שתף קטע נבחר

ליברמן מתנצל על הווייבערס: אחשוב על זה בחושך

"לא חשבתי שבדיחה קטנה תעשה רעש כל כך גדול. אז עכשיו ברצינות ולא בצחוק - התנצלותי הכנה בפני מי שנפגע מהבדיחה. ועכשיו אשב לי קצת בחושך לבד, ואחשוב על זה שוב", כתב השר המתפטר בדף הפייסבוק, לאחר שעקץ את גלאון, לבני ויחימוביץ'

מתנצל עם קריצה: ביום חמישי תקף שר החוץ המתפטר, אביגדור ליברמן, את ציפי לבני, שלי יחימוביץ' וזהבה גלאון וכינה אותן בגנאי "וייבערס" (נשים פטפטניות ביידיש). אתמול (א') הוא שיגר בצהריים הודעת התנצלות בעמוד הפייסבוק, וסיים אותה בבדיחה: "ועכשיו אשב לי קצת בחושך לבד, ואחשוב על זה שוב".

 

מתוך הפייסבוק ()
מתוך הפייסבוק
 

ליברמן, ששעות ספורות קודם לכן הגיש את מכתב ההתפטרות שלו מהממשלה, כתב: "בחיים הציבוריים בישראל, שבהם עוסקים בדברים שברומו של עולם, ולא פעם לצערנו גם בדברים קשים וכואבים, רצוי כשאפשר גם לתבל מדי פעם את הדברים במעט הומור. כמי שמעריך מאוד את העדה הפולנית בישראל ואת תרומתה הגדולה לאורך השנים למדינה, וכמי שבבחירות האחרונות שליש מסיעתו היו נשים שנושאות גם בתפקידים בכירים, לא חשבתי שבדיחה קטנה תעשה רעש כל כך גדול. אז עכשיו ברצינות ולא בצחוק - התנצלותי הכנה בפני מי שנפגעה ומי שנפגע מהבדיחה. ועכשיו אשב לי קצת בחושך לבד, ואחשוב על זה שוב".

 

שר החוץ ליברמן משחק טניס בסוף השבוע (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
שר החוץ ליברמן משחק טניס בסוף השבוע(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

את הדברים שעוררו סערה אמר השר המתפטר מיד לאחר הודעתו של היועץ המשפטי לממשלה בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום. במסיבת עיתונאים שכינס דיבר על משך החקירה הבלתי שגרתי בעניינו: "החקירה התחילה בשבוע השני של יולי 96'. הפכתי למנכ"ל משרד ראש הממשלה. הבאתי איתי צוות צעיר, נמרץ. ואז נפתחה חקירה ראשונה. מה שהיה מאז ועד היום זו חקירה אחת מתגלגלת".

 

בהמשך התפנה לעקוץ את שלוש הנבחרות: "ראיתי את המתקפות של שלוש הווייבערס, שתקפו אותי - ציפי לבני, שלי יחימוביץ', זהבה גלאון - הקבוצה הפולנית. בעצם זהבה היא ליטאית, היא לא פולנייה אני חושב, אבל שלוש הווייבערס תוקפות אותי בשצף קצף. הן לא תקפו אותי, הן נלחמו אחת בשנייה באמצעותי. בסופו של דבר אי אפשר להתעלם מהדברים האלה. כל אחד במדינה חייב להחליט איזו הנהגה הוא רוצה - הנהגה שתדע לעמוד על האינטרסים שלנו, או הנהגה שכשירקו עליה תגיד שזה גשמים".

 

שלי יחימוביץ', זהבה גלאון וציפי לבני סירבו להגיב על הדברים.


פורסם לראשונה 16/12/2012 14:42

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
עקיצה מתמשכת. ליברמן
צילום: רויטרס
מומלצים