שתף קטע נבחר

הזנחה וליקויים: כך לומדות בנות בי"ס דתי בלוד

התלמידות לא הולכות לשירותים, הרצפות בכיתות שבורות ובחצר מוצאים רק שלוליות. רק אחרי שההורים בבית הספר הממלכתי-דתי לבנות "נועם המאירי" איימו להשבית את הלימודים, הודיעה עיריית לוד על העברת 600 אלף שקל לשיפוץ המוסד

שירותים לא שמישים, קירות מתקלפים בכיתות, רצפות שבורות ומקלט לא פעיל - זאת מנת חלקן של 400 תלמידות כיתות א' עד ו' בבית הספר הממלכתי-דתי "נועם המאירי" בלוד. לאחר שהורי התלמידות איימו להשבית את הלימודים במוסד אחרי חופשת החנוכה, נאותה העירייה לדווח כי מאות אלפי שקלים יועברו לתיקון ליקויי הבטיחות החמורים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet  

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

לדברי ההורים, מצבו העגום של בית הספר לא מאפשר שגרת לימודים תקינה, כיוון שמאז הקמתו בימי קום המדינה, הוא לא שופץ.

 

אחת מחברות ועד ההורים, אם לתלמידה בכיתה ב', סיפרה: "בית הספר מורכב משלושה מבנים כלל לא בטיחותיים. הרצפות בכיתות בולטות ושבורות, המזגנים לא עובדים, המקלט לא פעיל, השירותים לא שמישים, הצנרת ישנה מאוד". היא הוסיפה כי החלונות לא נפתחים ולא נסגרים, כך שבחורף חודרים מים ובקיץ אין מספיק אוורור. "הסורגים ישנים והכול חלוד. בחצר ישנן שלוליות שלא מאפשרות לבנות לשחק. בית הספר הזה לא מספק סביבת לימודים ראויה".

 

 

"נועם המאירי". לא שופץ מעולם ()
"נועם המאירי". לא שופץ מעולם 

אם לתלמידת כיתה א' סיפרה כי כשהגיעה לבית הספר בתחילת השנה חשכו עיניה. "לא הצלחתי להבין איך היא תוכל ללמוד פה. התלמידות לא הולכות במהלך כל שעות הלימודים לשירותים, כי הדבר פשוט לא אפשרי. או שיש סתימות או שיש נזילות. זה כבר מסוכן בריאותית".

 

לדברי ההורים, במשך שלוש שנים הם פנו לעירייה בבקשה לשפץ את בית הספר, אך נמסר להם שאין די כסף לכך. "בעירייה הבטיחו להעביר 600 אלף שקל עבור השיפוץ, שיתחלקו באופן שווה בין משרד החינוך למפעל הפיס. אבל תקצבו את עלות השיפוץ בלא פחות מארבעה מיליון שקלים", אמרה נציגת הוועד. "מדובר בסכום שיספיק אולי לרצף את הקומה הראשונה באחד המבנים. צריך להבין שלא מדובר בבעיה נקודתית, אלא בשיפוץ מן היסוד. אנחנו חיים בעיר מעורבת וכל פעם אומרים 'תראו כמה מוזנחים מוסדות החינוך של האוכלוסייה הערבית'. הנה, גם המוסדות שלנו במצב הזה".

 

הזנחה ועזובה. חצר בית הספר ()
הזנחה ועזובה. חצר בית הספר 

 

מעיריית לוד נמסר היום כי "עיריית לוד ומשרד החינוך - חמ"ד, הגיעו לסיכום עם ועד ההורים של בית הספר נועם המאירי שלפיו הלימודים יתקיימו כסדרם, וכי עד סוף חודש זה ייפגשו הצדדים לדיון משותף בלשכת ראש העיר באשר למתווה השיפוץ בבית הספר, לרבות קביעת לוח זמנים מוסכם.

כן דווח כי לצורך השיפוצים יושקעו 300,000 שקלים שאושרו ממפעל הפיס, וכן 300,000 שקלים מכספי הטיפול הנקודתי. עוד סוכם כי עיריית לוד תפעל מול משרד החינוך להשגת כל התקציבים הדרושים לבינוי, לשיפוץ ולהתאמת ביה"ס לצרכים הנחוצים לרווחת תלמידות בית הספר והצוות החינוכי".

 

בעקבות הודעת עיריית לוד מסרו ההורים כי "החלטנו לתת אמון בעירייה למרות האכזבה הממושכת שלנו מהם, ולאחר שמשרד החינוך נכנס לתמונה. עם זאת אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לשבות בכל רגע שבו נראה שהדברים לא מתקיימים כפי שסוכם בין הצדדים".

 

המידע הראשוני התקבל במייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חצר בית הספר
"הכל חלוד"
שלוליות בחצר
מומלצים