שתף קטע נבחר

שוטרים פרצו הביתה ופצעו, הצעיר נעצר "כי תקף"

סערה ברשת: גיא עזרן סיפר ששמע בביתו מוזיקה בווליום גבוה. כשיצא להתאוורר צעקו לו שוטרים כי דפקו על דלתו. הם עלו שוב, הוא לא פתח וכשדחפו הדלת עם נשק - פצעו אותו. הוא נעצר על תקיפת שוטר וברח לאמסטרדם. המשטרה: הוגשו נגדו 20 תלונות על רעש. בפעם ה-20 הוא פצע שוטר והתנגד למעצר

"זה היה אחד הלילות הכי נוראיים בחיים שלי, פשוט סיוט, התפללתי שזה ייגמר, שאתעורר ואגלה שזה רק חלום רע". גיא עזרן, מוסיקאי, לא האמין אפילו בסיוטים הכי גדולים שלו שתלונה על רעש מדירתו בפתח-תקווה, תיגמר בפריצה ברוטאלית של שוטרים לביתו, בחבלה קשה בעינו ובאישום על תקיפת שוטר. "מה שהם עשו לי באותו הלילה זה מפחיד, הרגשתי כמו בסרטים הרעים האלה שהשוטרים מנסים להפליל אותך".

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

רגע אחרי שסיים את שירות המילואים במבצע "עמוד ענן", ארז גיא עזרן מזוודה ועזב את הארץ לאמסטרדם. בגיל 24, אחרי שסיים שירות צבאי בהנדסה קרבית ולימודים בבית ספר רימון, החליט לעזוב. ביממה האחרונה פרסמה אמו ויויאן מכתב בעמוד הפייסבוק שלה שזכה לאלפי שיתופים. את המכתב כתב גיא. הוא תכנן לשלוח אותו למח"ש, אבל בגלל חשש מנקמת השוטרים, המכתב נגנז.

 

"הכול התחיל בלילה של 31/10/2012", מספר גיא במכתב. "נכנסתי לאולפן בבית והתחלתי לעבוד. אולי קצת נסחפתי עם הרעש. לאחר כמה שעות באולפן יצאתי להתאוורר בחלון עם סיגריה. כשהסתכלתי למטה ראיתי מישהו עם חולצת טי-שרט, כיפה על הראש ופנס שהאיר בדיוק לעיני ועוד דמות שיצאה מטווח הראייה. הבחור עם הכיפה צעק עליי 'למה אתה לא פותח את הדלת?!'. אמרתי לו שלא שמעתי. ראיתי אותו עולה, שיערתי שזה משטרה, למרות שלא הייתי בטוח.

 

עינו של גיא עזרן אחרי הפציעה ()
עינו של גיא עזרן אחרי הפציעה

 

"פתחתי את הדלת חלקית תוך שימוש בשרשרת הביטחון, רציתי לוודא שמדובר באמת בשוטרים. שאלתי 'מה עשיתי?' ואם יש להם צו או משהו כזה? כשניסיתי לסגור את הדלת כדי לשחרר את השרשרת, הם צעקו לי לפתוח ובאותו רגע דחפו לי את הדלת ישר לפרצוף. קבלתי מכה ובאינסטינקט סגרתי את הדלת בכל הכוח, פחדתי.

 

הם נאבקו והחזירו לי את הדלת כמה וכמה פעמים לפרצוף, עד שראיתי יד עם נשק חם מבצבצת. עזבתי את הדלת ורצתי לכיוון חדר הכביסה כדי שלא יפגעו בי. ראיתי בחור לובש מדים מכוון אליי אקדח, הוא צעק: 'עם מי אתה פה?'. השבתי: 'לבד'. הבחנתי שאני מדמם מאזור העין וניסיתי להסביר שנבהלתי, שלא הבנתי מי הם ואם הם באמת שוטרים. השוטר עם המדים והאקדח תפס אותי ואמר שאני עצור".

 

"הבינו שנפצעתי, אז תפרו לי תיק"

לטענת גיא השוטרים גררו אותו בכוח אל מחוץ לביתו כשהוא חצי עירום, ללא חולצה ונעליים. הוא נאזק בידיים וברגליים, הוכנס לניידת והובל לחקירה במשטרת פתח תקווה. "כשהשוטרים הבינו שהם הגיעו לבית של אדם נורמטיבי, בלי עבר פלילי, הם כנראה נלחצו מאוד", מספר גיא, "בשלב הזה כבר דיממתי קשות מהמכה שהם נתנו לי בפנים והם הבינו שזה מאוחר מדי, שנפצעתי, אז הם החליטו לתפור לי תיק על תקיפה".

 

גיא עזרן. "החוקר ידע שאני צודק, ראיתי לו בעיניים" ()
גיא עזרן. "החוקר ידע שאני צודק, ראיתי לו בעיניים"

 

בתחנה כשהוא אזוק, מדמם ומושפל ניסה גיא להסביר, אבל איש לטענתו לא הקשיב. "ראיתי שאחד השוטרים שהיו באירוע צילם לשוטר התוקף את הזרת ביד ימין שלו, הבנתי מהר מאוד מה הם מנסים לעשות. אני לא טיפש, לא הבחנתי בשום חבלה בידו". כעבור כמה שעות בחדר העצורים, נלקח גיא לחקירה: "סיפרתי לחוקר הכול, והוא אמר שהוא לא מאמין לי וצעק 'אתה תקפת שוטר!', ראיתי בעניים שלו שהוא יודע שאני לא אשם, אבל הרגשתי שאין לו ברירה".

 

בשעת בוקר שוחרר גיא למעצר בית. "הם ידעו טוב מאוד שלא עשיתי דבר ובגלל זה הם שיחררו אותי", טוען גיא, "הם החליטו לתפור לי תיק כדי לכסת"ח את מה שקרה. הייתי מסוחרר מהמכה ומהלילה הארוך. כל מה שרציתי היה לעוף משם ושייגמר כבר הסיוט הזה".

 

כשהגיע הביתה כתב גיא מכתב למח"ש, אך כאמור החליט שלא לשלוח אותו. "כשכוחות משטרה שאמורים להגן עליך עושים דבר כזה, אתה מרגיש חסר אונים. מי יודע כמה אנשים עברו את אותו הסרט כמוני? ולמה עוד הם מסוגלים", הוא אומר ופורץ בבכי.

 

אמו של גיא, ויויאן, מספרת שקשה לה לקבל את העובדה שבנה נאלץ לעזוב את הארץ בעקבות המקרה. "גיא רגיש והוא לקח את זה קשה. כשהיינו בבית החולים הוא אמר לי 'אמא, אני מפחד שיישאר לי התיק הזה לכל החיים". הבטחתי לו שאני

אלחם לצדו עד הסוף, ולכן החלטתי לפרסם את המכתב שלו. חשבתי שאולי מישהו יתעורר ויבין מה הם עשו לבן שלי".

 

"אני בסך הכול רוצה לנקות את שמי", אומר גיא, " כשגייסו אותי לצבא בתור ג'ובניק נלחמתי להתגייס לקרבי, ועכשיו אני מרגיש כאילו המדינה ירקה לי בפרצוף. אני לא מרגיש בטוח בישראל, אני רואה שוטרים ואני ממש מפחד מהם. כרגע אני באמסטרדם לפחות כאן אני מרגיש בטוח, אני לא יודע אם אחזור".

 

ממשטרת מחוז מרכז נמסר בתגובה: "נגד החשוד הוגשו 20 תלונות בהזדמנויות שונות על ידי שכנים שטענו שהוא מקים רעש ומטריד את מנוחתם בשעות הלילה המאוחרות. בכל הפעמים שהגיעו שוטרים לביתו הוא סירב לפתוח את הדלת והשוטרים גילו סבלנות רבה. באירוע העשרים במספר, לאחר שעה שבמהלכה השוטרים והשכנים הנזעמים התדפקו על הדלת, הואיל החשוד לפתוח אותה ולאחר מכן טרק את דלת הבית על ידו של השוטר ופצע אותו. השוטרים נכנסו לביתו של החשוד והוא התנגד למעצר, ובסופו הצליחו השוטרים להשתלט עליו ולעצרו. למיטב ידיעתנו החשוד כלל לא פנה למח"ש בתלונה כלשהי".

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן-צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עינו הפצועה של גיא. "כיוונו אליי אקדח ושאלו - עם מי אתה פה?"
גיא עזרן. "הם הבינו שהם פרצו לאדם נורמטיבי ונלחצו"
מומלצים