שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בשל דברי רזיאל-ז'קונט: משדר מיוחד ב-103FM

  תחנת "רדיו ללא הפסקה" תשדר תוכנית חד פעמית שתעסוק בנפגעות תקיפה מינית - זאת בעקבות דברים שאמרה השדרנית והפסיכולוגית ורדה רזיאל-ז'קונט למאזינה שכתבה לה על ידיד שכפה עצמו עליה

  בעקבות "פרשת האונס" של השדרנית והפסיכולוגית ורדה רזיאל-ז'קונט, ישדר "רדיו ללא הפסקה", משדר חד פעמי שיעסוק בנפגעות תקיפה מינית. ההחלטה התקבלה לאחר שנציגים מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית נפגשו היום (ג') עם נציגים של תחנת הרדיו. שני הצדדים החליטו על קיום התוכנית החד פעמית, שתשודר בשבועות הקרובים. עדיין לא ידוע מי ינחה אותה.

   

  כזכור, לפני פחות משבועיים הקריאה רזיאל-ז'קונט בתוכניתה מכתב של אחת המאזינות, שביקשה עצה אחרי שידיד איתו יצאה במשך שלוש שנים כפה עצמו עליה אחרי שסירבה לשכב איתו. בתגובה אמרה לה רזיאל-ז'קונט: "יש לך סיוטים, את לא יודעת אם את בתולה, המחשבה למצוא זוגיות נראית לך מופרכת לחלוטין... סליחה, תראי, יש כאן בכל זאת, בכל זאת, סליחה, משהו אצלך גם יצא מפרופורציות. אמרת לו לא, הוא ניסה, את צעקת עליו והוא הפסיק... נו טוב. אז זרקת אותו, אני חייבת להגיד לך שהמכתב שלך הוא קצת אגוצנטרי וקצת היסטרי. את צריכה לצאת עם הרבה גברים, את צריכה להשתחרר קצת מבחינה מינית. תאמיני לי, כמה שאת תצאי יותר ויהיו לך יותר חוויות מיניות, הסיטואציה ההיא תימחק".

   

  בעקבות הדברים קיבלה הרשות השניה תלונה מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית על רזיאל-ז'קונט. בחמישי האחרון חויבה רזיאל-ז'קונט להתנצל בשידור חי במסגרת תוכניתה ואמרה בין השאר: "אני נגד כל אונס ותקיפה מינית. היתה לי אינטואציה מסויימת מקריאת הדברים של אותה מאזינה, יכול להיות שטעיתי והחוויה שלה היתה אונס. אני מודה שאני לא יודעת הכל ואני רוצה להתנצל שלא הבנתי נכון".

   

  ליאת קליין, היועצת המשפטית של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית מסרה בתגובה: "ההחלטה של הרשות השנייה למנף את הפרשה לעשיה הסברתית לקידום המאבק באלימות מינית הינה החלטה חשובה והישג שיש לברך עליו. בימים האחרונים קיימנו דיאלוג חשוב עם מנהל התחנה על מנת להבטיח שמקרים מסוג זה לא יקרו. אנחנו מקוות שהפרשה תשמש תמרור אזהרה מהבהב ושהמסר ציבורי שייצא ממנה הוא מסר שיעודד שיתוף פעולה והכשרות מתאימות לאנשי מקצוע, שיבטיחו שיח תקשורתי אחראי בטוח ומוגן לנשים וגברים כאחד".

   

  אייל פאר, מנכ"ל רדיו ללא הפסקה, מסר בתגובה: "הרעיון להקדיש תשומת לב מיוחדת לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית עלה בעקבות חשיבות העניין, ואכן התעורר בעקבות דבריה של ורדה רזיאל בתוכניתה, ושאינו קשור להליך ההפרה. ניהלתי דיאלוג מול הארגון הנפלא והמיוחד הזה 'איגוד נפגעי ונפגעות תקיפה מינית', שעושים עבודת קודש, והעלינו כמה אפשרויות לקידום הנושא. אני עושה זאת בחפץ לב ולא מתוך שום הנחייה של אף אחד. חשוב לציין כי הרשות לא חייבה אותנו לשום פעולה שנקטנו בה, כולל ההתנצלויות של ורדה".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי תורג'מן
  ורדה רזיאל-ז'קונט. גם התנצלה
  צילום: רועי תורג'מן
  לאתר ההטבות
  מומלצים