שתף קטע נבחר

החשוד באונס בת 83 זוהה לפי DNA ממעצר קודם

הוארך עד יום חמישי מעצר האזרח האריתראי, שהותר לפרסום כי אנס לפי החשד קשישה במשך שעות. במשטרת מרחב ירקון תלוי ועומד נגדו תיק פלילי על עבירות תקיפה ורכוש שקדמו לאונס. במשטרה אמרו כי הוא בשנות ה-20 לחייו, הוא טוען: אני בן 17

הצעיר מאריתראה שנעצר בחשד שאנס במשך שעות קשישה בת 83 ליד התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב, נעצר הודות לדגימת DNA שלו שהייתה ברשות המשטרה משום שכבר נעצר בעבר בגין תקיפה וניסיון גניבה. כך התברר בצהריים (יום ב'). העובדה שמהחשוד נלקחה כבר בעבר דגימת DNA הקלה על זיהויו ותפיסתו על-ידי המשטרה. מעצרו של החשוד הוארך בצהריים שוב, הפעם עד יום חמישי, אז יוגש נגדו כתב אישום.

 

בית המשפט אסר לפרסם את שמו של החשוד עד שיתבררו כל פרטי החקירה, כולל גילו האמיתי, משום שבחקירתו הוא טוען כי הוא בן 17 ולא בשנות ה-20 לחייו כפי שאמרו במשטרה. לגילו של הצעיר עשויות להיות השלכות משפטיות משמעותיות.

 

 • עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet
 • הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet


  החשוד יישלח לבדיקות דם. בהארכת המעצר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  החשוד יישלח לבדיקות דם. בהארכת המעצר(צילום: מוטי קמחי)


  פרטים על אונס הקשישה הותרו לפרסום רק הבוקר, אחרי עשרה ימים שבהם הסתירו במשטרה את הפרשה. דבר האונס נחשף אתמול ב-ynet. האונס התרחש ביום שישי לפני שבוע וחצי, כשהאישה המתגוררת בגפה בבניין ליד התחנה המרכזית הישנה יצאה בסביבות 10:00 בבוקר מביתה. החשוד ארב לה, ניצל את העובדה שהיא לבדה, גרר אותה לפינת החצר בבניין שבו היא גרה, ותוך שהוא מכה אותה ומאיים עליה אנס אותה במשך כשלוש שעות.

  במשך כל הזמן הזה איש לא שמע את זעקותיה של הקשישה, ורק אחרי זמן מה, כשבני משפחתה הגיעו במקרה לבקרה, האונס הופסק והחשוד נמלט. למקום הגיעו כוחות גדולים של משטרת מרחב יפתח, והם פתחו בחקירה. הם איתרו DNA של החשוד, ושלושה ימים אחרי המעשה הוא נעצר. למרות זאת, בניגוד להרגלה, המשטרה לא דיווחה על כך לתקשורת. "הם לא רצו שהסיפור הזה יבעיר שוב את השטח", אמר קצין במחוז תל-אביב, "זאת הסיבה שהם העדיפו לחקור בשקט".


 •  

 • זירת האונס באזור התחנה המרכזית הישנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  זירת האונס באזור התחנה המרכזית הישנה (צילום: מוטי קמחי)
   


 • "המשטרה לא רצתה שהשטח יבער" (צילום: אלי סניור) (צילום: אלי סניור)
  "המשטרה לא רצתה שהשטח יבער"(צילום: אלי סניור)


 • היום בצהריים נודע כי לחשוד כבר היה תיק פלילי פתוח במשטרת מרחב ירקון. 

  בינתיים הוחלט לשלוח את החשוד לבדיקות דם כדי לשלול את האפשרות שהוא חולה במחלות שונות וכדי למנוע מהקשישה לעבור סדרת בדיקות וקבלת כדורים.

  הצעיר האריתראי מתגורר באזור התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב. מעצרו כבר הוארך פעם אחת בשבוע שעבר, והיום מגישה נגדו המשטרה הצהרת תובע, לקראת הגשת כתב אישום.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החשוד האריתראי, בהארכת המעצר בצהריים
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים