שתף קטע נבחר

מופז: "יש לי סיירת מטכ"ל. נסתער יחד"

"אני מקווה שיהיה לנו אור גדול", בירכה אורית מופז את הח"כים מסיעת קדימה שהגיעו להדלקת נרות חנוכה בבית היו"ר. במקביל הדליקו חברי העבודה נרות בביתה של יחימוביץ'. בוז'י הביא אשכוליות, מיכאלי הפתיעה במשקה עשבים צ'כי

לרגל חג החנוכה והדלקת הנר השלישי, שכחו במפלגת קדימה לכמה שעות את מצבה המשתקף בסקרים וביקשו לאחד שורות ולייצר אווירה חגיגית: יו"ר המפלגה שאול מופז פתח הערב (ב') את ביתו שבכוכב יאיר בפני חברי הכנסת שהגיעו עם בני משפחותיהם. הוא עצמו הציג אווירה משפחתית כשבבית נכחו באותה שעה גם ילדיו ונכדיו. במקביל הגיעו הח"כים ממפלגת העבודה בגפם לביתה של יו"ר המפלגה, שהיה צר מלהכיל גם את בני זוגם.

 

כל עדכוני הבחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

בביתה של שלי יחימוביץ' בתל אביב התיצבו המוזמנים בזמן, אך רובם הגיעו בידיים ריקות. "אני הבאתי את עצמי", אמר ח"כ איתן כבל, וכשנשאל אם הגיע רעב, השיב: "אכלתי כבר בבית". מרב מיכאלי הגיעה עם משקה בידה: "הבאתי את הדז'סטיף המועדף עליי, בחרובקה, משקה צ'כי מסורתי עשוי מעשבים, מתוק ומאוד טעים". היא הוסיפה כי לא תטעם ממנו מכיוון שעליה לנהוג, אבל הביאה את המשקה כמתנה למארחת. לשאלה אם היא מחכה ללביבות של שלי, ענתה: "מאוד, היא ידועה כבשלנית". ולשאלה על היחסים בין השתיים השיבה כי הם טובים מתמיד. ח"כ יצחק הרצוג הביא עמו סלסלת אשכוליות והודה כי אינו בשלן: "אני לא איש של תנור אלא יותר של מיקרו".

 

בחצר של יחימוביץ'. חנוכה בעבודה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בחצר של יחימוביץ'. חנוכה בעבודה(צילום: מוטי קמחי)

 

לאחר שהתכנסו בחצר הבית הדליקו את החנוכייה, שרו שירי חנוכה ובהמשך בירכה יחימוביץ' במהירות מאחר שגשם החל לרדת. היא איחלה לכולם הצלחה, ואמרה: "כל אחד הוא קטן וכולנו אור איתן". המוזמנים מיהרו להיכנס לביתה כדי להימנע מהרטיבות.

 

כשהבעל לא מפריע

את היתרונות שבסיעה קטנה הצליחו לחוש מנגד חברי קדימה, שסיפרו כי גל הנטישות של השבוע שעבר פגע אמנם במצב הרוח באופן נקודתי, אבל אִפשר להם להגיע עם בני זוגם לחצר ביתו של מופז. על השולחן הונחו מלבד לביבות מעשה ידיה של אורית מופז, גם גבינות ולחם, ירקות וסופגניות. "חברים, אתם מתבקשים להתכבד", הפצירה אורית מופז באורחים. "האירוח הוא שלי כי שאול הגיע רק עכשיו". כשנשאלה אם ערכה את ההכנות לבד, היא הודתה: "הוא לא עזר לי. אבל כשהבעל לא מפריע זה גם משהו, לא?"

  

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

חג של אור בבית היו"ר  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
חג של אור בבית היו"ר (צילום: עידו ארז)
 

בתו התינוקת של ח"כ יוחנן פלסנר גנבה את ההצגה. מלבדו הגיעו לכינוס חברי הכנסת ישראל חסון, רונית תירוש, שי חרמש, יובל צלנר, דורון אביטל, אכרם חסון ואחמד דבאח. מופז ערך את הדלקת הנרות והציע, "אולי ניתן לבעלת הבית לפתוח ולומר כמה מילים". רעייתו נענתה בחיוב ובירכה: "ברוכים הבאים, אנחנו שמחים שהגעתם. אנחנו מתחילים דרך חדשה וצריכים להיות מלאי אמונה וחזקים. אנחנו צריכים להאמין במה שאנחנו עושים כפי שעשינו כל הזמן. זה חג האור ואני מקווה שיהיה לנו אור גדול".

 

מופז בירך את הנוכחים: "חג שמח לכולם. אני רוצה להגיד לכם שיש לנו נבחרת לאומית ברמה גבוהה מאוד. מלח הארץ. כל אחד בדרך שלו מייצג את ישראל היפה, השפויה, המשרתת והעובדת. הנבחרת הזאת מביאה את התשובה לישראל הגאה. אני קורא לנבחרת הזו סיירת מטכ"ל, נסתער יחד על המטרות".

 

עוד הוסיף: "אני מאוד מאמין בדרך שלנו. זאת דרך המרכז בישראל. אני מאמין מאוד בנבחרת הזאת שיש כאן, ושהדגלים שלנו הם הנכונים. אין מפלגה שיכולה לייצג טוב מאיתנו את סוגיית השוויון בנטל". הוא הדגיש כי "אנחנו גם נושאים את דגל השלום. צריך לדעת להוביל להסדר, צריך להביא לשינוי שיטת הממשל, הכול תחת נושאים שמרבית אזרחי ישראל מאמינים בהם ואנחנו נביא תוצאות מפתיעות מאוד", אמר בהתייחס "לכל אלה שבוחנים אותנו רק לפי סקר כזה או אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. עוד נפתיע
צילום: עידו ארז
אורית מופז. עזר כנגדו
צילום: עידו ארז
צילום: מוטי קמחי
הרצוג. אשכוליות בסל
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
מיכאלי. משקה למארחת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים