שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  העליון ידון בפסילת חנין זועבי: "עשו לי דמוניזציה"

  הרכב של 9 שופטים, בראשות הנשיא גרוניס, יחליט הבוקר אם להותיר על כנה את החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את חברת הכנסת מבל"ד. "כל הטענות נגדי חסרות בסיס", הצהירה

  אף רשימה לא נפסלה מהתמודדות לכנסת, אבל חברת כנסת אחת כן - וגם החלטה זו עשויה להתהפך הבוקר: בית המשפט העליון ידון הבוקר (יום ה') בהחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את ח"כ חנין זועבי ממפלגת בל"ד מהתמודדות בבחירות לכנסת הבאה. הרכב מורחב של תשעה שופטים, בראשות נשיא העליון אשר גרוניס, ידון בערעור על החלטת ועדת הבחירות, ש-19 מחבריה תמכו בפסילת זועבי לעומת 9 מתנגדים. השופט גרוניס הורה ליועץ המשפטי של הממשלה, יהודה וינשטיין, להתייצב גם הוא לדיון.

   

  כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

  הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  לפני הדיון, הגישה ח"כ זועבי באמצעות עורכי דינה את טיעוניה נגד פסילתה. פרקליטיה של חברת הכנסת, שהשתתפה במשט המרמרה, טענו כי פסילתה "נגועה באפליה פסולה. ח"כ זועבי מעולם לא הורשעה בפלילים, מעולם לא הוגש נגדה כתב אישום, מעולם לא יצא מפיה ביטוי גזעני כלשהו".

   

  ח"כ זועבי. "אפליה פסולה" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  ח"כ זועבי. "אפליה פסולה"(צילום: גיל יוחנן)

   

  עורכי דינה כתבו כי מדובר ב"בקשה קיצונית ביותר". הם שמו דגש על כך שהיא היחידה שנפסלה מבין כל הנכללים ברשימות המועמדים לכנסת, "וזאת על בסיס 4-5 ציטוטים בודדים שלא ממלאים יחדיו עמוד אחד ומרביתם לא נכונים או לא מדויקים וכולם בלתי רלוונטיים".

   

  בתצהיר שהגישה לשופטי העליון, כתבה מספר 3 בבל"ד כי הפסילה מהווה "המשך להליך דמוניזציה שעברתי מאז השתתפותי במשט. כל מה שיוחס לי בנושא המשט הינו שקרי ולא נכון, לא הייתה אף תלונה נגדי מצד מי מהחיילים שהשתתפו בהשתלטות על מרמרה".

   

  זועבי הזכירה כי בחרה לא להגיע לדיון בעניינה בוועדת הבחירות המרכזית: "החלטתי לא להשתתף בדיוני הוועדה כדי למנוע לא רק את המשך ההתלהמות והמתקפה הגזענית נגדי, אלא גם כדי למנוע מחברי הוועדה הקיצוניים לבצע דברים שאף אחד לא מעוניין בהם. אני דוחה מכול וכול את כל הטענות שהועלו נגדי בוועדה ומצהירה כי הן חסרות בסיס".

   

  בעד פסילת זועבי הצביעו בוועדת הבחירות המרכזית חברי הליכוד, ישראל ביתנו, ש"ס, יהדות התורה, האיחוד הלאומי, הבית היהודי וקדימה. נגד ההחלטה הצביעו חברי כנסת מהעבודה, התנועה, חד"ש, רע"מ-תע"ל, בל"ד ומרצ. חבר כנסת אחד מסיעת עצמאות נמנע.

   

  מגיש הבקשה לפסילת זועבי, ח"כ אופיר אקוניס מהליכוד, אמר לאחר ההחלטה בשבוע שעבר כי "ח"כ זועבי עברה באופן מובהק על חוק יסוד הכנסת כאשר השתתפה בפיגוע המרמרה ועל כן אין לה מקום בכנסת. הדמוקרטיה הישראלית צריכה לדעת להגן על עצמה מפני אלה שמבקשים לחסלה מבפנים. אני מקווה ומאמין שהפסילה תאושרר גם בבג"ץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים