שתף קטע נבחר

ארד: לבני עמדה בעיקשות על האינטרסים במו"מ

יועצו של נתניהו בעבר משבח את תפקודה של המתמודדת מולו. לדברי עוזי ארד, בשיחות עם אבו עלא והפלסטינים עמדה ציפי לבני "בעיקשות ובצורה מרשימה על העקרונות הלאומיים"

אחד האנשים שהיו הקרובים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו משבח דווקא את אחד מהמתמודדות מולו בבחירות הקרובות. בוועידה בתל-אביב אתמול (יום ב') אמר עוזי ארד כי ציפי לבני - אז שרת החוץ וכיום יו"ר "התנועה" - "עמדה בעיקשות על אינטרסים מרכזיים ועל עקרונות לאומיים", בשיחות מול אבו עלא והפלסטינים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

ארד, ראש המטה לביטחון לאומי ויועץ ראש הממשלה לביטחון לאומי בתחילת הקדנציה של נתניהו, שיבח את תפקודה של לבני במשא ומתן עם הפלסטינים בממשלה הקודמת ואמר כי היא "ניצחה על השיחות". לדבריו, "ניתן היה לראות את ניצוחה של לבני על השיחות הללו ואפשר היה לראות עד כמה באינטרסים המרכזיים של ישראל ובעקרונות החשובים ביותר הייתה הנשיאה והנתינה גאה, תקיפה ומקצועית".

 

יועצו של נתניהו בעבר טען כי אמנם נותרו פערים בין הפלסטינים לישראל ברוב הנושאים, "אבל זה לא היה בהכרח מכיוון שהעמדות של הצד השני היו עמדות קשות, אלא לא אחת מכיוון שפה עמדה לבני בעיקשות ובצורה המרשימה ביותר על אינטרסים מרכזיים ועל עקרונות לאומיים".

 

בפברואר 2011 התפטר ארד מתפקידו כיועצו של נתניהו, ואז אמר ראש הממשלה כי הוא "קידם את המטה לביטחון לאומי לרמה הגבוהה ביותר מאז הקמתו".

 

אבל מאחורי האמירה הדיפלומטית עומדות שאלות קשות. ארד נאלץ להתפטר לאחר שהופנו לעברו האשמות בדבר הדלפה מסביבתו של נתניהו. ארד הכחיש כי הדליף ומתח ביקורת על התנהלותו של נתניהו בפרשה ובעניינים אחרים.  

 

בסופו של דבר מצא משרד המשפטים שלא הייתה התנהלות לא תקינה מצדו של ארד, ומבקר המדינה סמך את ידו על עמדתו העקרונית של ארד לגבי המטה לביטחון לאומי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוזי ארד
צילום: אורי פורת
ציפי לבני
צילום: מוטי קמחי
מומלצים