שתף קטע נבחר

"נשק יום הדין" של ישי: צפו בקמפיין ש"ס הגנוז

יו"ר ש"ס אלי ישי הפיק סרטון בניחוח גזעני נגד המסתננים - שהוקפא מחשש לביקורת ציבורית. "זה שווה לנו עד שלושה מנדטים", אומרים בסביבתו

סודנים חסרי בית, גבול הדרום הפרוץ ותל אביביים מפוחדים: אלה אמורים היו להיות כוכבי קמפיין הבחירות של ש"ס. סרטון אגרסיבי שהוכן במהלך כל הקדנציה האחרונה בלשכת שר הפנים (ונגנז זמנית עם שובו של אריה דרעי לש"ס) מציג את מלחמתו במסתננים מאפריקה בצורה המעוררת אי נוחות - וזאת במטרה לגרוף רווח אלקטורלי.

 

 • עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet
 • הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

   

  אורכו של הסרט כחמש דקות. הוא נפתח בצילומי אוויר של גבול הדרום הפרוץ וקריין חמור קול מספר על המצב הקשה בערים ובשכונות שאליהן מגיעים האפריקנים. ניידת משטרה ומבטים מבוהלים משמשים תפאורה ל"מסקנה הנחרצת": רק אלי ישי יכול להילחם במסתננים.

   

  קיומו של הסרטון נחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" יומיים אחרי הצהרת האחדות בצמרת ש"ס. מאחורי הקלעים התנהל אז מאבק על אופי הקמפיין של המפלגה: אם זה יתמקד במלחמתו השנויה במחלוקת של ישי במסתננים, או בתדמיתו החברתית של דרעי.

   בכל מקרה, ברור היה שהסרטון שהכין ישי לא יוכל לעמוד במרכז הקמפיין - שכן מדובר בסרטון הפחדה המדיף ניחוח גזעני ונחשב ל"נשק יום הדין" שיגרור כנראה ביקורת רבה, אך גם עשוי לסחוף קולות של תושבי השכונות שבהן מתגוררים הפליטים, בעיקר בדרום תל אביב ובערי הדרום.

   

  אנשי ישי אמרו אז כי ישמרו את הסרטון ובמידת הצורך (אם יתגלע קרב חריף על השליטה במפלגה, או במקרה של מפולת בסקרים) יפרסמו אותו

   "ללא טביעות אצבעות" - כלומר, יעלו אותו לרשת ממחשב אלמוני ומשם יפיצו אותו ברבים. בשבוע שעבר כבר נראה איתות באשר לפניו של קמפיין המפלגה, כשלראשונה הוזכר נושא המסתננים בקמפיין לצד תמונתו של ישי, ובמפלגה מתכוונים להדפיס עוד מאות שלטים בסגנון.

   

  בלשכתו של ישי סירבו להגיב לידיעה. גורמים בסביבתו טענו אמש כי הכוונה היא להעלות את הסרטון לאתר המפלגה לפני הבחירות. "מבדיקות שערכנו עולה שהקמפיין הזה שווה לנו עד שלושה מנדטים", אמרו הגורמים.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כך נרוויח מנדטים?
  מתוך הסרטון
  יוצא לשטח
  דרעי וישי. מאבק על אופי המפלגה
  צילום: חיים צח "ידיעות אחרונות"
  מומלצים