שתף קטע נבחר

מאיה מופז עולה להתקפה: "אבא מנהיג של פעם"

בתו הבכורה של יו"ר קדימה נאלצת לחזות בחבטות שסופג אביה ומתקשה להישאר אדישה לדימוי שאחז בו: "לא יודעים איך לאכול את החיה הזאת". על האפשרות שאביה ייאלץ להיעלם אחרי 22 בינואר ממפת הפוליטיקה: "מי שיפסיד זה הציבור ולא הוא"

"אם הוא לא יהיה כאן, הוא יהיה במקום אחר ויתרום שם". במשך חודשים שומעים ארבעת ילדיו של ח"כ שאול מופז (קדימה) את מגוון ההשמצות שהופנו כלפי אביהם ואת הטענה שלפיה את הכנסת הבאה הוא כבר יראה מהטלוויזיה. הארבעה מתרכזים בחייהם הפרטיים ולכן הם נמנעים מלעלות לקדמת הבמה. קרב ההישרדות הקשה שמנהל מופז על חייו הפוליטיים הניע את בתו מאיה פייקוב-מופז (34) לחרוג ממנהגה ולספר על תחושותיה בימים אלה.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

מאיה, מדריכה חינוכית במקצועה, לא מעידה על עצמה כצרכנית חדשות כפייתית או ככזאת שמתעניינת במיוחד בפוליטיקה, אולם היא מודעת היטב לדימוי הציבורי שדבק לשמו של אביה. לדבריה, "יש את אבא שלי ויש את מה שאומרים עליו, זה לא אותו דבר. כנראה יש טרנד כזה להיטפל אליו ולהעלות אותו על המוקד".

 

היא הבכורה מבין ארבעת הילדים. שני הבנים באמצע הם קצינים שמשרתים ביחידות מובחרות בצה"ל והבת הצעירה נועה (25) היא סטודנטית. "אני לא מעורבת בפוליטיקה", אומרת מאיה, "אנחנו שומעים על מערכת הבחירות בעיקר בארוחות שישי בבית. אנחנו שואלים שאלות ענייניות ומדברים על פוליטיקה כמו בכל בית, רק שאצלנו, אני מניחה שהשאלות קצת אחרות".

 

משפחת מופז לא נרתמת בלהט לליווי חייו הפוליטיים של אבי המשפחה. הילדים לא יסתובבו לבושים בחולצות הקמפיין ולא ינהלו ויכוחים קולניים. "אני ושלושת האחים שלי שומרים מאוד על הפרטיות שלנו", מדגישה הבת הבכורה. "אחותי הקטנה ארגנה ערב עם קהל בתל-אביב, אבל רוב הזמן אנחנו עומדים מאחורי אבא במובן המשפחתי יותר".

 

"עומדים מאחורי אבא במובן המשפחתי יותר". מאיה פייקוב-מופז (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
"עומדים מאחורי אבא במובן המשפחתי יותר". מאיה פייקוב-מופז(צילום: בני דויטש)

 

מאיה, נשואה ואם לשניים, מספרת שהתדמית האפרורית לא ממש תואמת את האדם שהיא מכירה. לדבריה, "האיש הזה שראה מלחמות ותפקד במצבי לחץ מטורפים משתנה בשנייה כשלנכד שלו יש נזלת או שהוא טיפה משתעל. הוא אומר לי 'תקחי אותו לרופא, אולי צריך לבדוק, אולי צריך לראות, למה הוא בלי גרביים?'. זה קורע אותי לראות אותו בזירה הציבורית ואיך הוא עם הילדים שלי".

 

ילדיו של מופז מתמודדים עם דימוי נוסף שאחז בו במרוצת השנים: פוליטיקאי רע. על כך אומרת בתו הבכורה כי "אומרים עליו הרבה דברים, אבל אבא שלי עבר המון בשדה הפוליטי והוא יכול להיות שם מעולה, כי הוא בן אדם מעולה. הבעיה היא ב'עוקם' שהמערכת הזאת עובדת בו, זה מה שלדעתי מטרפד לו את הדרך. הוא בן אדם מצוין ועל זה אני חותמת כי אני מכירה אותו".

 

פייקוב-מופז הוסיפה כי "לשמחתי, אין בו תכונות שליליות שיש כיום לפוליטיקאים ואולי זו הבעיה שלו. אין משחקים, אין דו-פרצופיות, אין מניפולטיביות. הוא לא יודע לשחק ככה. לפעמים לא נעים לשמוע דברים שנאמרים עליו, אבל אני יודעת שיש את אבא שלי ויש את מה שאומרים. וזה לא אותו דבר".

 

"בן אדם מצוין". מאיה עם האב המפורסם והאחות הקטנה (צילום : דנה הורנשטיין) (צילום : דנה הורנשטיין)
"בן אדם מצוין". מאיה עם האב המפורסם והאחות הקטנה(צילום : דנה הורנשטיין)

 

"זה לא להיות או לחדול". פייקוב-מופז (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
"זה לא להיות או לחדול". פייקוב-מופז(צילום: בני דויטש)

 

אף שהעידה על עצמה כצרכנית חדשות מדודה, את האחדות המוזרה עם בנימין נתניהו שהחזיקה מעמד 70 יום בלבד, מאיה מכירה היטב. היא גם משוכנעת שהיא יודעת מדוע אביה חטף אש. "ראש הממשלה פשוט לא עמד בסיכום עם אבא שלי ולכן הוא נאלץ לפרוש", אומרת מאיה. "הוא רצה לקדם את נושא השוויון בנטל ולא הצליח, אז הוא יצא. יש איזושהי היטפלות לאבא שלי. ככה אני מרגישה".

 

הבת אמרה עוד בנושא התדמית של אביה כי "אנשים לא יודעים איך לאכול את החיה הזאת. הוא מנסה לקדם אינטרסים של המדינה ואף פעם לא אינטרסים שלו. המקום שהוא נמצא בו היום זה לא בגלל הון, תדמית או תהילה. הוא יכול להיות במקומות אחרים, לחיות בנוחות ולהרוויח הרבה יותר כסף. אבל הוא בחר לשרת את המדינה כי הוא חושב שיש לו מה לתרום. בעיניי הוא האדם עם הכי הרבה קבלות במערכת הפוליטית. קשה לקבל שהוא מנהיג כמו שמנהיג צריך להיות, מהמנהיגים שהיו פה פעם. שני הדברים שמנהלים את הבן אדם זה המשפחה שלו והמדינה שלו".

 

"בכל מקרה יהיה בסדר" 

פייקוב-מופז לא ממש תצטער אם אביה ייעלם ב-22 בינואר מהמפה הפוליטית. לדבריה, "מה המחיר הכי גבוה שיכול להיות? הוא יודע שיש לו המון אופציות אחרות, זה לא להיות או לחדול. מי שיפסיד מזה הוא הציבור ולא הוא. לעתים חורה לו ה'אמבוש' שעושים עליו בתקשורת, אבל זה לא מרפה את ידיו".

 

הבת של מנהיג קדימה גם מודעת לכך שאביה הפך למושמץ בשל זגזוגיו הפוליטיים, אך לא מקבלת את הטרוניות כלפיו. "אם מחפשים את המקומות האלה, אז ברור שמוצאים. כאנשים, לא קורה לנו בחיים שעשינו משהו ואז אנחנו מבינים שטעינו ועושים אחרת? זו גדולה בעיניי להודות שטעינו ולתקן. אני מניחה שצריך להיטפל למישהו, אז עכשיו זה הוא. אחוז חסימה או לא, מנדט לפה ולשם, בסופו של דבר אדם הולך לישון וצריך להרגיש שלם עם עצמו. לא משנה מה יקרה בבחירות, בכל מקרה יהיה בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"יש טרנד כזה". מאיה פייקוב-מופז
צילום: בני דויטש
ח"כ מופז. "יש את אבא שלי ויש את מה שאומרים עליו"
צילום: מוטי קמחי
מומלצים