שתף קטע נבחר

אסיר לא ייצא לאזכרת אחיו כי "עברו 30 שנה"

האסיר צפוי להשתחרר בעוד 45 יום אחרי שנת מאסר בלבד, אך בשב"ס לא השתכנעו: "יציאה חריגה להשתתפות באזכרת קרוב משפחה מדרגה ראשונה - רק ביום השנה הראשון"

אסיר שמרצה שנת מאסר ביקש לצאת לחופשה כדי להשתתף באזכרת אחיו, אך נענה בשלילה בטענה ש"עברו 30 שנה מיום נפילת אחיו ז"ל". ל-ynet נודע היום (ב') כי האסיר עתר לבית המשפט נגד ההחלטה.

 

כל עדכוני הבחירות - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

  

על האסיר, בן 40, נגזרה שנת מאסר אחת בגין עבירות של משחקי מזל והגרלות אסורות. הוא אמור להשתחרר מהכלא לאחר שינכו שליש מתקופת מאסרו נוכח התנהגות טובה בעוד כ-45 יום. הוא כתב בקשה לחופשה מיוחדת שדינה אינו כחופשה רגילה, והסביר כי ברצונו להשתתף באזכרת אחיו שנפל בפעולה מבצעית. 

 

השב"ס סירב לבקשה וכשעו"ד ירון שבס ניסה לברר את פשר העניין, הוא נענה כי בפקודת החופשות מצוין כי אסיר יוכל לצאת לאזכרת קרוב משפחה רק ביום השנה הראשון. אלא שלדברי עו"ד שבס, "העניין דרוש לפרשנות של בית המשפט, לאור העובדה כי בפקודה רשום כי ניתן לאשר בקשות דחופות כמו מקרים של הלוויה ואזכרה על פי המלצת מפקד בית הסוהר ובאישור רב בית הסוהר". הוא הסביר שהפקודה אינה מציינת את האיסור לצאת לאזכרות לאחר עשר שנים. "נראה שמחר בית המשפט יצטרך לתת פרשנות משפטית".

 

בעתירה לבית המשפט ציין האסיר: "האם הכאב נשכח לאחר 30 שנה? האם האבל קטן לאחר 30 שנה?". עו"ד שבס ציין כי לא נשקפת סכנה מהאסיר שכן מאסרו עומד להסתיים. "מדובר בבחור ללא עבר פלילי שזוהי לו הפעם הראשונה בכלא".

 

משירות בתי הסוהר נמסר כי אסיר שאינו נמצא בסבב חופשות רשאי להגיש בקשה ליציאה חריגה להשתתפות באזכרת קרוב משפחה מדרגה ראשונה רק ביום השנה הראשון למות קרוב המשפחה. "תגובת שב"ס לעתירה הנדונה תוגש כמקובל לבית המשפט". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
עו"ד ירון שבס
צילום: שלי לנס
מומלצים