שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שלזינגר: "אני לא מוכנה לוותר על הקריירה שלי"
  הג'ודוקא האולימפית, אשר מסרבת להתאמן תחת מאמן הנבחרת שני הרשקו, שלחה מכתב באמצעות עו"ד לאיגוד: "איך יכול להיות שמכריחים אותי להתאמן אצל המאמן האישי של יריבתי?". האיגוד בתגובה: "היא דחתה את כל ההצעות שקיבלה"
  הג'ודקא אליס שלזינגר, שהתבקשה להתאמן תחת מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, אך לא מסכימה להתאמן עם מאמן יריבתה המושבעת, שיגרה הבוקר (א') באמצעות עו"ד אמיר רוזנברג, מכתב לאיגוד הג'ודו בו היא מאיימת להיאבק בכל האמצעים המשפטיים בהחלטה.

   

  עוד ב-ynet ספורט

    

  במכתב עצמו מפרטת הג'ודוקא, שייצגה את ישראל במשחקים האולימפיים בבייג'ינג ובלונדון, את השתלשלות האירועים מאז סיום האולימפיאדה בקיץ האחרון, וכן את הסיבות מדוע היא אינה צריכה להתאמן על ידי מאמן הנבחרת.

   

  שלזינגר באליפות ישראל האחרונה, יושבת ביציע (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  שלזינגר באליפות ישראל האחרונה, יושבת ביציע(צילום: אורן אהרוני)

   

  המכתב ששלחה אליס שלזינגר ()
  המכתב ששלחה אליס שלזינגר
   

   

  "צר הדבר, כי ספורטאית על אולימפית, אשר זכתה להצלחות חסרות תקדים בענף הג'ודו לגילה, נאלצת לפנות לקבלת סיוע משפטי למניעת צעדים שנועדו, יש לומר בפה מלא – למנוע ממנה את ההאפשרות להשתתף באולימפיאדת 2016 בברזיל, וליתר דיוק למנוע תחרות הוגנת בין שתי הספורטאיות הטובות ביותר כיום בענף הג'ודו – ירדן ג'רבי ואליס שלזינגר". כך נפתח המכתב.

   

  בהמשך נכתב כי שלזינגר התבקשה לאחר האולימפיאדה לעלות בקטגוריית המשקל, מה שייאלץ אותה להוסיף 7 ק"ג (10 אחוז ממשקל גופה), ובכך תתמודד במשקל חדש שאין לה שום קשר אליו, ותשאיר בזירת המאבק לייצוג ישראל באולימפיאדת לונדון את ג'רבי בלבד, ובהמשך לחייב אותה להתאמן אצל המאמן האישי של יריבתה, שני הרשקו.

   

  האם הוא יאמן אותה? פאבל מוסין, בן זוגה לחיים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  האם הוא יאמן אותה? פאבל מוסין, בן זוגה לחיים(צילום: אורן אהרוני)

   

  במכתב מצוין: "שני הרשקו, בהיותו המאמן האישי של ירדן ובעל עניין אישי בהצלחתה, נהנה מההטבות והמוניטין הנובעים מהצלחת הספורטאית שלו. גם משה פונטי, יו"ר האיגוד, הוא בעל עניין אישי מובהק בהחלטה לפגוע באליס,
  פונטי הוא חבר ו'בעל עניין' באגודת מיטב נתניה, בה רשומה ירדן ג'רבי".

   

  שלזינגר עצמה פרסמה את המכתב עצמו בעמוד המעריצים שלה ברשת החברתית "פייסבוק", ביום בו היא נדרשת להתייצב ולהתחיל באימונים בנבחרת. "איך יכול להיות שמכריחים אותי להתאמן אצל המאמן האישי של היריבה שלי? זה לא נתפס בעיניי", כתבה שלזינגר. "זו הצהרה על חיסול הקריירה שלי, עליה אני לא מתכוונת לוותר! לצערי הגיעו הדברים למצב בו אני נאלצת להתגונן באמצעות סיוע משפטי".

   

  מאיגוד הג'ודו נמסר בתגובה: "חלק ניכר מהעובדות שלכאורה מציינת אליס שלזינגר מסולפות. המלצות היחידה לספורט הישגי הן מעבר לעבודה בנבחרות וזוהי גם החלטת הנהלת איגוד הג'ודו, בראשה עומד יו"ר שהיה ספורטאי אולימפי כאשר כמאמן נבחרת זכה במדליה אולימפית.

   

  "למרות החלטה זו ומתוך הערכה רבה לאליס, הוצא לה שתוכנית האימונים תיבנה תחת העצה של מאמנה האישי שיכול להיות באימוני הנבחרת, להצטרף לתחרויות בחו"ל ואף להדריך אותה במהלכם. בנוסף, הוצא לה כי היא תמשיך להתאמן באימונים אישיים בהדרכתו מעבר לאימוני הנבחרת. למרות זאת, היא דחתה כל הצעה ומנהל היחידה לספורט הישגי גילי לוסטיג אף הביע את צערו והסתייגותו מהדרך בה היא בחרה להתנהג".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים