שתף קטע נבחר

אמנון יצחק נגד ש"ס: "פוחדים ממני פחד מוות"

פרט לקרב מול אמסלם, גם המחזיר בתשובה שמריץ את מפלגת "כוח להשפיע בהנחיית ובהכוונת הרב אמנון יצחק", נכנס לעימות ישיר מול ש"ס. הוא טען שהרב עובדיה כלוא בידי קרוביו: "כלתו אמרה שאני מחוק. איימו עליי. מוכרים את התורה כדי לפגוע"

בזמן שהנהגת ש"ס נלחמת בח"כ הסורר חיים אמסלם שהקים מפלגה חדשה, קם אמש (יום ד') אויב חדש-ישן למפלגה החרדית. הרב אמנון יצחק, שמריץ רשימה משלו לכנסת, תקף אתמול בחריפות את ש"ס: "היו מצפים ממני להקים מפלגה שתהיה תאומה כביכול של ש"ס, אבל אין זו כוונתי. אני לא מתחרה איתם למרות שהם מתחרים בי ופוחדים ממני פחד מוות".

 

בראיון לרדיו "קול חי" החרדי תקף יצחק את הפרה הכי קדושה בש"ס, וחזר על טענותיו של אמסלם לפיהן הרב עובדיה יוסף כלוא בידי משפחתו. "הדלת סגורה אצל הרב עובדיה ויכולים להיכנס רק אנשים שמתאימים ליהודית ומשה", אמר הרב יצחק והתכוון לכלתו ולבנו של הרב - יהודית יוסף ומשה יוסף. "שלחתי אנשים ליהודית כדי להיכנס והיא אמרה שאמנון יצחק מחוק. זה משטר שלא נותן למי שלא מתאים להיכנס. מי שלא משרת את האג'נדה לא נכנס".

 

עוד עדכוני בחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

המראיין אברהם פרסטר השמיע ליצחק דברים שאמר שלשום הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה, לפיהם "אל תצביעו למפלגות שמבטיחות לחם בשקל או לאלו שסטו מן הדרך" - ברמז ברור למחזיר בתשובה ולמפלגתו - "כוח להשפיע בהנחייה/בהכוונה של הרב אמנון יצחק".

 

"מכניסים לרב עובדיה רק אנשים שמתאימים לכלתו ולבנו" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"מכניסים לרב עובדיה רק אנשים שמתאימים לכלתו ולבנו"(צילום: גיל יוחנן)

 

ההקלטה הוציאה את יצחק משלוותו: "זו חוצפה שאין כדוגמתה להגיע לבית כנסת שבו אני מתפלל ולומר את הדברים האלה בפני קהל עדתי. הרי זה לא יעלה על הדעת שמישהו יעז לעשות כזה דבר. מה עוד, משווה אותי לאמסלם". ההשוואה לח"כ הפורש, שהקים את מפלגת "עם שלם", קוממה את יצחק שאמר שבש"ס "מוכרים את התורה ואת הדת כדי לפגוע באדם שעזר לעם ישראל כל כך. אין גבול".

 

יצחק אף הוסיף וטען כי קיבל איומים שמקורם בש"ס: "שלחו לי בן אדם שבא לאיים ולומר 'אם תתנהג היטב אז אנחנו ניתן לו להיכנס מתי שהוא רוצה (להיכנס אל הרב עובדיה. ע"נ). ניתן לו מכתבים (מכתבי תמיכה מהרב), ניתן לו הכול'. הם קובעים - אם אהיה ילד טוב אז יכניסו אותי (אל הרב), אם לא אהיה ילד טוב אז יפגעו בי".

 

בש"ס נוקטים לפי שעה מדיניות של התעלמות מהמפלגה של יצחק, שאינו מופיע ברשימת "כוח להשפיע" ואינו מועמד לכנסת, כדי שלא ליצור התעניינות ב"כוח להשפיע". עם זאת, כדאי לקחת בעירבון מוגבל את המדיניות הזו, מכיוון שגם מהרב אמסלם הוחלט להתעלם, ואתמול בכל זאת תקף אותו אריה דרעי בחריפות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב רוזנברג
אמנון יצחק. יורה לכל עבר
צילום: ניב רוזנברג
השלישייה של ש"ס
צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות"
מומלצים