שתף קטע נבחר

עוד מגדל בנוף: 50 קומות באבן גבירול-ארלוזורוב

קבוצת חג'ג' רכשה אופציה לרכישת הקרקע המבוקשת, בצפון הישן של תל אביב, ב-300 מיליון שקל. בתכנון: מגדל יוקרה בן 200 יחידות, שלטענת היזמים יהיה בניין המגורים הגבוה בעיר. אין זו העסקה הראשונה על הקרקע: התוכניות עליה שנרקמות כבר שנים הוכשלו עד כה עקב קשיי פינוי של המחזיקים

קבוצת חג'ג' הודיעה הבוקר (ד') לבורסה על אופציה לרכישת קרקע במתחם סומייל ברחוב אבן גבירול פינת ארלוזורוב, בצפון הישן של תל אביב. מדובר במגדל יוקרתי בן 50 קומות וכ-200 יחידות דיור, אשר לטענת היזמים יהיה בניין המגורים הגבוה ביותר בעיר. המגדל כולל 30,655 מ"ר של שטחים עיליים, בנוסף לחזית מסחרית הפונה לאבן גבירול ו-6 קומות חניה תת קרקעית.

 

 

אין זאת העסקה הראשונה על הקרקע והתוכניות עליה כבר נרקמות מזה שנים, אלא שעד כה המתחם סבל מבעיות פינוי של המחזיקים בקרקע.

 

מגדל חג'ג' - הדמיה (הדמיה: View Point) (הדמיה: View Point)
מגדל חג'ג' - הדמיה(הדמיה: View Point)

 

באוגוסט האחרון דיווחה לבורסה חברת ורדינון, כי רכשה אופציה לרכישת המקרקעין ברחוב אבן גבירול פינת ארלוזורוב, משני בעלי הקרקע, קבוצת יורוקום נדל"ן וקבוצת שורקה-רבינוביץ. כעת, שלוש החברות סחרו באופציה עם חג'ג' תמורת 200 אלף שקל. אם תמומש האופצייה, חג'ג' ישלמו 300 מיליון שקל על הקרקע ושלוש החברות יישארו שותפיה ב-24% מהפרויקט.

 

"הקרקע נמצאת במיקום הטוב ביותר בתל אביב, וניתן להקים עליה את מגדל המגורים הגבוה ביותר בעיר", אמרו היום האחים חג'ג'. "בכוונתנו להקים במקום את מגדל המגורים מהיוקרתיים ביותר בתל אביב, בהתאם למסורת הקבוצה, המובילה את שוק היוקרה באזור המרכז".

 

על הקרקע תב"ע מאושרת וכן תכניות מפורטות, שאושרו על ידי הוועדה המקומית, המתירות את הקמת המגדל. על התכנית המקומית שאישרה הוועדה המקומית הוגשו התנגדויות לוועדת הערר לתכנון ובניה בתל-אביב, הממתינות להחלטה.

 

המגדל, יחד עם שלושה מגדלים סמוכים שייבנו מאוחר יותר, עתידים להיות הגבוהים בתל אביב, ושוכנים כולם במתחם המצוי בין הרחובות אבן גבירול ממערב, ז'בוטיסקי מצפון, ארלוזרוב מדרום ובן סרוק ממזרח. המתחם כולו יכלול שטחים פתוחים ירוקים ומוסדות ציבור.

 

בקבוצת חג'ג' גם סיפרו, כי במקביל לחתימה על הסכמי האופציה, נחתם הסכם המסדיר את פינוים של כל המחזיקים בקרקע, שפינוים נדרש כתנאי להיתר הבנייה ושהכשיל, כאמור, עד היום את הקמת המתחם. עם הסדרת הפינויים, ומייד עם קבלת החלטה בעררים, תהא הקרקע זמינה לבנייה מידית.

 

את קבוצת חג'ג' ייצגו בעסקה עו"ד ארז תן-עמי ועו"ד גלית אזולאי ממשרד עוה"ד חג'ג-בוכניק-ויינשטיין. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה צור אדריכלות
המגדל ברחוב אבן גבירול - הדמיה
צילום: משה צור אדריכלות
מומלצים