שתף קטע נבחר

16 שנים לצעיר שהרג אישה שסירבה לנשק אותו

אנדריי סטרקוב הואשם בספטמבר 2011 כי היכה למוות באבנים את ריטה גולדברג משום שאיימה שתפנה למשטרה אחרי שנישק אותה ונגע בה. כתב האישום המקורי כלל סעיף רצח, אך בעסקת טיעון הופחתה העבירה להריגה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (ה') 16 שנות מאסר בפועל על אנדריי סטרקוב, בן 21, שהורשע בהריגתה של ריטה גולדברג. הנאשם הורשע במסגרת הסדר טיעון. לפי כתב האישום, לפני כשנה השניים היו יחדיו בחוף באשדוד, וכאשר החל לנשק אותה, היא צעקה שהוא אנס אותה ושתפנה למשטרה. הנאשם חשש, ובמהלך עימות פיזי חבט בראשה באמצעות אבן משוננת.

 

 

בית המשפט קבע עוד כי סטרקוב יפצה את שלושת ילדיה של המנוחה ב-250 אלף שקל. בכתב האישום שהוגש ב-2011 נכתב כי השניים הכירו בקיוסק בחוף מי עמי שבו עבד סטרקוב וזמן קצר לאחר מכן הם המשיכו לחוף. הוא החל לגעת בגולדברג וגם לנשק אותה, אך בשלב מסוים היא נרתעה והאשימה אותו באונס. היא איימה שתפנה למשטרה. סטרקוב זעם והחל לחנוק אותה. הוא אף הטיח בראשה אבן במשקל של כעשרה קילוגרמים.

 

גולדברג ניסתה להשיב מאבק והצליחה לשרוט את סטרקוב בפניו, אך הצעיר הטיח אבן בראשה, הפעם במשקל של כחמישה קילוגרמים. לפי כתב האישום, לאחר מכן גרר סטרקוב את גופה מרחק של כ-20 מטר כדי להסתירה וכיסה בחול את האבנים שעמן הכה אותה, כיוון שהיו מגואלות בדמה. 

 

לטענת הפרקליטות, הוא שב לקיוסק וסיפר למעסיק שלו כי גולדברג נפלה על אבן וקיבלה מכה. המעסיק המליץ לו להזעיק את מד"א, אך סטרקוב נמנע מכך. חברו, שנכח במקום, ביקש ממנו להראות לו היכן היא נמצאת וכשאיתר אותה, מצבה היה קשה מאוד. בעקבות זאת הזעיק את מד"א. סטרקוב לא המתין במקום עד להגעת כוחות ההצלה, אלא שב לביתו. מותה של גולדברג נקבע במקום.

 

סטרקוב הורשע נוכח העובדה כי "במעשיו גרם למותה כשהיה מודע לטיב המעשה והיה אדיש לאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית".

 

אך בגזר הדין ציינו השופטים את הרקע האישי של סטרקוב, ואת העובדה כי הביע חרטה עמוקה על מעשיו. את הסדר הטיעון עמו נימקו בפרקליטות נוכח "חשש כי יהיה קושי להוכיח את היסוד הנפשי הנדרש בעבירה של רצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנדריי סטרקוב בבית המשפט. ארכיון
צילום: רועי עידן
מומלצים