שתף קטע נבחר

מפקד חיל האוויר: "נדע לטפל בנשק כימי סורי"

אלוף אמיר אשל התייחס לאיומי זליגת הנשק לידי חיזבאללה והבהיר ש"אם יוחלט להפעיל את היכולות - נדע לעשות זאת". בעניין הפיצוץ בלבנון הוא רמז ש"מי שהולך לישון ליד רקטות, שיידע שזה לא מקום בטוח"

שבועות ספורים לאחר סיום מבצע "עמוד ענן", חיל האוויר נושא עיניים צפונה. בצה"ל עוקבים בדאגה אחר מתקני הנשק הכימי ברחבי סוריה, ולא פוסלים אפשרות של פעולה התקפית אם אלו יזלגו לחיזבאללה. "אנו נדרשים למוכנות לטפל בכל התרחישים והאיומים, גם לנשק הבלתי קונבנציונלי", אמר הבוקר (יום ד') מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל. "זו סוגיה למקבלי ההחלטות במדינה. אנו מעמידים את היכולות הרלבנטיות, כך שאם יוחלט להפעילן נדע לעשות זאת".

 

 

על פי אשל, "תהליך התפרקות סוריה הוא עובדה קיימת, במקום שהוא החצר האחורית של ישראל. יש בה מערכות נשק מתקדמות מכל הסוגים, במאגרים עתירי יכולת".

 

על פי הערכת החיל, בחיזבאללה ימשיכו לנסות ולהחדיר טיסנים לתוך ישראל. עימות פוטנציאלי עם הארגון, הזהיר, יישא עמו גם איום רקטי משמעותי הרבה יותר מבחינת ישראל. "זה

מחייב אותנו לתת תשובות נרחבות יותר גם בהגנה, כי אין

חומה בצורה, וייפלו רקטות גם במרכז. המאמץ יהיה לנצח ומהר".

 

באשר לשאלה אם לישראל יש חלק בפיצוץ חלק ממצבורי הנשק של חיזבאללה בחודשים האחרונים, רמז אשל כי "מי שמחזיק מחסנים כאלו והולך לישון ליד רקטות, שיידע שזה לא מקום בטוח. צריך לפרק את חיזבאללה ממחסני הנשק שלו ולהסיר את האיום הזה, כי לצערי זה לא נאכף על ידי הקהילה הבינלאומית".

 

לדברי אשל, שהתייחס גם לאיום הגרעין האיראני, "אין דין השנה הבאה כשנה שהייתה, והמושג הזה, שנת הכרעה, אינו מושג ברור. איראן ממשיכה בתהליך הגרעין וחיל האוויר מתכונן על מנת שבאמת כל האופציות יהיו על השולחן".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף אמיר אשל, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים