שתף קטע נבחר

שיעור פרטי במרכז עולה 25% יותר מבפריפריה

שעה של שיעור פרטי לסטודנטים בתל אביב ובהרצליה תעלה כ-97 שקל בעוד העלות של שיעור דומה בבאר שבע היא כ-75 שקל ובכרמיאל והסביבה כ-78 שקל בלבד. ובאיזה תחום השיעורים הפרטיים הם היקרים ביותר?

לא רק מחירי הדירות: לימודים פרטיים במרכז הארץ יקרים הרבה יותר מהלימודים מבפריפריה. שמחיר שיעור פרטי ממוצע במרכז הארץ גבוה בכ-25% מהמחיר שנדרשים לשלם סטודנטים עבור שיעורים פרטיים בפריפריה.

 

עוד בערוץ הלימודים:

 

כך למשל, מחיר ממוצע של שיעור פרטי בתל אביב ובהרצליה הינו כ-97 שקל בעוד העלות של שיעור דומה בבאר שבע היא כ-75 שקל ובכרמיאל והסביבה כ-78 שקל בלבד.

 

בנוסף ניתן למצוא את ירושלים וחיפה, בהן מחירי השיעורים הפרטיים נעים בין 89 שקל בירושלים, ל-82 שקל בחיפה - כך עולה מנתונים של אתר "לימוד נעים" שהוקם על ידי סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון ומקשר בין סטודנטים למורים פרטיים.

 

פער של 26 שקל לשעה

גם למקצוע שבוחרים הסטודנטים ללמוד יש משמעות כלכלית במחירי השיעורים הפרטיים. המחיר הממוצע הגבוה ביותר לשיעור פרטי הוא למדעי המחשב בתל אביב, והוא עומד על ממוצע של כ-103 שקל לשיעור. אותו השיעור בהרצליה יעלה מעט פחות - כ-96 שקל, בירושלים כ-90 שקל, בחיפה כ-88 שקל, בכרמיאל והסביבה כ-81 שקל ובבאר שבע כ-77 שקל בלבד. פער של 26 שקל בין שיעור פרטי בודד במדעי המחשב בתל אביב לשיעור דומה בבאר שבע.

 

גם אלו שבחרו ללמוד חשבונאות וכלכלה יאלצו לשלם סכום לא מבוטל עבור שיעורים פרטיים, אך במקצוע זה ישנם פערים קטנים יותר בין המרכז לפריפריה. בעוד מחיר שיעור פרטי בחשבונאות וכלכלה בתל אביב ובהרצליה הינו כ-100 שקל, בירושלים ובחיפה מחירו הוא כ-93 שקל ובאזור כרמיאל כ-91 שקל. בבאר שבע המחיר עבור שיעור בודד יורד משמעותי והוא עומד בממוצע על כ-83 שקל לשיעור.

 

בעוד במקצועות מדעי המחשב וכלכלה וחשבונאות מחירי השיעורים הפרטיים נוסקים מעבר למאה שקל לשיעור במרכז הארץ, במקצועות הליבה מתמטיקה ואנגלית עלות השיעורים הפרטיים נמוכה יותר. המחיר הגבוה ביותר לשיעור אנגלית הוא בהרצליה - כ-95 שקל, התל אביבים משלמים על אותו השיעור כ-94 שקל, בירושלים המחיר הוא כ-84 שקל, בחיפה כ-75 שקל, באזור כרמיאל כ-72 שקל ובבאר שבע כ-69 שקל.

 

עוד עולה מהנתונים כי המקצוע היחיד בו באר שבע לא נמצאת בתחתית הרשימה הוא מתמטיקה. מחיר שיעור פרטי ממוצע במתמטיקה בתל אביב הוא כ-93 שקל ובהרצליה כ-92 שקל. ירושלמים ישלמו עבור אותו השיעור כ-88 שקל ובחיפה המחיר צונח לכ-78 שקל. בבאר שבע שיעור דומה יעלה כ-75 שקל ובתחתית הרשימה אזור כרמיאל, בו משלמים על שיעור פרטי במתמטיקה כ-72 שקל.

 

"כמו בכל תחום, גם בתחום השיעורים הפרטיים המחירים נקבעים בהתאם לביקוש מול ההיצע", מסביר רועי נעים, מנהל האתר. לדבריו, באזור המרכז יש יותר ביקוש ופחות היצע ולכן המחירים גבוהים יותר. עם זאת, נעים מציין כי גם לרמת החיים יש השפעה על המחירים. "יש הרבה מוצרים שהם יקרים יותר במרכז מבפריפריה בין היתר בהתאם לגובה ההכנסה של הלקוחות. ובמקרה הזה: הסטודנטים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טובעים בשיעורים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים