שתף קטע נבחר

כנס באצבע הגליל: "הפריפריה חייבת להצביע"

במכללת תל חי דיברו השרה לבנת, לבני, הרצוג ונציגי "יש עתיד" ובל"ד, בניסיון להעלות את רמת המעורבות בציבור. לבני: "תהליך ההקצנה פוגע בשוויון". לבנת: "יש שינוי תחבורתי עצום בצפון"

מחזקים את ההתעוררות בפריפריה וממריצים את הצעירים לבוא להצביע: כנס משותף שנערך הערב (ג') במכללת תל חי בשיתוף התאחדות הסטודנטים, תנועת "עורו" ותנועת "מתפקדים", דן בקשר בין נושאים המעסיקים את הפריפריה לבחירות הקרבות. הוא עסק בין היתר בעידוד הצעירים לממש את זכותם להצביע. האירוע הועבר בשידור חי ב-ynet.

 

בכנס, שהיה הראשון שעסק בנושאי פריפריה וכוון לתושבי הצפון ואצבע הגליל, השתתפו שרת התרבות והספורט לימור לבנת מטעם הליכוד, יו"ר "התנועה" ציפי לבני, יו"ר סיעת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש עיריית דימונה מאיר כהן מ"יש עתיד", ונציג מפלגת בל"ד ד"ר באסל ראטס.
 

עוד עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

בדבריה הצהירה לבני כי "יש כאן תהליך של מדינה בהקצנה, של ברית בין קיצונים שמובילים את מדינת ישראל למקום בעייתי. יש קבוצה קיצונית אידיאולוגית מימין שלא תיתן להגיע להסדר מדיני, ואנחנו רואים חלקים ממנה שנמצאים גם בתוך הליכוד וחלק בתוך התנועה החדשה של נפתלי בנט. החיבור הזה הוא חיבור הרה אסון. אם לא נגיע להסדר ולא ניישם את הרעיון של שתי מדינות לאום, זו הדרך היחידה לשמור על מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית".

 

הרצוג עומד, לבנת יושבת בקהל (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
הרצוג עומד, לבנת יושבת בקהל(צילום: אביהו שפירא)

 

לטענת לבני, "ישראל הופכת להיות מדינה סגורה ומבודדת בעולם, ואף אחד לא ישקיע פה כשראש הממשלה מודיע לעולם שאנחנו נמצאים בסכנה קיומית. אותם תהליכים של הקצנה פוגעים גם בשוויון בארץ, בשוויון בנטל שיאפשר בעתיד גם הכנסה של חרדים לשוק העבודה".

 

שרת התרבות והספורט לבנת מאמינה כי העתיד ורוד: "כביש 6 יחובר לקריית שמונה עד שנת 2017, הרכבת תחבר את העמק למטרופולין ב-2015, רכבת חשמלית תגיע לקרית שמונה ב-2016 ועשרות קווי תחבורה זולים ומסובסדים יפעלו ביישובי הצפון. יש שינוי תחבורתי עצום בצפון, חלק גדול מתקציב של 100 מיליארד השקלים שהשקיעה הממשלה הזו בכבישים - הושקעו בצפון. הכבישים עברו שדרוג ששינה את תוואי הכביש וגם את חוויית הנסיעה. הרעיון הוא לקרב את הפריפריה למרכז. הקמנו גם בית ספר לרפואה בצפת. מדינת תל אביב לא הופכת למקום הבלעדי שבו אפשר לעבוד, לבלות וללמוד".

 

הפאנל נערך כחלק מקמפיין ארצי נרחב להעלאת רמת המעורבות של הציבור ולהעלאת אחוזי ההצבעה בישראל. בארגונים ציינו כי ציבור גדול מקרב בעלי זכות ההצבעה מגלה אדישות לבחירות ולא יוצא להצביע מסיבות שונות. "הכוונה לעורר את השיח סביב הבחירות ולהביא את הציבור אל הקלפי בסופו של דבר", הדגישו בתנועת "עורו".

 

בתנועה הוסיפו כי שנה וחצי אחרי המחאה החברתית, ישנה גם חשיבות גדולה בקשירת נושאי הבחירות ומצעי המפלגות אל הנושאים המעסיקים את הפריפריה שלעתים נשכחת.

 "מי שהדמוקרטיה חשובה לו חייב לדרוש מכל המתמודדים לעסוק בנושאים המהותיים על סדר היום ולא לברוח לתעמולה פרסונלית וגימיקים", אמר מנכ"ל "עורו", איל מלמד.

 

אופיר יחזקאלי מתנועת "מתפקדים" הוסיף: "מדובר בחלק מקמפיין ארצי שבמסגרתו שמנו לב שבפריפריה אחוז ההצבעה יחסית נמוך. רק לשם הדוגמה, באצבע הגליל הבחנו שקיימים 58 אחוז הצבעה ובקריית שמונה ספציפית 52 אחוז. אלו נתונים מאוד נמוכים. כולם מדברים על פריפריה אבל צריך להבין שבלי מעורבות אזרחית של תושבים מהצפון גם בהצבעה וגם בהתפקדות, לא יהיה שינוי של סדרי עדיפות. העובדה שמגיעים אנשים בכירים כל כך לפאנל מבהירה שמשהו בכל זאת קורה".


פורסם לראשונה 01/01/2013 18:30

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "ישראל הופכת למבודדת"
צילום: אביהו שפירא
לבנת נואמת בכנס
צילום: אביהו שפירא
מומלצים