שתף קטע נבחר

בת 17 נרגמה באבנים: צעקו לעברי 'זה בן או בת?'

היא לא האמינה שדבר כזה יקרה בישראל של היום. "תלמידי ישיבה צעקו לעברי 'לסבית' וזרקו אבנים", מספרת מ' מהמרכז על אירועי יום ראשון בדרכה הביתה. היא לא תשנה את אורחות חייה: "יש פחד, אבל לא אתן להם להשפיע על חיי"

כבר שנתיים ש-מ' עושה את אותו המסלול בדרכה הביתה, ביישוב בגוש דן. גם ביום ראשון האחרון היא חלפה בשכונה, כשאוזניות לראשה, מתעסקת בענייניה. לפתע הבחינה בקריאות לעברה מצד קבוצה של ילדים, תלמידי ישיבה. "'לסבית', הם קראו לעברי", היא סיפרה ל-ynet, "'זה בן או בת?'". ואז הם זרקו עליה אבנים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"לא האמנתי שדבר כזה יכול לקרות", שחזרה הנערה, שטרם מלאו לה 18, יומיים לאחר התקרית. "עברתי שם בשעות אחר הצהריים. הייתי עם אוזניות ואחרי חמש דקות של הליכה חלפתי על נקודת איסוף של תלמידי ישיבה. הייתה שם התקהלות של ילדים ושל שלושה צעירים. בהתחלה לא שמעתי דבר, אבל אחרי כמה שניות שמעתי צעקות. הורדתי את האוזניות, הסתובבתי לעברם והבנתי שהצעקות מכוונות אליי".

 

מ'. "הייתי בהלם, לא ציפיתי שדבר כזה יקרה" (צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות") (צילום: אביגיל עוזי,
מ'. "הייתי בהלם, לא ציפיתי שדבר כזה יקרה"(צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות")

 

לדבריה, אחרי שהיא התעלמה מהקריאות, הם השליכו לעברה אבנים שגרמו לחבלות בפניה. "ברגע שהם הבינו שהאבנים פגעו בי, הם ברחו לתוך הרחוב. לא הרגשתי שום צורך לרדוף אחריהם", היא הוסיפה, "פשוט עזבתי במהרה את המקום".

 

הצעירה הגיעה לביתה, פגשה שם את אמה, ויחד הן הלכו להגיש תלונה במשטרה. "הייתי בהלם", היא גילתה, "לא ציפיתי שדבר כזה יכול לקרות. אני עוברת בשכונה הזו על בסיס יומי בשנתיים האחרונות. לא עשיתי שום אקט פרובוקטיבי, לא הסתובבתי עם דגל הגאווה על הגב. הייתי עם אוזניות, עסוקה לגמרי בענייניי, לא הפרעתי לאף אחד. אני לא חושבת שאי פעם היה לי חיכוך בשכונה הזו, ובכלל".

 

מ' הודתה שקשה לה להבין מה גרם לאותם צעירים לנהוג בה בכזו אלימות מילולית ופיזית. "למה? על סמך מה? הם שפטו אותי על סמך המראה שלי - והם שפטו נכון, אני לא מטעה בשום צורה - אבל זה שלבחורה יש שְׂער קצר זה לא אומר כלום", היא הבהירה. "אני לא מכירה אותם. הם לא זיהו אותי ממקום כלשהו, אני לא פעילה בשום צורה, הם הסיקו את העובדה הזו רק בשל המראה החיצוני שלי".

 

חשיפת פרצופה המכוער של ישראל הפתיעה לא רק את מ'. "אמי כועסת מאוד והיא הייתה נחושה בדעתה שהסיפור יפורסם, ובצדק. אלה דברים שלא אמורים לקרות, אנחנו בשנת 2013". על אף המקרה הקשה, היא אומרת שבכוונתה להמשיך לעבור בשכונה כרגיל. "יש פחד, אבל אני מניחה שאעבור שם שוב, אני לא רואה שום סיבה שלא. אני לא חושבת שהם צריכים להרגיש שיש להם השפעה כלשהי על חיי".

 

מהמשטרה נמסר: "התקבלה תלונה בגין השלכת אבנים. התיק נמצא בחקירה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מ'. "לא עשיתי דבר פרובוקטיבי"
צילום: אביגיל עוזי, "ידיעות אחרונות"
מומלצים