שתף קטע נבחר

השר סער באולפן ynet: לא למדינה פלסטינית

בנאום בר אילן נתניהו הביע תמיכה בשתי מדינות לשני עמים, אבל חודש לפני הבחירות שר החינוך שלו מבהיר - הזמנים השתנו: "כל עוד הפלסטינים רוצים להמשיך בסכסוך, אין מקום להקים להם מדינה". על ליברמן אמר סער: הוא סובל מעינוי דין

ראש הממשלה הביע למעשה בנאום בר אילן תמיכה במדינה פלסטינית ובעיקרון שתי מדינות לשני עמים, אבל מספר 3 ברשימה שלו מבהיר חודש לפני הבחירות כי הליכוד אינו תומך בכך. "שתי מדינות לשני עמים מעולם לא היה במצע הליכוד", אומר שר החינוך גדעון סער בראיון לאטילה שומפלבי באולפן ynet. "אין פרטנר פלסטיני כי הפלסטינים רוצים להמשיך את הסכסוך". בראיון אמר סער כי המדורג לפניו ברשימה, שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן, סובל מ"עינוי דין" ותקף את מנהיג הבית היהודי נפתלי בנט: "דבריו חמורים ביותר, והם לא הובהרו".

 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בראיון התייחס השר סער לנאום בר אילן של בנימין נתניהו ב-2009 ורמז כי למעשה עקרונותיו לא ייכללו במצע הבחירות הקרוב של הליכוד. סער אמר כי "מה שנתניהו עשה בנאום בר אילן הוא להציב תנאים לנכונות למשא ומתן של ראשי ממשלה קודמים, עם מגבלות".

 

"כיום אין פרטנר פלסטיני לסיום הסכסוך כי הם רוצים להמשיך את הסכסוך מעמדות משופרות, וכאשר הם רוצים להמשיך את הסכסוך אין מקום להקים להם מדינה כדי שהם ימשיכו את הסכסוך מעמדות משופרות ומשודרגות מבחינתם", הוסיף סער בראיון. "אם הפלסטינים יבואו למשא ומתן כל הנושאים שנוגעים למשא ומתן יונחו על השולחן. אין יתרון בחזרה על ססמאות שאין להן קשר למציאות".

 

השר סער באולפן ynet (צילום : ירון ברנר) (צילום : ירון ברנר)
השר סער באולפן ynet(צילום : ירון ברנר)

 

שר החינוך המשיך בראיון את המתקפה של הליכוד על הבית היהודי, מתחרהו מימין. הוא התייחס לדברי ראש המפלגה, נפתלי בנט, בנוגע לסרבנות ואמר כי "אלה דברים חמורים ביותר, אין דרך לטייח את הוויכוח הזה. הדברים הללו לא עולים בקנה אחד עם מה שאנחנו מצפים מנבחרי-ציבור".

 

בנט אמנם הבהיר כי אינו תומך בסרבנות, אבל סער טען: "דבריו לא הובהרו בכלל. היה פה זיגזג מסוים, אמנם אבל עדיין נותר פער בין מה שהוא אומר שהוא יעשה באופן אישי

לבין מה שהם אומרים לאחרים לעשות. האם בממשלה יכול לשבת אדם שקורא לסרבנות בצה"ל, או שאומר 'אני במקומכם בנסיבות דומות הייתי מסרב'?".

   

אתמול הודיע משרד המשפטים כי שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן זומן להשלמות חקירה. השר סער לא אהב את התמשכות ההליך בעניינו, ואמר: "יש תחושה של חוסר נוחות, אני מאוד מכבד את המערכת המשפטית. היועץ המשפטי לממשלה נהג בחוכמה כשגנז את התיק המרכזי, אבל עכשיו מתחילה החקירה, כאשר החלטה על כתב אישום אמורה להיות בתום החקירה. אני מקווה שליברמן יוכל בהקדם להוכיח את חפותו. מה שהוא עובר זה עשור הוא עינוי דין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר גדעון סער
צילום : ירון ברנר
מומלצים