שתף קטע נבחר

לנשום לרווחה עד 2017? סוף העולם הבא

אחוות "חרב האל" מסמנת את ינואר 2017, וחברי "הטיימליין של דניאל" מסכימים איתה, בעוד אחרים סבורים שדווקא ב-2033 יתחולל הרס בקנה מידה תנ"כי. וכמה שנים נתן לנו אייזק ניוטון עד סוף העולם?

התאכזבתם שסוף העולם לא בא? לא נורא, אולי תזכו להזדמנות נוספת. אחרי נבואות המאיה לגבי עידן חדש, שחלק פירשו כקץ הבריאה, ניתן לסמן ביומנים את התאריך לארמגדון הבא - 1 בינואר 2017. בתאריך הזה צפויה "אש הגיהינום" לכלות את העולם, לפחות לטענת החברים באחוות "חרב האל".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

לפי המאמינים בכת הדתית, "הנביא גבריאל" הבטיח לאחווה כי בתאריך הזה "יבוא קץ כל הזמנים" ורק חבריה ישרדו, בזמן שכל השאר "ישרפו באש הגיהינום". למרות שהנבואה עצמה מוזכרת באתרים רבים המרכזים תחזיות לגבי סוף העולם, לא הרבה ידוע על הקבוצה עצמה ולא ברור אם הסיבה לכך היא מספרם המועט של מאמיניה או פשוט יכולתם היוצאת מן הכלל לשמור על סודיות.

 

בצרפת חיכו לאחרית הימים ולשווא. אולם בפעם הבאה לא יתאכזבו (צילום:Gettyimages ) (צילום:Gettyimages )
בצרפת חיכו לאחרית הימים ולשווא. אולם בפעם הבאה לא יתאכזבו(צילום:Gettyimages )

 

כך או כך, לטענה כי העולם יגיע לקצו ב-2017 יש סימוכין גם ממקורות נוספים. קבוצה המכנה עצמה "הטיימליין של דניאל", על שם דניאל הנביא, גורסת כי אחרית הימים תקרה ב"שנת יובל" כפי שחזה דניאל עצמו. שנת יובל מתרחשת מדי 50 שנה ובה נפרעים כל החובות וכל רכוש מוחזר לבעליו החוקיים. לעתים מדובר במאורע משמח, אך לעתים זהו סימן לשינוי נרחב שאף מלווה בהרס לא מבוטל.

 

כך למשל, בשנת היובל שחלה ב-1867 הוקמה האימפריה האוסטרו-הונגרית, כעבור 50 שנה התרחשה ברוסיה מהפכת אוקטובר, מדינות שונות זכו בעצמאות, הצהרת בלפור פורסמה, וב-1967 פרצה מלחמת ששת הימים. ב-2017 עתידה לחול שנת היובל ה-120 במספר, ויש הטוענים כי השינוי שיבוא בעקבותיה יטמון בחובו השלכות הרסניות.

 

עדויות נוספות מגיעות מכיוון הנצרות: מלאכי הקדוש, חשמן אירי בן המאה ה-12, חזה כי על כיסאו של האפיפיור יישבו 112 אנשים שונים בטרם יגיע סוף העולם, והאפיפיור הנוכחי בנדיקטוס ה-16 עתיד להיות האחרון, על-פי נבואה זו. פרשנים נוצרים טוענים כי זה סימן לכך שהארמגדון קרב וסביר שיתרחש ב-2017 - אף שאין ביסוס להשערה כי זו השנה שבה האפיפיור ילך לעולמו ויוחלף על ידי האיש ה-113 בתפקיד. אחרים נוטים לפקפק באמינות התחזית הזו גם מאחר שהופיעה לראשונה כמה מאות שנים לאחר מותו של מלאכי ולא יוחסה לו בימי חייו.

 

מותר להרוס עולם ביום כיפור?

אם אותם ספקנים יתבררו כצודקים ואנחנו נשרוד את שנת 2017, לא יבוא בכך הסוף לנבואות הזעם. הדדליין הבא - 28 בספטמבר 2020. תאריך זה, שבו חל יום כיפור, מופיע בספרו של ג'ורג' מדריי "הסוף", שהתבסס על פסוקים מהתנ"ך כשתיאר את אחרית הימים.

 

לדידו, לקראת מועד זה בבל תיבנה מחדש בעיראק ותהפוך למרכז שממנו נשלטות כל כלכלות העולם, עד לביאת המשיח שילחם באויבי ישראל וב-200 מיליון השדים שלכודים מתחת לאדמת עיראק. המלחמה אמנם צפויה לזרוע הרס בערים המוכרות לנו ולהביא למפלת הסדר העולמי, אך היא גם תסמן תחילתו של עידן חדש, שבו ישראל תטוהר משלטון זר ותהפוך למרכזה של מלכות עולם חדשה.

 

מפגין בטיימס סקוור בניו יורק. גם לו יש תיאוריה לגבי סוף העולם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מפגין בטיימס סקוור בניו יורק. גם לו יש תיאוריה לגבי סוף העולם(צילום: רויטרס)

 

מאמינים קתולים בטקס, כהכנה לקץ הבריאה. בנצרות זיהו תאריכים שונים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מאמינים קתולים בטקס, כהכנה לקץ הבריאה. בנצרות זיהו תאריכים שונים(צילום: רויטרס)

 

מבקריו של מדריי מתעקשים כי ספרו מעוות את הנאמר בתנ"ך, ואם להקשיב למדענים – הם דווקא סבורים שסוף העולם עלול להגיע בחודש שלאחר מכן, באוקטובר 2020, אז האסטרואיד "1997 XF11" צפוי לחלוף סמוך לכדור הארץ. כשהאסטרואיד זוהה לראשונה, המומחים בסוכנות החלל האמריקנית (נאס"א) חששו כי קיימת הסתברות נמוכה שהוא יפגע בכדור הארץ. נתונים מעודכנים יותר שפורסמו בשנת 1990מעידים כי הוא עתיד לפספס אותנו בכמיליון קילומטרים "בלבד".

 

השנה זה כבר לא יקרה - הכתבות על תחזיות המאיה:

סוף העולם לא הגיע: "כמו באג 2000"

 אין מה לדאוג: פוטין יודע מתי יסתיים העולם. צפו

העולם נחרב ב-21/12? לפחות נעשה מזה כסף

 

פירוש הדבר שנוכל לישון בשקט, לפחות עד 2033 - אז, לדעת רבים, יחול יום השנה ה-2000 לצליבתו של ישו. הדוגלים בתיאוריה זו אמנם לא מפרטים לגבי אופי האסון שיפקוד את האנושות, אך כולם מסכימים שזו הזדמנות פז לחולל הרס בקנה מידה תנ"כי. אם העולם לא ייהרס אז, ייתכן שב-2035 נזכה כולנו לפגוש בחייזרים המכונים "אלוהים". כך לפחות טוענים אנשי תנועת הראלים, שמאמינים כי בני האדם נוצרו בידי חוצנים גנטית ואלו יחזרו לכדור הארץ בעוד 23 שנה.

 

שובם עתיד לסמן תחילתו של עידן חדש בכדור הארץ, אולם תחילה יידרשו מבני האדם למגר מקרבם את התוקפנות כלפי אחרים וכלפי הסביבה, ולהוכיח שהם באמת מעוניינים בבואם של החייזרים באמצעות הקמת שגרירות בשטח שבו תהיה להם ריבונות. הראלים מאמינים כי אם התנאים אלו לא ימולאו, האנושות לא רק תפסיד את מתנת הידע והקדמה שהחייזרים מסוגלים להעניק לה, אלא סביר להניח שהיא תשמיד את עצמה כבר בעתיד הקרוב.

 

גם "גרינפיס" קבעו דד-ליין

עירוב דומה של מדע ודת ניתן למצוא גם בהגות של הפיזיקאית והאסטרולוגית האמריקנית ג'ין דיקסון, שטענה בספרה "The Call to Glory" כי השנים 2037-2020 יסמלו את הביאה השנייה של ישו, שתחל בקרב יום הדין. תקופה זו סומנה כמשמעותית במיוחד גם על ידי גורמים מהימנים יותר, כמו ארגון "גרינפיס", שחזה כי עד 2038 תתרחב תופעת הרעב לממדים עולמיים בשל גידול אוכלוסין בלתי נשלט. ההתחממות הגלובלית גם תוביל להמסת הקרחונים וכתוצאה מכך לגלי צונאמי, שטפונות ענק ולהכחדת אלפי מינים של צומח וחי.

 

כדור הארץ ב-1979 וב-2005. הקרחונים נמסים (צילום: נאס"א) (צילום: נאס
כדור הארץ ב-1979 וב-2005. הקרחונים נמסים(צילום: נאס"א)

 

במלחמת גוג ומגוג או על ידי אמא אדמה? כל הדרכים כשרות לסוף העולם (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
במלחמת גוג ומגוג או על ידי אמא אדמה? כל הדרכים כשרות לסוף העולם(צילום: shutterstock)


 

אייזק ניוטון, מצדו, העניק לנו עוד 22 שנים לחיות. המדען הבריטי הנודע, שחקר גם את התנ"ך באמונה שאלוהים הצפין בו את חוקיו של היקום, הסיק כי סוף העולם יגיע ב-2060. במסמכים שנחשפו רק לפני כעשור, ושככל נראה נכתבו על ידי ניוטון לקראת סוף חייו, הוא מתבסס על חישובים

מתמטיים לחישוב התאריך שבו יבוא קץ העולם. אחרי שהקדיש לעניין כ-50 שנה מחייו וכתב כ-4,500 עמודים, הוא הגיע למסקנה שב-2060 תפרוץ מלחמת גוג ומגוג שלאחרי יתגלה המשיח החדש.

 

אחרים היו יותר נדיבים וקבעו כי סוף העולם יתרחש מתישהו במהלך 2076. כך סבורים, למשל, כתות איסלאמיות סופיות, שעבורן תהיה זו שנת 1500 לפני לוח השנה המוסלמי, וכן הנזיר בדה ונרביליס מהמאה השמינית - שידוע גם כ"ביד המכובד" שניסח את קורות הכנסייה האנגלית. הוא חישב את התאריך בהתבסס על אזכורים מהתנ"ך והשערות לגבי מועד לידתו של ישו, שלטענתו אירע 3,942 שנים לאחר בריאת העולם.

 

דווקא האופטימי מכולם, כך מסתמן, היה הנביא נוסטרדמוס. אמנם היו כאלה שרתמו את כתביו בניסיון להוכיח שהאנושות תיכחד ב-1999 ואז שוב ב-2012, אך בספריו נמצאו גם הערכות לפיהן בני האדם יאריכו ימים עד 2436, בטרם יושמדו כליל במלחמה עם "אויב קדמון". אבל את הגשר הזה כבר נחצה כשנגיע אליו, כלומר אם בכלל נגיע אליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציור של שבט המאיה. להבא ידייקו יותר
צילום: REUTERS/Heather Hurst/National Geographic
מומלצים