה אף התייחס פרס למתיחות הקיימת בינו לבין השר שלמה בן עמי על רקע השאלה מי יעמוד בראש צוות המשא ומתן לשלום. "אין חניתות ואין פגיונות", אמר, "יש דיון פנימי כואב, ואני קורא לתקשורת להפסיק את החיטוט הזה. אני לא יודע אם אני ראש צוות המשא ומתן, לא מעניינים אותי תארים, אין לי מתחים עם בן עמי, אני עובד למען השלום. אלמלא קראתי בעיתון שיש מתח בינינו, כלל לא הייתי יודע על כך, וזה מעניין אותי כשלג דאשתקד".
לפני הכנס נפגש ברק עם פרס באולפני ברודקסט בתל-אביב. לאחר שיחה בארבע עיניים הצטלמו השניים לתשדירים משותפים, שישודרו ככל הנראה ביום הראשון או השני לתחילת שידורי התעמולה בטלוויזיה. בתשדירים אלה מצהיר פרס: "כמו שעבדתי עם רבין והשגנו יחד שלום, כך אעבוד עם ברק ושנינו נגיע להישגים מדיניים נוספים".

מודעה שנויה במחלוקת

גורמים במטה ברק אומרים, כי בשיחה בין פרס לברק על הסכסוך במפלגת העבודה, הובהר לפרס שאם עד עכשיו נהנה מההמולה הציבורית סביבו, מעתה הוא יפסיד בגללה. דברים אלה נוגעים למודעה שמפרסם היום היועץ הפוליטי שמוליק כהן, ממובילי הקמפיין של פרס, בעיתון "הארץ", שבה נראית אשה עוטה שחורים בין קברים, ומתחת נכתב "אהוד ברק, ואחר כך מה תאמר, שהאמנת שתנצח את שרון?" לדברי גורמים במטה ברק, המודעה חריפה מדי ורק תזיק לפרס בעיני הציבור.
המודעה אף גרמה למחלוקת בקרב הפעילים התומכים בפרס. זיו ברנע הביע זעזוע מקיצוניותה וציין כי היא בבחינת "ירייה ברגל".לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המודעה החדשה של תומכי פרס
צילום: גלי תיבון
פרס. אין חניתות ואין פגיונות
צילום: גלי תיבון
מומלצים